Nejkontroverznější film 20. století! Absolutní moc - absolutní zvůle... Slavný snímek Tinta Brasse zpracovává příběh ze starověkého Říma. Zvrácený Caligula (Malcolm McDowell) se neštítí ničeho, aby dosáhl moci, a za jeho panování ovládá Řím zrada, sex a násilí! Otevřené znázornění brutality i erotických scén vyneslo filmu skandální pověst. (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

dopitak

Verze 150 minut. Pěkný hudební motiv (mám ale pocit, že z něčeho ukradený) a děsná chujovina od začátku do konce. Kdyby byl císař Caligula zobrazen jako šílenec, nevadilo by to, ale že je zobrazen jako debil, to už je horší. Ve filmu se skoro nic neděje a nepřirozená pozdělepenost s porno (rádoby) scénami je hrozně znát, vytváří chaotično. Český dabing studia Auvit, kde výpravný film namluvilo asi sedm herců, je smutnou kapitolou samo pro sebe. Silně nedoporučuju, není tu hezká erotika, tvrďácké scény jsou nechutné pro veřejnost a málo brutální pro fajnšmekry. ()

Mr.Apache

Kontroverzní, ale velice zajímavý a vzrušující počin. Tinto Brass úspěšně (a odvážně) namixoval historický snímek s pornofilmem. V tomto provokativním duchu pokračoval i při obsazování rolí: V těch hlavních se představují kvalitní shakespearovští herci (Helen Mirren, Peter O´Toole) a ve vedlejších (neboli "rolích na tělo") zase modelky z Penthousu. Tehdejší idol mladých rebelů, Malcolm McDowell, byl pak jako Caligula vyloženě trefou do černého. Tak sympaticky drzé filmy dnes už (alespoň v hlavním proudu) nevznikají. ()

mchnk

Tinto Brass a Bob Guccione spojili síly a pozvali nás na velkolepou a nádhernou velmi detailní prohlídku pohanského Říma. Precizně zpracovaný obraz římských radovánek i hierarchie vládnoucí garnitury. Vládci, považující sebe sama za polobohy. Ale i sloužící člověk bez identity...otrok i hračka k uspokojení vlastních potřeb. Politika jednoho diktátora se dnes změnila v politiku jedné korporace. Zůstává i zrada. Ta je základem všeho "bratr zabije bratra, který zabil svého otce, který zabil svého syna. Osud." Zvrácené smýšlení, dokázali římští vládci změnit ve skutečnost. Příkladem za všechny je Tiberiovo monstrózní, sexuální panoptikum. Caligula byl odraz nejtemnější stránky lidské duše. Nelítostné děcko, které si hraje s hračkou jménem Řím, a které má občas slabé chvilky. Dejte mu na hlavu korunu a on Vám ukáže, jak si představuje neomezenou moc. Ve své době je rozdělení na dvě verze naprosto logické. Dnes, kdy je porno všude kolem nás, je možné vychutnat slastnou historická podívaná s tímto výborným pornografickým prvkem naprosto dokonale. Malcolm je bez komentáře, svou roli si užil skvostně a zanechal zde jeden ze svých životních výkonů. Nekompromisně realistický film. Toto se v Tobě člověče skrývá...? ()

MontyBrogan odpad!

Videl som 103 minútovú verziu, možno tá dlhšia je úplne iná a preto to tu má 61%, to je vlastne pre mňa jediné pochopiteľné vysvetlenie. Pretože podľa mňa to bolo ako keby si dal Tinto Brass minimálne lysohlávky a následne zažil vlhký sen z prostredia blázinca, ktorého pacienti si myslia, že sú v Rímskej ríši. ()

Chrustyn

Historické drama zabývající se perverzí, erotikou, sexem a násilím. Nic jiného se ve filmu neděje (a to trvá dvě a půl hodiny!!!). Hrají zde špatní herci, výprava je špatná a kulisy jsou jak z laciné divadelní hry. Možná jsem to tak úplně nepochopil ale vůbec mi to nevadí. Film se mi nelíbil ani trochu a nechci ho už nikdy vidět. ()

• Na filmu se pracovalo téměř čtyři roky. (Kulmon)
  • Poslední scéna se točila na Silvestra a herci včetně komparzu si stěžovali na velkou zimu. (Rodriguez)
  • Necenzurovaná verzia sa objavila až o 29 rokov neskôr, a to už je naozaj celkom regulárne porno. Film sa so svojim rozpočtom 17,5 miliónov dolárov zaradil na prvé miesto ako najdrahší pornofilm doterajšej histórie. (Raccoon.city)

3D remake Caliguly

3D remake Caliguly

30.01.2010

Zdá se, že Tinto Brass je pořád ve formě. Otec, či spíš dědeček italského erotického filmu (nar. 1933), oznámil, že se nebojí pokrokových technologií a jeho následující přehlídka dámských pozadí nás… (více)