Reklama

Reklama

VOD (1)

Obsahy(1)

Jack Cole kdysi býval specialistou na likvidace ve službách CIA. Dnes je však detektiv ověšený korálky vyznavačem buddhismu a právě přiletěl z New Yorku do Los Angeles, aby pomohl dopadnout masového vraha, který brutálně vraždí katolické manželské páry a poté je vždy ukřižuje na zdi. Jack tvrdí svému novému parťákovi, místnímu černošskému detektivovi Jimu Campbellovi, že poslední vraždy nespáchal hledaný psychopat. Je přesvědčen, že vraždy jsou dílem profesionála, ale vzápětí se sám ocitá v podezření, protože jednou z obětí byla jeho první manželka Ellen a na jejím těle byly nalezeny jeho otisky prstů. Jim se mu však rozhodne věřit a pomáhá mu v pátrání i poté, co je z případu odvolán. Když byl dopaden duševně chorý psychopat, pokračuje Jack v pátrání na vlastní pěst. Postupně zjistí, že za vraždami je jeho bývalý nadřízený Smith, který společně s obchodníkem Deverellem a ruskou mafií prodává chemické zbraně Srbům. Čím víc se blíží odhalení zločinů, tím větší je ohrožení jeho života. Jack si však se všemi útoky mafie dokáže poradit, a dokonce se mu podaří rozpoutat přestřelku mezi ruskými mafiány a Deverellovými muži. S šéfem jeho ochranky Donaldem Cunninghamem, který je skutečným pachatelem posledních vražd, se však musí pustit do boje sám. (TV Nova)

(více)

Recenze (257)

adams89 

všechny recenze uživatele

Na poměry Stevena Seagala patří Glimmer Man určitě k nadprůměrným filmům. Moje vysoké hodnocení vyplývá z toho, jak královsky jsem se u něj bavil. Dvojice neustále se kočkujících detektivů je dnes k vidění už skoro všude, ale tenhle pár má fakt něco do sebe. Lepšího partáka než Keena Ivory Wayanse (výtečný dabing Vladislava Beneše) ještě Steven určitě nikdy neměl. Nezapomenutelnými scénkami pro mně už dlouhou dobu zůstávají účinky jeleního penisu, dialog o filmu Casablanca či "placení" kreditní kartou ruské mafii. Nejslabším článkem tady je potom bohužel záporák s tváří Boba Guntona a ještě pitomější jeho věrný poskok. Dnes už by Seagal podobný film asi natočit nedokázal, což je velká škoda.70% ()

Lacike 

všechny recenze uživatele

Jedna sa o narozporuplnejsi film aky Seagal natocil. Na jednej strane ho natocil po troch svojich najdrahsich filmoch, takze divaci ocakavali dalsi velkofilm, ale kratko pred natacanim producenti filmu brutalne zkratili rozpocet, takze po akcnej stranke posobi dost podvyzivene. Okrem par bitiek a nejakej tej prestrelky tu su z epickejsich scen len dva vybuchy. A aj ked su celkom posobive, tak to zamrzi. Dalsim rozporom je dost temna zapletka o seriovom vrahovi, ale ustredne duo detektivov sa sprava ako v blaznivej buddy movie komedii. Ich slovne prestrelky su vtipne, ale pôsobia dost nepatricne. Mozno ze to v pôvodnom scenári fungovalo, ale film je evidentne dost zostrihany, aby sa zrychlilo tempo, takze aj na tak zavaznu scenu, kedy Seagalovi zabiju exmanzelku, sa rychlo zabudne a Seagala to nijak netrapi. Vdaka tej skratkovitosti som sa nevedel poradne vzit do postav. Technicka stranka je tiez divna. Sice sa este jedna o film so Seagalovho kino obdobia, ale zvoleny reziser patri rozhodne k tym najhorsim s ktorymi v tej dobe spolupracoval. Niektore bitky su natocene dobre (bitka v restauracii, finale), ale niektore su debilne zostrihane a nasnimave vo velkych detailoch, takze vidno velky prd. Aspon ze nesklame finalny duel, ktory patry k tym lepsim a hlavne dlhsim, takze aj Seagal inkasuje nejaku ranu. Samotny Seagal v tej dobe uz nastupil cestu neskutocnych rozmerov, hlavne na bruchu to je najviac očividné, ale v tvári este vyzera cool a v tych par bitkach, ktore mu neznicil reziser ukazuje, ze bol este pouzitelny. Vysledok je taky mišmaš v ktorom si kazdy najde nejaku zaujimavu scenu, ale ako celok to nefunguje prilis dobre. Cize film na jedno pozretie. 5/10. ()

