Epizody(8)

Po více než 40 letech čekání konečně přichází pokračování zásadního filmu Mela BrookseHistory of the World, Part I. Jednotlivé epizody obsahují celou řadu scének, které nás provedou různými obdobími lidských dějin. (Disney+)

Recenze uživatele PeteBuck k tomuto seriálu (8)

I (2023) (E01)

Generál Grant ako alkoholik (ale vcelku funkčný, ja by som skôr spomenul jeho škandály za prezidentovania), Danny de Vito ako Mikuláš II., či Shakespeare ako nápady kradnúci magor, ktorý je iba producentom hier, ktoré za neho vymýšľajú rôzni spisovatelia (medzi inými napr. Francis Bacon). Mám dojem, že toto je skôr pre znalcov/fanúšikov histórie, ostatní 80 % vtipov nepochopia. Podané ako sled krátkych skečov, šialených eskapád a vtípkov, ktoré Brooksovi tentokrát pomáhali písať mnohí iní. Ak budú ďalšie diely podobné, nemám problém. Za mňa celkom zábava. ()

II (2023) (E02)

Ďalšia časť. A ďalšie skeče. Dosť dobré. Judas, what the fuck? Are you a racist. Yeaaah. Mother, are you joining us? Let´s see. Have a dinner with two mongering hoges or drink my martini by myself? ()

III (2023) (E03)

Tak teda ja neviem. Nechápem to nízke hodnotenie. Je to stále ujetý Brooks, vtípky sú jasne jeho a nesú jeho podpis. Alebo sa ostatní scenáristi posnažili ho napodobniť. Neviem, čo bolo bláznivejšie, Bell, ktorý pretiahol svoj telefón, Noe, čo zožral Sáru a miesto po dvoch zvieratách zachraňoval po páre z každého psieho plemena, alebo černošské metro: "Ako ste zvládli zmáknuť takú zložitú infraštruktúru? Postavili sme takmer všetko v tomto štáte, to ste vážne čakali, že si neulejeme niečo pre seba?" Mohlo byť trochu menej prestrihov, Stalin sa im veľmi nevydaril, ale inak celkom pohoda. ()

IV (2023) (E04)

Ahoj, volám sa Ježiš. Poznám ťa, ty si ten tesár. A konám zázraky. Vážne, akože dokončíš projekt načas a neprekročíš budget? Správna hovadina. Len tých prestrihov a odbočiek už začína byť trochu moc. Aspoň sú zábavné. Pobavil hlavne skeč z Mezoameriky a tiež s pyramídovou hrou. Len by tiež tých černochov nemuseli cpať do všetkých dôb a všetkých kultúr. Ale dajme tomu, že Brooksovi to odpustím. Ehm, jasné, Ježiš bol černoch. ()

V (2023) (E05)

Tie neustále časté prestrihy ma už začínajú otravovať, ale asi je to o tom, že Mel Brooks si z nás robí srandu. Možno je to tiež paródiou na to, ako sú seriály a filmy na bežnej televízii prerušované reklamami. Ale treba povedať, že sú tu dobré nápady. Či už Galileo vykecávajúci na talianskej verzii TikToku (TicciTocci), poprípade pieseň s názvom Fuck the North na odlákanie pozornosti južanov pri poprave Granta, poprípade fotenie na Jalte. Brooks je fakt týpek a podľa mňa si stále zachováva svoj štandard. ()

VI (2023) (E06)

Tak nám to Grant konečne dobehol do cieľa a podpísal dohodu, čo bola asi najnudnejšia časť. Ježišova skupina a la Beatles bola tiež celkom sranda a dať Máriu Magdalénu do pozície Yoko bola pekná haluz. Škoda, že si Brooks nerobí rovnakú prdel napr. z Mojžiša. Reklama na zistenie genetického profilu pobavila, rovnako ako snaha váľať všetko na to, že mnohí z nás majú v krvi jeho DNA (počul som, že každý desiaty), čo nám pomôže ospravedlniť, že preťahujeme všetko, čo sa hýbe. Stále celkom sranda. ()

VII (2023) (E07)

Shirley ma tam začala trochu štvať, bez nej by sa to dalo. Ostatné bolo celkom fajn, ale táto epizódka šla s kvalitou trochu dole. Ak by to bolo ako začiatok s mierovou zmluvou medzi Izraelom a Palestínou, tak dám plný počet: "Fuck you. No, fuck you. Guys, we agreed that only f-word that we are goona using in this room, will be friendship. So, go friendship yourself." ()

VIII (2023) (E08)

Za mňa pohoda. Skončilo to haluzne, ostatne ako prvá časť. Za vyobrazenie Ježiša Krista, alias J. C. a tiež nikajského koncilu, ktorý bol super (samý beloch a vedený ženou, riadny bizár), sa bude Mel Brooks určite smažiť v pekle. Pohodová časť, som zvedavý, či bude druhá sezóna. ()