Jennifer 8

Jennifer 8

Thriller / Krimi / Mysteriózní / Drama

USA, 1992, 120 min

• viperblade

Upřímně, čekal jsem thriller se skvělým obsazením. Dostalo se mi ale opravdu nudného filmu, který kdyby neměl Umu (perfektní výkon) a Malkoviche (který zde nedostal moc prostoru, ale ten, který dostal, využil na 100 %) bych ohodnotil tou nejnižší možnou známkou. Takhle jsou to slabší dvě hvězdy. 30 %.(1.8.2011)

Výborný thriller s vynikajícím hereckým obsazením v čele s charismatickým Andy Garciou. Stísněná atmosféra od začátku až do konce, mě už deptalo jen to hnusné počasí, co tam po celou dobu panovalo..slušná zápletka, napětí po celou dobu. K tomu výborná hudba - tenhle film si opravdu nezaslouží zapomenout...(5.3.2012)

Detektiv John Berlin (Andy Garcia) se po dramatickém rozvodu a problémech s alkoholem přemisťuje do malého městečka, kde dělá šerifa jeho dlouholetý přítel, Freddy Ross (Lance Henriksen). Ihned po jeho příjezdu je ale na blízkém smetišti nalezena ženská ruka, a Berlin se pouští do vyšetřování - i když kolegové mu dávají najevo, aby celý případ radši nechal být. Ale to Berlin nemůže, už kvůli slepé dívce Heleně (Uma Thurman), do které se zamiluje, a o které je přesvědčen, že má být dalším cílem sadistického vraha ... Když jsem film viděl poprvé, byl jsem nadšený - úžasná depresivní atmosféra (umocněná nepříjemným počasím během celého filmu - snad až na poslední scénu stále pršelo, a když nepršelo tak sněžilo). Samotná zápletka také vynikající, i když pár podivností by se také našlo (opravdu mají slepí lidé, kteří čtou Brailovo písmo, porušené otisky prstů?) a výborný závěr. Ale když jsem se na film podíval nedávno podruhé, tak se mi zdá, že je zbytečně natažen, a tím pádem jsem se chvilkama nudil. Herci (Uma Thurman, Andy Garcia i třeba John Malkovich v jedné z vedlejších rolí), atmosféra i výborný konec ovšem zůstávají..(4.2.2004)

Do první hodiny skutečný nadprůměr. Napětí a kriminální atmosféra deštivých dnů na jedničku. Potom se film sice nestává špatným, ale horším. Hodně se dá odhadnout a finále jako by nějak odflákly. Pomáhají herecké výkony, protože se sešlo ne hvězdné, ale solidní obsazení. Garcia, Thurmanová, Henriksen i Malkovich dokazují, že umí zahrát. Jenom mi vrtá hlavou, kde byli ostatní obyvatelé slepeckého ústavu. Že by na vánočních prázdninách ?(5.12.2004)

Dovoluji si s amatérskou nabubřelostí napsat, že mi vadily mezery ve scénáři. Krom dalších jiných zvláštních návazností a situací zde dochází ke dvěma zásadním konfrontacím, kdy se má dvojice poznat na základě hlasu. V obou případech to dopadne zcela nepochopitelně. Co se napětí týče, velmi slušné. Jen bych se už pro všechny časy rád dočkal vysvětlení toho, proč si policisté na tajných nočních akcích klestí cestu baterkou, která by ozářila i astronauta u Mléčné dráhy. Jak tu mnozí zmiňují, Uma Thurman zahrála dobře, navíc ji to slušelo. Nejcharismatičtější postavou je však na plné čáře John Malkovich, kterého jsem měl sto chutí bacit do čumáku, jak brilantně zahrál vyšetřovatelskou svini. Andy Garcia za ním udýchaně kulhá, což je vzhledem k nepoměru stráveného času obou pánů před kamerou další ze slabin celého filmu.(31.7.2011)

• - Film měl rozpočet 20 000 000 amerických dolarů. Rok po uvedení se však autorům vrátili jen 11 300 000 amerických dolarů. (Terva)

• - Natáčení probíhalo v kalifornských městech Eureka a Trinidad a v kanadském Vancouveru. (Terva)

• - Johna Berlina měl původně hrát Al Pacino. (Terva)