Nejkontroverznější film 20. století! Absolutní moc - absolutní zvůle... Slavný snímek Tinta Brasse zpracovává příběh ze starověkého Říma. Zvrácený Caligula (Malcolm McDowell) se neštítí ničeho, aby dosáhl moci, a za jeho panování ovládá Řím zrada, sex a násilí! Otevřené znázornění brutality i erotických scén vyneslo filmu skandální pověst. (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

MAKITA

Uf... po prvních pár minutách, jsem to s přítelkyní vypnul a divil se co to je.. No ale nedalo mi to, páč když už sem to dývko měl doma tak sem to zkouknul, nic méně před tím sem si přečet jeho životopis. Well no šlo to i bez těch porno detailů, ale asi i díky nim má film tu správnou atmosféru, která toho chudáka nemocného Caligulu nejlíp vystihuje. Čekal sem že to bude něco na způsob Cesara nebo Alexandra Vellikého z posledních let ale až později sem si všiml roku natočení na obalu a až tehdy sem si přečetl zadní komentář. Tehle film je asi nejtvrší sodomií kterou sem coby celovečerní film viděl. A když si uvědomim v jaký době to bylo natočeno tak teda RESPEKT.. S hvězdičkama si nejsem vůbec jistej.. 2? 4? fakt nevim takže tři a třeba to jindy opravim ()

hovadko.bozi

smekám před tím, kdo to zvládl dokoukat, poněvadž já to zkoušela několikrát a dál než do třetiny to můj žaludek nezvládl... ()

Bayonnet

Viděna: Nesestříhaná i sestříhaná verze. Pocit po shlédnutí: Vzrušující, ale nebyl jsem si jistý, jestli jsem viděl, reálné porno, nebo eroticko-historický film. Zážitek: V tomhle filmu, jde vidět přesná atmosféra a nejreálnější popis vlády of Caligula.... Rada: Kdo chce vidět historii: Sestříhaná verze a kdo chce vidět porno s nejkvalitnějším příběhem co kdy byl tak shlédněte nesestříhanou... Myslím, že by to stačilo, čistý průměr... ()

JARDAHONDA

Nejkontroverznější film 20 století ! Absolutní moc-absolutní zvůle...Slavný snímek Tinta Brasse zpracovává příběh ze starověkého Říma.Zvrácený Caligula (Malcom McDowell) se neštítí ničeho jen aby dosáhl moci.Za jeho panování ovládá Řím zrada,sex násilí,,,,Hodnocení : U mě pouze za 2 ** ()

heroin88

Film som videl nespočetne krát ,najlepší je začiatok s Tiberiom, a potom pride šialenstvo Caligulu, dokonalý film !!! ()

bratr_jezek

Malcolm McDowel dokázal skvěle ztvárnit šíleného císaře, kamera a výkony ostatních pak doplňují obraz upadajícího Říma. Dokonce i tolikrát diskutované (a v kinoverzích vystřižené) "porno" scény nijak nepohoršují, ale podtrhují atmosféru portrétu zrůdného člověka, který díky moci může učinit vše a jediným gestem rozhoduje o životě i smrti. ()

Thomash

Tento snímek požaduji za hodnověrné představení života v Římě za vlády šílených císařů. Caligula byl neschopný panovník, prakticky vůbec nevládl a všechno panování za něj dělal jeho zástupce. On se rád věnoval hrám, pitkám a orgiím. Myslím, že to takhle v Římě skutečně vypadalo... Samý sex, pitky a orgie, při kterých občas někdo umřel, spousta vlezdoprdelistů, aby se náhodou neznelíbili císaři (cesta k popravě nebo nařízené sebevraždě byla neskutečně krátká) a podobně. Erotika nebo spíše porno mi ve filmech fakt nevadí. ()

ciapok odpad!

v 70 tych rokoch bolo porno samozrejme menej dostupné ako dnes, preto sa tešil Caligula takému kultovému statusu; no práve vývojom doby, podobne ako disketa, už nie je dôvod vnímať takéto chujoviny inak ako historický artefakt. V Saló sa aspoň podávali hovná ()

tenista57

Nesestříhaná verze se asi ve světě ani u nás moc v kinech nepromítala kvůli otevřeným pornografickým scénám. Proč je do svého filmu Tinto Brass zařadil je otázkou. Pravděpodobně díky větší míře autenticity období Caligulovy čtyřleté vlády. Film by byl cenný i s menším počtem (a hlavně kratších) těchto scén už jen díky vynikajícímu výkonu Malcolma Mc Dowella v hlavní roli. Z filmu ale člověk například nepochopí, proč byl duševně nemocný císař a v podstatě diktátor tak oblíbený mezi prostým lidem. To pak musí nahlédnout do literatury a něco si o Caligulovi přečíst. Přesto dávám čtyři hvězdičky. P.S. Jinak díky za komentář Karlose 80. Tak podrobnou recenzi bych sám asi nenapsal a plně s ní souhlasím. ()

lordofrvhp

Excelentní polodivadelní představení ze starého Říma,kombinované s téměř autentickými orgiemi.Pro mě osobně vynikající záležitost. ()

