Jennifer 8

• slovenský

Jennifer 8

Thriller / Krimi / Mysteriózní / Drama

USA, 1992, 120 min

Rozpočet $-miliónovTržby USA $11,390,479Tržby Celosvetovo $12,390,479(5.9.2009)

Thriller, o kterém jsem v životě neslyšel, ale který mě příjemně překvapil...Velice dobrá atmosféra od začátku do konce, o kterou se ještě víc než režisér postaral kameraman Conrad Hall. Nelze zapomenout na herce, a že se jich tu sešla poměrně impozantní sestava - Andy Garcia předvádí soustředěný výkon, přesto právem zůstává ve stínu Umy Thurman, která již tímto snímkem dokázala, že je opravdu kvalitní herečkou, a že dokáže věrohodně ztvárnit v podstatě jakoukoliv postavu (viz "Pulp Fiction", "Kill Bill", "Proč kočka není pes?", "Gattaca"...). Lance Henriksen je neméně zajímavý a bonbónkem je sice vcelku krátký, ale o to lahůdkovější výstup Johna Malkoviche. Takže na závěr - tenhle film můžu vřele doporučit.(17.12.2004)

Příjemné překvapení. Celkem kvalitní zápletka, precizní Garcia s Henriksenem a dokonalá kamera Conrada Halla. V druhé půlce sice snímek trochu ztrácí dech, ale jak říkám: příjemné překvapení.(27.8.2006)

• viperblade

Upřímně, čekal jsem thriller se skvělým obsazením. Dostalo se mi ale opravdu nudného filmu, který kdyby neměl Umu (perfektní výkon) a Malkoviche (který zde nedostal moc prostoru, ale ten, který dostal, využil na 100 %) bych ohodnotil tou nejnižší možnou známkou. Takhle jsou to slabší dvě hvězdy. 30 %.(1.8.2011)

• tron

Kritický a komerčný úspech od JENNIFER 8 o rok staršieho MLČANIA JAHNIAT v 90. rokoch spôsobilo mohutnú choromyseľnú vlnu serial killer, v ktorých odlišní muži zákona pátrajú po vyčíňajúcom sériovom vrahovi. Niekedy to vyšlo lepšie (ZBERATEĽ BOZKOV, 7), inokedy horšie (ZBERATEĽ KOSTÍ), najčastejšie VEĽMI zle (SLEDUJE ŤA VRAH). JENNIFER 8 je skôr priemer. Môže sa pochváliť pôsobivou atmosférou, solídnym hereckým obsadením (Garcia, Henriksen, Thurmanová) a hŕstku strhujúcich scén (SPOILER fotenie kúpajúcej sa slepej devy, Henriksenova smrť SPOILER). Bohužiaľ, je to zbytočne dlhé a namiesto toho, aby sa to na konci začalo rozpletať, sa to začína zaplietať a to až tak, že dodnes rozmýšľam, čo mali znamenať scény s Johnom Malkovichom.(26.10.2004)

• - Film měl rozpočet 20 000 000 amerických dolarů. Rok po uvedení se však autorům vrátili jen 11 300 000 amerických dolarů. (Terva)

• - Natáčení probíhalo v kalifornských městech Eureka a Trinidad a v kanadském Vancouveru. (Terva)

• - Johna Berlina měl původně hrát Al Pacino. (Terva)