Jennifer 8

Jennifer 8

Thriller / Krimi / Mysteriózní / Drama

USA, 1992, 120 min

• viperblade

Upřímně, čekal jsem thriller se skvělým obsazením. Dostalo se mi ale opravdu nudného filmu, který kdyby neměl Umu (perfektní výkon) a Malkoviche (který zde nedostal moc prostoru, ale ten, který dostal, využil na 100 %) bych ohodnotil tou nejnižší možnou známkou. Takhle jsou to slabší dvě hvězdy. 30 %.(1.8.2011)

• NinonL

Možný SPOILER. Umě Thurman to sice moc slušelo, ale slepotu jsem jí nevěřila. Rukama tápala po zdech, ale před schody nezaváhala. Poznala vcházející přítelkyni, ale úchyla, co ji fotil doma nahou v bytě nepostřehla ... Taky mě dost vyděsila pachatelova kosmická baterka. No a když se takovéto podivnosti hromadily a hromadily, přestal mě film dočista bavit. Hvězdička je za krásu herečky.(31.7.2011)

• tron

Kritický a komerčný úspech od JENNIFER 8 o rok staršieho MLČANIA JAHNIAT v 90. rokoch spôsobilo mohutnú choromyseľnú vlnu serial killer, v ktorých odlišní muži zákona pátrajú po vyčíňajúcom sériovom vrahovi. Niekedy to vyšlo lepšie (ZBERATEĽ BOZKOV, 7), inokedy horšie (ZBERATEĽ KOSTÍ), najčastejšie VEĽMI zle (SLEDUJE ŤA VRAH). JENNIFER 8 je skôr priemer. Môže sa pochváliť pôsobivou atmosférou, solídnym hereckým obsadením (Garcia, Henriksen, Thurmanová) a hŕstku strhujúcich scén (SPOILER fotenie kúpajúcej sa slepej devy, Henriksenova smrť SPOILER). Bohužiaľ, je to zbytočne dlhé a namiesto toho, aby sa to na konci začalo rozpletať, sa to začína zaplietať a to až tak, že dodnes rozmýšľam, čo mali znamenať scény s Johnom Malkovichom.(26.10.2004)

Do první hodiny skutečný nadprůměr. Napětí a kriminální atmosféra deštivých dnů na jedničku. Potom se film sice nestává špatným, ale horším. Hodně se dá odhadnout a finále jako by nějak odflákly. Pomáhají herecké výkony, protože se sešlo ne hvězdné, ale solidní obsazení. Garcia, Thurmanová, Henriksen i Malkovich dokazují, že umí zahrát. Jenom mi vrtá hlavou, kde byli ostatní obyvatelé slepeckého ústavu. Že by na vánočních prázdninách ?(5.12.2004)

dalsi zo zastupu 90tkovych thrillerov ktore sa vyrojili po uspechu mlcania jahniat. robinson mal stastnu ruku pri vybere spolupracovnikov (slusna hudba od christophera younga a vynikajuca kamera conrada halla) ako i hlavnych predstavitelov (az na garciu ktory tlaci na pilu az prilis a sklzava k patetickosti), ale na druhej strane je tu scenar ktoreho pribeh sa po slusnom zaciatku zvrtne v hromadu nelogickosti a stupidit ktore uplne podtrhavaju slusne vybudovanu atmosferu...(14.4.2020)

• - Film měl rozpočet 20 000 000 amerických dolarů. Rok po uvedení se však autorům vrátili jen 11 300 000 amerických dolarů. (Terva)

• - Johna Berlina měl původně hrát Al Pacino. (Terva)

• - Natáčení probíhalo v kalifornských městech Eureka a Trinidad a v kanadském Vancouveru. (Terva)