Reklama

Reklama

Krtek ve městě

  • Československo Krtko v meste
všechny plakáty
Ukázka z filmu
Animovaný / Rodinný / Krátkometrážní
Československo, 1982, 29 min

Obsahy(1)

Jednoho dne se na kraji lesa, objeví lidé s buldozery a bagry. Zvířátka bezmocně sledují, jak jejich les mizí. Vtom se objeví helikoptéra, ze které vystoupí několik pánů v obleku, Poté, co položí základní kámen nového města, si všimnou zoufalého krtečka a jeho kamarádů, kteří přišli o svůj domov. Napíší tedy dokument, aby jim nikdo neublížil. Tak se krtek ocitá i s kamarády ve velkém městě, které je přeplněno auty a mrakodrapy. Městský život ale není to pravé pro zvířátka, která stále touží po lese. Tak se krtek a jeho kamarádi pokouší dostat zpět do přírody... (alcielle)

(více)

Videa (1)

Ukázka z filmu

Recenze (70)

LokiZombie 

všechny recenze uživatele

Zvířátka si žijí poklidným životem, najednou přijde člověk, rozboří jim svět a postaví si ten svůj. Ona zvířátka jsou nucena hledat si své místo v tomhle novém světě, do kterého jsou vhozeni, jako jsme v určitém období našeho života do světa vhozeni i my. Zvířátka jsou zmatená a po dlouhé cestě městem, do něhož nepatří, se rozhodnou ukončit svůj zdejší pobyt na střeše výškové budovy (naštěstí 'jen' tak, že je ptáčci odnesou do jiných krajů, ale chápete, jak to vyznělo, ne?). Je to docela soda, ale mám tohle Krtkovo dobrodružství ze všech nejradši. Má dvouletá sestřička na rozdíl od případu stejně dlouhého Krtka ve snu od obrazovky odchází už v půlce příběhu... ()

LeoH 

všechny recenze uživatele

Spoilery. Krtek, zajíc a ježek na hodně špatném tripu: Nejdřív jim buldozery zplanýrují les pod nohama a začnou se kolem nich budovat světlé zítřky (což je místy graficky pojednáno jako oživlé egyptské hieroglyfické tabulky), potom těmi světlými zítřky pobíhají od čerta k ďáblu (nápadně připomínajícímu Stalina) pod ochranou tajemné bumážky orazítkované třemi sudičkami v buřinkách, která od nich odhání řvoucí bagristy i policajty, otvírá jim všechny dveře a plní všechna přání, následně se dají na diverzi a nakonec si (opět za pomoci univerzální bumážky) na střeše nejvyššího věžáku stopnou hejno labutí a vydají se vstříc mlhavým dálavám… Vůbec nechápu, jaktože si tímhle Miler nevysloužil kavalec v Minkovicích. Děti z toho mívaly trochu chmury, ale i tak to byl jejich oblíbený díl, asi z toho cítily, že je to víc doopravdy než obvykle. Must see krtčí úlet, vyčnívající i po výtvarné stránce. ()

Reklama

Idego 

všechny recenze uživatele

Tohoto Krtečka mi jako pětiletému dítěti pouštěl dědeček na promítačce. Stará osmička, i ta půl hodina byla na dvou kotoučích a třikrát během projekce se film přetrhl a bylo ho potřeba slepovat... Ale já jsem byl v sedmém nebi - krteček a ještě na promítačce, která dělala ten zajímavý zvuk.... :) No prostě nemůžu jinak než za plný počet :) ()

kinej 

všechny recenze uživatele

Možná nejlepší epizoda z celého krtečka. Tento film je přecpán geniálními nápady Zdeňka Millera. Díky tomu, že se jedná o delší epizodu vešlo se sem toho opravdu hodně z autorovy osobité tvorby. Například továrna, jež trio pařmenů myška, ježek a krtek navštíví působí jakoby ji nakreslilo dítě společně s kubistickým malířem. Nafukovací les a jiné vychytávky působí, jako kdyb snad autoři na něčem byli. Hudba celý tento úlet skvěle dopňuje. Přemýšlím, zda-li by bylo na místě slovo geniální. ()

Lima 

všechny recenze uživatele

Krteček v příběhu s ekologickým poselstvím. Nejlepší díl, možná proto, že hrozně smutnej a opravdovej, na zamyšlení a také s optimistickým vyzněním. Málokterá postavička si získá vaše srdce, jako krteček mezi nekonečnými řadami velkých auťáků, když si před sebou kutálí tu kládičku. To je člověku skoro do breku. ()

Galerie (3)

Zajímavosti (2)

  • V továrně na hračky je vidět, jak se hračky na pásu balí do krabice. Ve chvíli, kdy jsou na konci čtyři hračky, začne se balit krabice, ale během balení je náhle v krabici pět kousků. (sikky)

Reklama

Reklama