Reklama

J.Lajner 

všechny recenze uživatele

Záhadný detektiv Jack Cole, série rituálních vražd a ruská mafie, to je Glimmer Man. Solidní, nenáročná segalovka s nesourodou dvojicí detektivů. Film si bere inspiraci z kultovního Posledního skauta (1991), ale vůbec to není na škodu. Keenen Ivory Wayans coby parťák Seagala funguje na jedničku. Spousta hlášek, celkem dobrá akce a pár fajnových vychytávek, jako třeba břitva ukrytá v kreditní kartě. ()

eraserhead666 

všechny recenze uživatele

Jedna z posledních Seagalovek Stevenovy zlaté éry. Seagal coby "kung-fu mnich" co podřezává krky kreditkou. Dobré humorné hlášky - krabice jeleního penisu jako vzorek zdarma vede, docela obstojné souboje, Seagalova sbírka sak, zástupce mých oblíbených Wayans brothers (oni tu komediálnost mají prostě v těle, duši i srdci - Keenen Ivory není sice tak ulítlý, jeblý a střelený jako jeho bráchové Marlon a Shawn, ale i s ním je docela sranda). Vadou filmu je docela otřesný zvuk. ()

Divočák 

všechny recenze uživatele

"My nejsme zvědaví na ten váš pitomej vohon a teploušský korále!" Osmá zastávka na mé velké letní filmové jízdě po největších hitech Steva Seagala. Asi poslední oldschoolový Seagal. Steven tu ještě nezachraňuje Indiány, nepachtuje se s "rádoby cool negrama" (Wayans je něco jiného, ten je cool naprosto přirozeně), ale naopka hraje to co mu jde nejlíp - drsného "agenta bez minulosti", který dokonale ovládá své emoce, takže ošálí jakýkoliv detektor lží a zmlátí každého padoucha jen pomocí několika málo chvatů. Steven sice už nabral nějaké ta kila, takže možná díky tomu už není tak neporazitelný jako dřív (na konci mu dokonce teče krav z nosu!!!) a v bitkách se hodně používá střih, ale pořád se na to dobře dívá a pořád je ještě vidět, že se to bije on a ne nějaký kaskadér. Co se týče příběhu, je tentokrát hodně povedený. Steve se konečně nemstí za žádného mrtvého kamaráda/příbuzného, ale naopak společně se svým parťákem pěkně postaru vyšetřují případ několika rituálních vražd, za kterýma se možná skrývá něco víc, než se na první pohled může zdát. Na Seagala rozhodně nadstandart a pokud se budete dobře dívat, zachytíte možná i nějaký ten záblesk atmosféry "Noir"... ()

Galerie (14)

Zajímavosti (10)

  • V závěrečném souboji mezi Jackem Colem (Steven Seagal) a Donaldem Cunninghamem (John Jackson) je vidět zakrvácená tvář Donalda, ale hned v dalším střihu nemá na tváři žádnou krev. (Geralt z Rivie)
  • Pôvodne mal byť film omnoho väčšieho rozsahu po vzore filmu Posledný skaut (1991). Keď sa situácia zmenila, mnoho plánovaných scén sa nenatočilo pre ušetrenie rozpočtu, napr. výbuch lode jedného z protagonistov, či viac explozívnejšia finálna scéna z múzea. (Real Tom Hardy)
  • Jedná sa o vôbec prvý film Stevena Seagala, kde používa okrem tradičného aikida aj čínske bojové umenie wing chun. V čase nakrúcania tohto filmu mu robil bodyguarda Randy Williams, majster wing chunu, s ktorým Seagal trénoval. Wing chun sa mu zapáčilo a rozhodol sa vo filme použiť niektoré techniky. Randy Williams bol tiež prvým majstrom wing chun, ktorý Seagalovi sprostredkoval kontakt na iného majstra kung fu, Samuela Kwoka, s ktorým Steven Seagal absolvoval v roku 2018 veľký spoločný seminár v Rusku (kazatelSVK)

Reklama

Reklama