Mladá žena se vdá za okouzlujícího prince. Místo rodinné idylky ji ale čeká boj o holý život, protože ji chtějí obětovat děsivému drakovi. (Netflix)

figliar

Príjemná fantasy rozprávka pre dospelých. Príbeh s drakom neprináša nič prevratné či nové, ale Millie Bobby Brown celému filmu dodáva ten správny šmrnc. Damsel ponúka pekné temné prostredie, dostatok akcie a krvi, takže som z filmu sklamaný nebol. ()

montongery

Skvělé béčko, které navazuje na old schoolové přímočaré fantasy. A když má divák trošku fantazie a dokáže přivřít oči nad určitými nesrovnalostmi, tak se jedná o svěží počin. ()

tavlas

Slušná fantasy, která dává smysl. Po přečtení komentářů zde jsem čekal nějaký woke nesmysl, ale opak je pravdou. Silné hrdinky ve filmech mi nevadí spíš naopak a zde to holka zahrála slušně. Já se slušně bavil. Mimochodem zajímalo by mě jestli Netflix záměrně uvedl film s hrdinkou v hlavní roli na MDŽ. Pokud ano tak to příjemně potěšilo. ()

Johny M.

Za humny je drak 2024 je náhodou parádní pohádka s až lehce hororovým feelingem. Navíc Millie B. Brown, kdysi nejkrásnější dětská herečka, teď snad ta nejhezčí 20ka na plátnech/monitorech, klasicky kvalitní efekty made by netflix a příběh co neurazí. Velká spokojenost. ()

Daiker

Příjemné překvapení.... Bavil jsem se od začátku až do konce.... Fantasy pohádka tak trochu jinak. Krásný princ je svině a macecha je kladná postava. Démonické Angele Bassett by sedla trochu jiná role. Zpracování je dobré, ale jako by došly peníze na některé části filmu. Digi pozadí krajiny je laciné a někdy jde poznat, že herci jsou ve studiu před zeleným platném. To je asi největší mínus filmu. Další mínus je otravná hlavní Netflix herečka, která neumí moc hrát. Konec byl na mě moc uspěchaný a čekal jsem větší pomstu. Největší lákadlo je drak, který plive jakousi ohnivou lávu. Ten je skvělý a na něm se rozhodně nešetřilo. Samozřejmě i u draka je vše tak trochu jinak, protože jsem nečekal, že to bude XXXXXX. Samotný příběh draka pak vysvětluje, proč zrovna princezny.... Celkově jsem spokojený, ikdyž své mouchy to určitě má. Za pár let si to klidně pustím znovu... ()

AngelG

Kupodivu celkem milé překvapení. Nečekala jsem od toho téměř nic, obzvlášť dle tolika negativních recenzí co to sklízelo jen co to vyšlo. Ale jsem ráda, že jsem tomu dala šanci. Příběh není tak hloupý jak jsem od toho očekávala, stejně tak i postava Millie, která byla naštěstí dost umírněná ve svém drsňáctví, chovala se normálně, dokonce snad i chytře a do toho naprosto úžasný vizuál (ano, drak o kterém každý básní má fakt skvělý design) a fantastický velkolepý soundtrack to celé hodně vyzdvihuje. ()

geek.ondra

Tento koncept komorní naháněčky s drakem někde ve tmě ve stylu Vetřelce je vlastně fakt super a musím pochválit Fresnadillu za snahu z toho i přes omezené prostředky a hromadu scénáristického balastu vytřískal co nejvíc. Řemeslo má v ruce a ty finální hrátky s drakem opravdu působí velkolepě. Nic to ale nemění na tom, že Mladá dáma je klasická Netflixovská výplň, na kterou se zapomene zhruba tak týden po zhlédnutí. Polovina filmu je totiž pokus o jakési pohádkové drama, který teda mě osobně posloužilo jenom k tomu, abych zjistil, že Millie Bobby Brown je fakt otřesná herečka, která sama celý film neutáhne... Celkově ale průměr a přijatelná výplňovka. 5/10 ()

