Nikki, severský pes

Nikki, Wild Dog of the North

Rodinný / Dobrodružný

USA / Kanada, 1961, 74 min

Grant K. Smith

Pre mladších divákov určite zábavný film, komu by sa srdce neroztieklo pri pohľade na šteniatko aljašského malamuta Nikkiho a medvieďa baribala Neewau. Také zábavné to ale nebolo pre tie zvieratá. Štáb poštval grizlyho na Neewainu matku, vlkov na Nikkiho, vidíme tiež železné klepce, nehrané bitky Nikkiho s rosomákom a jeden nechutný psí zápas. Jeden bod navyše dávam za tie krásne kanadské hory.(24.10.2012)

Krásný film s malebnou Kanadskou přírodou podle románu Jamese Olivera Curvooda. Vypráví o nedobrovolném soužití štěněte a medvíděte. Škoda že ho už tak dlouho nedávali.(17.8.2005)

Tak taký krásny film , človek každý deň nevidí. Medvedia mláďa zviazané do kopy s malým psíkom , ktorý sa stratili svojmu pánovi na rozbúrenej rieke. Ich spoločné trampoty, a nadobúdanie skúseností potrebné k prežitiu. No sranda, to treba vidieť.(31.12.2008)

Nikki a Níva. Je to film v podobném duchu jako slavný Medvěd/1988, dokonce i lepší. U toho medvěde jsem lehce stěžoval na chudší děj, ale nakonec jsem si řekl že takhle to má být, vždyť je to hlavně o přírodě. Tady ale dokázali napsat ten příběh tak, že má to nejen hlavu a patu ale ani na chvíli nenudí. A to dobrodružství je natočen ,,přirozeně,,. Zatím nejlepší zvířecí dobrodružství jaký kdy jsem viděl. 5/5(13.12.2014)

...v hl.roli pes, fakt dost dobrý, i když si to už moc nepamatuji, ...kdysi to dávala Nova...(26.9.2004)

Naprosto nádherný film! Tohle musí pohladit po duši každého, kdo není beznadějný cynik. Příběh má hlavu a patu a je protkán vtipem, který pobaví nejen ratolesti. Ráda bych ještě dodala, že toto je nejlepší film, ve kterém je v hlavní roli zvíře - už jen neotřelým nápadem, který se tvůrcům povedlo bravůrně zpracovat.(1.9.2015)

• Merťas

V pražských kinech se promítal od 6.2.1975 (Sevastopol) *** Oficiální premiéra v kinech: 24.1.1975(5.3.2013)