Nejvyšší spravedlnost

Extreme Justice

Najvyššia spravodlivosť

Akční / Thriller / Krimi / Drama

USA, 1993, 96 min

Veľmi často sa mi potvrdzuje, že čím nenej toho o filme viem, tým je záživnejšie ho sledovať. V prípade Extreme justice ma prekvapila nečakaná brutalita a relatívne filozofické otázky, ktoré z tohto prístupu vyplynuli. Nie je to žiadne umenie, ale je fajn vidieť občas film, v ktorom sa tvorcovia netrápia politickou korektnosťou a ktorým si koledujú o žaloby zo strany v tomto prípade polície, ktorá sa môže cítiť dotknutá. Asi trochu nadhodnocujem, ale videl som to neskoro v noci a dosť ma to prebralo.(14.10.2012)

• Campbell

Tak tohle se Lesterovi nepovedlo, film jsem zkoukl naschvál po Základně která mě celkem bavila, ale tady se Lester snažil hrát na drama. Což se mu vymstilo způsobem, že tenhle film je asi jeho nejhorší. Upřímě si už nepamatuji jestli na tomhle filmu bylo něco dobré, bohužel snad jen herci. Podprůměr.(22.8.2011)

• choze

Tak tohle bolelo. Bolelo sledovat jakože drsnou a bezskrupulózní trestnou jednotku, jejíž KAŽDÁ akce je poznamenaná nebetyčným amatérismem. Ono když nastoupí jeden hrdina proti stovce záporáků (jako v Lesterově opusu magnum KOMANDO) je to cool, ale když nastoupí šest "hrdinů" na jednoho záporáka, kterého předtím týdny studovali, a než ho rozestřílí na sračky on stihne jednoho z nich postřelit, to je k pláči. A ještě vám budou klidně tvrdit, že jdou jen po velkých rybách, i když tím záporákem byl maník vybírající večerky. Jednu hvězdičku za sympaťáky Phillipse a Glenna, kteří to spolu s pár zajímavými okamžiky (Glenn jako anděl smrti v bance, přihlížení znásilnění) drží nad vodou.(6.4.2010)

Film jsem koupil ve stánku,shlédnul(bylo to asi potřetí),ale že by to byla nějaká bombice,to už teda ne.Takovy nejasný,chvíli nemůžete vystát tu novinářku,pak zas Phillipse,pak Glenna,zakončí to taková dost amatérská rvačka.Mark L.Lester byl takovou béčkovou režisérskou hvězdou svý doby,ale ta už pominula.50%.(17.3.2010)

Vynikající akční snímek se silným příběhem o Speciální Pátrací Sekci (SIS), která zločince nezatýká, ale rovnou zabíjí a tím nadobro vyčistí ulice od zločinců. A aby to bylo nenapadnutelné, tiše sledují až bude zločin vykonán a pak teprve zasáhnou. Bohužel, někdy to odnesou i civilisté. Když se při dalším zásahu jedná o znásilnění a postižená je zastřelena, je to už i na nováčka Jeffa Powerse (výborný Lou Diamond Phillips) trochu moc. A svůj odpor dá náležitě najevo. Zprasený český dabing však zážitek hatí a film zbytečně pohřbívá, takže jsem si ho vychutnal v původním znění. Je to stará dobrá akční práce bez zbytečných zvláštních efektů, která se už dnes bohužel nevidí.(22.10.2013)