Seržant John Berlin je zkrachovalý policista, který začal v novém městě. Brzy po jeho příjezdu se začne množit počet vražd. Během vyšetřování Berlin nabude dojmu, že již narazil na stopu masového vraha. Ten právě ohlásil osmou oběť s krycím jménem Jennifer. Berlin se při pátrání setká s krásnou mladou ženou, která je slepá a zdá se být jediným spojovacím článkem k těmto zločinům. Mohla by se tedy stát další ohlášenou obětí vraha. Čím hlouběji je Berlin do případu zatažen, tím více se pro něj stává noční můrou a podezřelý může být každý. Dokonce i on sám... (oficiální text distributora)

Trailer

Rob Roy

Jennifer 8 je jen slušný thriller s dobrým obsazením. Bohužel scénář ničím nevybočuje z vod průměru ( vyšetřování sériové vraždy detektivem, který je tímto případem posedlý a přestože pro kolegy je již případ uzavřený, on pátrá dál/ vztah se slepou svědkyní - to všechno už to bylo ). Pokud něco stojí za zmínku, tak je to především Uma, která podala slušný výkon v roli slepé svědkyně ( a navíc jí to hrozně sluší, no prostě pro fanoušky ), Garcia s Henriksenem průměr. Napětí se režisérovi moc podařit nenavodilo, tedy až na jednu výbornou scénu a celkově na mě film působil takovým zvláštním smutným dojmem. ()

Gilmour93

Pokud je člověk nevidomý, nikdy nepozná dvě věci. Jednak jak to Conrad L.Hall uměl za kamerou a hlavně zamilovaný pohled A.Garcii, pracovně nazvaný "kolouch vábený estrálním cyklem", pod nímž ledovce tají, ledničky nefungují a Děda Mráz umírá na celkové přehřátí organismu.. Vcelku neznámá krimi, jenž snese v rámci žánru a doby vzniku ta nejpřísnější měřítka. Navíc obohacena o konec s pomstou v zasloužených rukou, zajímavým pár minutovým výstupem vyšetřovatele z vnitřních záležitostí v podání Malkoviche, jemuž by asi méně se ovládající vyslýchaný otevřel krční tepnu cípem policejního odznaku a jako nečekaný bonus dostanete Billovu nevěstu ve vaně. Sice bez katany, ale za to zcela nahou.. ()

tron

Úspech MLČANIA JAHNIAT v 90. rokoch spôsobil vlnu serial killer, v ktorých odlišní muži zákona pátrajú po sériovom vrahovi. Niekedy to vyšlo lepšie (ZBERATEĽ BOZKOV, SEDEM), inokedy horšie (ZBERATEĽ KOSTÍ), občas veľmi zle (SLEDUJE ŤA VRAH). JENNIFER 8 je skôr priemer. Môže sa pochváliť pôsobivou atmosférou, solídnym hereckým obsadením (Garcia, Henriksen, Thurman) a hŕstku super scén (fotenie vo vani). Bohužiaľ, je to zbytočne dlhé a namiesto toho, aby sa to na konci začalo rozpletať, sa to začína skôr zaplietať a to až tak, že dodnes rozmýšľam, čo mali znamenať scény s Johnom Malkovichom. ()

Rimsy

Velmi dobrý, ba výborný thriller s kvalitním obsazením, které opravdu ze sebe vydává to nejlepší (Umě bych tu slepotu opravdu věřil), Garcia v nejlepší formě, tradiční Henriksen a Malkovich. V posledně jmenovaném bych však viděl paradoxně (a překvapivě) nejslabčí část filmu - celou dobu totiž sledujeme tradiční (ale skvěle podařené) pátrání po maniakovi, ale Malkovichova role právníka znamenala vpodstatě dvacetiminutové zastavení příběhu na místě, což se mi tedy nelíbilo. Nevím, jestli tvůrci chtěli ono pátrání ozvláštnit výslechovým intermezzem, ale není to podle mě dobrý nápad. Jinak ale opravdu strhující rozuzlení, kde bych nečekal ani samotného vraha, ani provedení jeho chycení (aj, spoiler, pardon, ale jak často se psychopatům podaří nakonec vyhrát? Tak vidíte:-)). Nakonec tedy takové rozpačité 4 hvězdy... Na jednu stranu výborné, ale výslech a pár logických podivností to trochu srážejí. Ale celkově vzato, určitě škoda nevidět! ()

kleopatra

Slepá Uma (velmi dobrá), Garcia+Henriksen přímo elektrizující dvojka, něco málo Malkoviche - to ale bylo skoro mrhání hvězdou - a i když se nějaká ta logická chybička taky vloudila ( ... a na obrovské skládce se vždycky najdou přesně ty věci, které je třeba najít a čert vem teorii o jehle v kupě sena), tenhle film byl ve správnou chvíli na správném místě. ()

• Film měl rozpočet 20 000 000 amerických dolarů. Rok po uvedení se však autorům vrátili jen 11 300 000 amerických dolarů. (Terva)
  • Natáčení probíhalo v kalifornských městech Eureka a Trinidad a v kanadském Vancouveru. (Terva)