Krtek ve městě

Krtko v meste

Animovaný / Rodinný / Krátkometrážní

Československo, 1982, 29 min

Zdeněk Miler

Jsem velkým fanouškem ktrečka (což je ostatně vidět i z mého hodnocení) a viděl jsem snad všechny díily s tímto nezapomenutelným roztomiláčkem! Jelikož jsem chtěl ke krtečkovi napsat nějaký komentář a vylíčit tak veškeré potěšení a readost, které mi krteček kdy dal, ale nechtěl jsem psát komentáře k jednotlivým krtečkovým příběhům, rozhodl jsem se napsat komentář pouze ke krtečkovi ve městě, jelikož to byla i kniha mého, při jejíž četbě jsem s ním zažíval ty nejkrásně+jší chvíle plné jeho dobrodružství. Co bych za to nyní dal, kdybych si mohl užít tu lehkost, najivitu a radost při četbě něčeho takovéhoa a mohl na chvíli opustit četbu mě dnes povinnou! AŤ ŽIJE KRTEČEK!!!HURÁ!!HURÁ!!!HURÁ!!!!(6.5.2009)

Jak se staví biotop. Tady není žádný Krakonošovo ! Poctivě falešná agitka, která odchovala nové ekologistické a ekoteroristické generace v Československu i v Německu, s ♫ hudbou, vyjadřující smutek stejnými prostředky jako Schindlerův seznam. Kapela, vládní vrtulníček, razítka a bonbóny v hezkém 3D pojetí ze střední doby plastové, betonové a jedové, kdy jsme si taky mysleli, že to technika vyřeší. Příspěvek k tématu klonování a autorských práv. "Stát !"(8.3.2012)

Zvířátka si žijí poklidným životem, najednou přijde člověk, rozboří jim svět a postaví si ten svůj. Ona zvířátka jsou nucena hledat si své místo v tomhle novém světě, do kterého jsou vhozeni, jako jsme v určitém období našeho života do světa vhozeni i my. Zvířátka jsou zmatená a po dlouhé cestě městem, do něhož nepatří, se rozhodnou ukončit svůj zdejší pobyt na střeše výškové budovy (naštěstí 'jen' tak, že je ptáčci odnesou do jiných krajů, ale chápete, jak to vyznělo, ne?). Je to docela soda, ale mám tohle Krtkovo dobrodružství ze všech nejradši. Má dvouletá sestřička na rozdíl od případu stejně dlouhého Krtka ve snu od obrazovky odchází už v půlce příběhu...(3.2.2013)

Tohoto Krtečka mi jako pětiletému dítěti pouštěl dědeček na promítačce. Stará osmička, i ta půl hodina byla na dvou kotoučích a třikrát během projekce se film přetrhl a bylo ho potřeba slepovat... Ale já jsem byl v sedmém nebi - krteček a ještě na promítačce, která dělala ten zajímavý zvuk.... :) No prostě nemůžu jinak než za plný počet :)(17.7.2009)

Bez pochyby jeden z najfantastickejších dielov o Krtkovi, ak nie vôbec najlepší. Ten mestský život ma pobavil a bolo z neho cítiť socializmus, ale keď som to videl, rozmýšľal som, či nezávidieť Krtkovi čas strávený tam, lebo sa mi to páčilo, ale príroda je príroda a bez nej by Krtka asi nebolo a táto malá "eko" agitka, ktorá predbehla svoju dobu sa mi páčila.(31.3.2012)