ER

V podstatě nelze mít k filmu větší výhrady a jako pohádka dokáže pobavit. Jen tvůrci mohli dát větší prostor blížícímu se zlu, pár signálů navíc, že tu není něco v pořádku. ()

waska

Bobby je krásná mladá slečna, která navíc umí hrát. Slabší pohádka, kde to napětí prostě chybí. Hezký udělaný drak, ale jinak nic navíc ()

bearmeedek

Opět nevěřte těm, co sypou hvězdy z rukávu. Začalo to jako pohádka v kouzelné krajině. To ještě šlo. Pak byl v rámci nějaké originality obrácen zavedený postup u tria princezna, princ a drak. Normálně se princezna předhodí drakovi na konci filmu a princ ji hned vysvobodí. V tomto filmu hned po začátku princ osobně hodí princeznu drakovi do strže a pak to "jede". Princezna bloudí skoro hodinu bludištěm jeskyně a drak ji pronásleduje. Jakýsi pokus o horor. Úroveň postupně klesá a ke zlepšení nedojde. Protože je princezna holkou z venkova, tak se jen tak nedá a chytrostí draka zabije. Drak byl blbec a celou dobu princezně nevěřil, že není královské krve a je nevinná. Když už umírá, tak vyslechne pravdu a smíří se se smrtí. Ovšem potlučená princezna draka uzdraví světélkujícími slimáky a pošle ho, aby spálil toto zlé království. Potom nasedne na loď a pluje s malou sestřičkou a černou macechou domů. Nad nimi letí drak a mává jim na rozloučenou jak vzteklý. Člověk by slzu uronil - jaká to byla sračka. No je to na hodnocení v červených číslech? Ještě malá poznámka na konec: v rámci fantasy byly do tohoto pohádkového světa namátkově nasázeny černošské postavy. ()

Aurewen

Hodně předvídatelný...zdlouhavě se dostávala zpět, což mělo být asi gro filmu...nic moc. V podstatě vám stačí vidět trailer a ušetříte přes hodinu života 😀.Trochu mi to přišlo jako Sněhurka a lovec, Alenka v říši divů s mixem Enoly Holmes s utrpením Jedenáctky. Bohužel, tady mě Millie nezaujala, nějak je to pořád stejné hraní... ()

rublik05

Mladá dáma je žánrově poměrně zvláštní počin, je to taková drsnější, temnější a brutálnější dobrodružná pohádka s jednoduchým příběhem připomínajícím ve své podstatě takový dračí survival, jehož středobodem je vycházející hvězda Millie Bobby Brown, které role drsné princezny překvapivě vcelku sedla. Vizuálně je snímek docela v pohodě, natočený taktéž není úplně nejhůř. Stopáž mohla být určitě kratší, film má hned několik hluchých míst, moc tomu nepomáhá ani častá absence logiky, jakož i nepříliš povedený závěr. Mladá dáma je celkově spíše jednorázovou záležitostí, nepředpokládám, že bych se ke snímku ještě někdy vrátil, byť přiznávám, že jsem při sledování nijak zvlášť netrpěl. 4/10. ()

Kritik.

NEČAKANÝ survival. Perfektná atmosféra, uveriteľné dialógy, výborná grafika. Dokonca pár výborných zvratov. V závere mohlo byť zlo potrestané bolestivejšie, ale zadosťučinenia sme sa dočkali. ()

Likan7

Moc pohádkové a na můj vkus i moc feministické. Ale ROZHODNĚ moc povrchní. Prakticky se tu nic jiného než "princ, kterého jsem si vzala, mě hodil do jámy k drakovi", nedozvíme. Což o to, drak je fajn a naháněčka s ním celkem funguje. Neumím si ale představit si to pustit podruhé. K drakovi to trvá skoro hodinu, úvodní pohádka je jak od Trošky a ke konci to vyloženě klopýtá o svý vlastně drápy. I když je úplný závěr celkem fajn, je to v nejlepším pohledu průměrná netflixovka, která všechno zajímavé ukázala v trailerech. Millie překvapivě solidní. Zbytek nemá co hrát a je tu jen do počtu, včetně Robin. ()

Milda003

Připomíná mi to "krvavou nevěstu", která mne bavila mnohem víc, protože tam byla i určitá dávka humoru.. Tohle je vlastně taková vážná pohádka s rytíři, princi, princeznami a draky. Humorný je tam akorad tak přerod princezny v zabijáka draků.. kdy drak po staletí zabíjí cele armády, proto radši všichni dělají co chce, ale přijde holka z hor a namaže si ho na chleba... Po vizuální stránce pěkný.. ()

Ex_Machina

Takto sa do psej matere točí survival horor rozprávka, alebo inak povedané „Ako vycvičiť draka -dungeon edition“. Keďže nikdy nie je všetko také chrumkavé ako zo začiatku vyzerá, tak nám MacGyver v sukni trochu nedobrovoľne ukáže ako prežiť v podzemných jaskyniach s problémovou dračicou za obhoreným chrbtom. Podarí sa jej vyhrať tento nerovný boj, ktorý by 9 z 10 štamgastov v lacnejšej krčme v okrese Kysucké nové mesto považovalo za stratený? Ja verím, že áno. ()

RAFT

Ale, jo vcelku se na film dalo podívat. Jako žádné velkolepé a strhující fantasy nečekejte. Na jedno shlédnutí stačí. 60% ()