Soldier_666

Unikátní vyobrazení starověkého říma které nemá obdoby, bez drsných pornografických scén by film nedosáhl takové míry autenticity. Divím se že zde na ČSFD je snímek takto podceněn, zřejmě pro spoustu lidí tabu to co ve starověku bylo samozřejmostí (leč možná ne až v takové míře). Díky za koment Karlos80, hirnlego. Velmi silný 4... ()

Rustik

Strašně jsem se těšila až film skončí a já budu moct povědět svoje pocity. Malcolm a jeho pronikavý až démonický pohled byl velice autentický. A když si vezmete, že jste nejmocnější muž světa, kdo by se nepodmanil myšlence, že může prostě všechno...A tady jsou vykresleny aj důvody proč mocná síla Římanů zanikla. Prostě si rozvrátili zem sami. Sex, drogy a rock´n roll tehdejší doby........akorát nechápu Petera O´toola..on před tím nečetl scénář nebo co? Nebo se bál co si o něm ostatní pomyslí, až film shlédnou? Když v něčem nechci účinkovat, tak to nedělám..a ne že pak bude chtít být stažen z titulků..Pravda, vůbec to hrát nemusel..Jeho postavu by zvádl zahrát pomalu každý. Ale Helen mě překvapila - sexbomba jedna :-) ()

viax

Normálně si chtěli pořádně užít porno, tak si ho rovnou natočili. Sehnali pár dobrých herců (dva), zabalili to do historického hávu a šli na to. Výsledkem je jakási představa, jak to v tom dekadentním zkaženém Římě mohlo chodit. Ovšem nešlo se do detailů. Například římské matróny vyznávaly depilaci. ()

sophianne

Tenhle film už je pochopitelně dávno fenomén. Jistě, minimálně půlka je čistá pornografie, ale ne úplně. Je tam hodně syrového děje, který co si tak pamatuji vychází z bizarní historie. Všudypřítomný sex mne příliš nebral, brala jsem to fakticky jako pozadí toho, co se odehrávalo v Římě za Caliguly. McDowell je fantastický a já ho dál jako herce budu úplně nesnášet. Teď hned si jdu vyhledat co dál natočil kromě Mechanického pomeranče. Je totiž tak věrohodný v odporných rolích, tak skutečný, hmatatelný, že se musím dívat i když si u toho koušu nehty. Nemyslím, že Caligulu shlídnete dvakrát, ale jednou, to byste opravdu každý měl. Kdyby se dalo dát šest hvězd, dám sedm. ()

pallok

Ako neodborník na Rímske dejiny (v dejepise som končil štvorkou na strednej) a poloodborník na pravidlá pravopisu slovenského jazyka (z ruského bola štvorka na mature) hodnotím túto historickopornodrámu celkom pozitívne. Momentálne sa viac nosí, ak je test na kovid negatívny, ale Tinto to Brassol pozitívne, neviem kedy bol film s blahosklonným dovolením uvedený v kinách bývaleho Československa, ale ak to Komančovia povolili, tak sa to muselo páčiť aj im. Prenesene - nepochopili, že plebs mohol za 5 korún vytrtkať aj ich ctené manželky? A že sa vo filme fajčilo odušu? Nuž, aký Caligula, taká fajka! Videl režisérsky cut. 7.12.2021 (počas korony) ()

Marrakech86

teda tohle je film o kterém budu ještě nějakou chvíli přemýšlet. Díky tomuto filmu jsem si přečetl pár textů o Caligulovi a musím teda uznat, že McDowell se hodně dobře opřel do této role a že mu fakt seděla. Jinak Caligula byl opravdu zvrácený panovník a až na některé scény, které jsou opravdu nechutné, tak to byl zajímavý film. ()

Thane

Mno. Jako rikal jsem si ze by me docela zajimalo jestli nektere ty casti maji aspon nejakou oporu ve skutecnosti ale zas ne tolik abych to byl ochotnej zjistovat. Ale hlavne to teda byla hrozna nuda. Nevidím jedinej duvod se na to nekdy podivat znova. ()

3D remake Caliguly

3D remake Caliguly

30.01.2010

Zdá se, že Tinto Brass je pořád ve formě. Otec, či spíš dědeček italského erotického filmu (nar. 1933), oznámil, že se nebojí pokrokových technologií a jeho následující přehlídka dámských pozadí nás… (více)