poster

Velký švindl

 • USA

  The Great White Hype

 • Slovensko

  Veľký švindeľ

Komedie / Sportovní

USA, 1996, 91 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Petulka88
  **

  Blbina, která dokáže pobavit, ale stejně tak mě donutila, aby mi bylo trapně z toho všeho pitvoření. Váhal jsem jestli dát 2* nebo 3*. Nakonec jsem se rozhodl přece jen pro ty 2, protože zase tak moc se toho tady neděje, místy je to i docela nuda. Jen by mě zajímalo, jestli někdy afroameričtí tvůrci dokážou natočit komedii, která by nebyla o rasismu nebo nebyla sama rasistická.(21.11.2010)

 • Slam7
  ***

  Ale jo, pár dobrejch komediálních scén tam je, nejvíc asi s Jamiem Foxxem. Jinak dost béčkovej film, ale myslim si, že v oblasti zákulisí boxu to bude přinejmenšim podobný! Divadýlka, zfikslovaný smlouvy atd....prachy vždycky až na prvnim místě. Hvězdička navíc, za Jacksona, kterej zahrál slušně "Dona Kinga".(23.1.2014)

 • UncleG
  ****

  Tak jsem asi koukal na jinej fim. Já totiž viděl "Great White Hype" jako výbornou a odsejpající satiricko-kritckou komedii. Komedii, která není založená na klasické prvoplánové rovině humoru, ale spíš na mrazivým pocitu, že všechny ty příšerný události, prezentovaný jakoby "v nadsázce", se ve sportovní branži dějou dnes a denně. Jo...Pěkná ukázka, jak si sportovní multimagnáti vynucujou na svazech změny pravidel, jak vypadá podepisování nesrozumitelnejch a naprosto nevypověditelnejch smluv, a hlavně, že není vůbec důležitý, jak je ten kterej borec nebo tým dobrej. Důležitá je pouze sledovanost. A právě na tomhle nezvratným faktu rozehrává intrikán Fred Sultan svou hru. Přišel na to, že už nikoho neberou dva boxující černosti v bitvě o titul těžký váhy. A proto se rozhodl podpořit televizní ratingy "starým dobrým" rasismem. A co uděláme, když nenajdeme vhodnýho soupeře pro našeho černýho šampióna? Vyrobíme si ho sami. Pak už stačí jenom pěkně mediálně za-hajpovat ... Nu a netrvá dlouho aby i členové naší vlastní stáje začali věřit, že ta naprostá nula, kterou jsme před tejdnem vyhrabali v kanále, "Irčan" Terry Conklin má šanci na výhru. "Tak co, milí diváci?" ptají se filmaři s úšklebkem. Kdopak asi vyhraje? Co myslíte?(25.1.2012)

 • josieaddms
  *

  Úplně pitomá pakárna o boxu. Jednu hvězdičku za pěkného Goldbluma, což byl taky jediný důvod proč se na něco tak pitomě pitomého dívat. Samuel L. Jackson je zřejmě jeden z těch herců co nemá co dělat, tak hraje ve všem co mu nabídnou. Filmů o boxerech a boxování je už tak nechutná hromada, až je to nuda. Což sice vlastně byla už od začátku, ale svou neoriginální neodbytností ještě o to větší nuda. Koho to zajímá, že se parta dobře cvičených idiotů zmlátí navzájem? Mě teda ne. A točit o tom filmy má naprosto nulovou hodnotu.(11.9.2012)

 • Phobia
  **

  Připouštím: více než sledování filmu jsem se věnovala čtení knihy, ale i bez toho by byl "Velký švindl" akorát plýtváním elektřinou. A až nám milovaná EU v čele s Německem, kde fukušimská tsunami napáchala nejhorší škody (radiační mrak nad Germánií masově tavil mozky), vypne všechny jaderné elektrárny a nedostatkovou zelenou energii budeme brát na příděl, pak se kvůli zbytečným rádobyvtipným filmům typu "Velký švindl" rozhodně nevyplatí mačkat na bedně čudlík ON. Kromě toho všichni mužští herci, ač stále v obležení polooblečených vnadných dívek, vypadali jako bukvice nejměkčího kalibru a zvláště ze strýčka Samuela se mi vyloženě dělaly osypky, brrrr! 39%(27.4.2011)

 • - Jedná se o poslední film, ve kterém si zahrála herečka Nedra Volz, která zemřela na Alzheimerovu chorobu v roce 2003. (filmsim)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace