Tarzan, opičí muž

• USA Tarzan, the Ape Man (více)

Mladá žena Jane Parker se po smrti své matky připojí k výpravě svého otce do hlouby Afriky. Výprava postupuje směrem na území, kde má žít africká legenda Tarzan, údajně napůl člověk a napůl opice. Parker chce objevit takzvané vnitřní slané jezero, o kterém se dozvěděl ve starých egyptských záznamech. Ve chvíli, kdy se výprava po mnoha těžkostech dostane na břeh jezera, je napadena domorodci. Nosiči jsou povražděni a Parker s dcerou a ještě jedním bělochem zajati. Naštěstí je nedaleko Tarzan... (oficiální text distributora)

-ELFKA- odpad!

Niečo tak uchýlné a dementné sa len tak ľahko nevidí.. Stratila som slová, naozaj netuším aký bol zámer tvorcov, ale pevne dúfam, že si iba robili srandu!! ()

Autogram

Stihol som len záverečnú scénu, teda niekoľko minútový milostný súboj trojice on (Tarzan), ona (nahá) a opica (orangutan) a ľutujem, že len z komentárov si môžem predstaviť, čo bolo vo zvyšku filmu. Režisér sa tu asi naozaj vybláznil, aby zvečnil ani nie svoj talent, ale to, čo bolo na jeho manželke najkrajšie. ()

J.Lajner

Musím to hned z kraje uvést na pravou míru. Hlavní roli v tomto filmu nehraje Tarzan, ale prsa Bo Derek a toto není doporučení, nýbrž varování. Konečně jsem zakončil dlouhé bádání, zjistil přesný název filmu a po nejméně pětadvaceti letech mohlo následovat opáčko. A je to opravdu bizár přátelé. Zhruba čtyřicet minut sledujeme nudnou výpravu Jane (Bo Derek) a jejího otce (Richard Harris) do útrob pralesa. Po nocích se chlastá a tatík pronáší "filozofická" moudra. Pak se náhle zjeví moře následované koupačkou na Adama, ve které Jane naplno vytasí své zbraně. Ve čtyřicáté třetí minutě se tu mihne Tarzan (hurá). Kvapně osahá Jane a zase zmizí ve větvích. Střih: Jane se hádá s tatíkem, ten chce Tarzana zastřelit a vycpat si ho. Střih: Jane chodí po lese a přepadne jí obří had. Vzápětí přiletí Tarzan na liáně a rozpoutá se velmi, velmi, VELMI pomalý souboj s hadem, který je celý točený ve zpomalených záběrech a připomíná halucinogenní trip. Střih: Tarzan se válí v trávě. A máme tu erotické okénko. Jane hladí Tarzana po těle a dlaní neustále krouží okolo jeho vercajku, jako sup nad mršinou. Střih: Jane se s Tarzanem koupe v laguně, říká mu, že je stále panna a u toho v ruce svírá oloupaný banán, který neustále olizuje. Střih: Divoši unesou Jane i tatíka. Jane je nahá a divoši jí natírají na bílo. Taťka jí uklidňuje tím, že přednáší říkanku Skákal pes přes oves (kouzlo dabingu). Namakaný náčelník divochů chce odpanit Jane. Střih: Náčelníkovi z nebe spadne Tarzan rovnou na záda. Následuje velmi, velmi, VELMI pomalý souboj s náčelníkem, opět celý ve zpomaleném záběru... Tarzan vyhrál. Střih: A máme tu opět koupačku Jane a Tarzana v laguně, pak finální zásun a konec zvonec. Pozitiva? Představitel Tarzana - Miles O'Keeffe, je docela ucházející. Nemluví, má ty správné tělesné proporce a celkem mu tu roli věřím. Ochočená zvířata jsou také fajn, hlavně lev, opice a slon. No, a to bude tak vše. ()

Han22 odpad!

Oh shit, to byla ale chujovina. Se vůbec nedivím, že to radši o tři roky později natočili znovu s pořádnými herci a režisérem a příběhem a vůbec vším. Tady byly dobrý akorát ty kozy hlavní hrdinky. A při závěrečných titulkách jsem napjatě čekal, zda si Jane, Tarzan a ta opice střihnou trojku a stane se z toho úplně jiný žánr. EDIT 2024: Nevím co bylo horší, jestli porno neherectví Derekové, nebo hrůzostrašné přehrávání Harrise. O Tarzanovi nemluvím, ten se objeví až po 3/4 hodině a prostě jenom je, nemluví, nehraje. Hvězdičku bych přidal za přírodu a zvířata, ale za ty děsivé "erotické" a "akční" scény to prostě nejde. Tohle mělo vyhrát Zlatou malinu. ()

xaver

Jeden z nejslabších snímků o Tarzanovi, další z řady, který má s románovou předlohou společný jenom název. Film nezachránilo ani relativně slušné herecké obsazení. Nejvíc mě překvapil R. Harris, že přijal roli v takové ptákovině. ()

iXtr3m3

Kedysi dávno pradávno som to videl na klasickej VHSke v sumultánnom rýchlodabingu a bol to zážitok. Bo Derek by som si v tej dobe prial pri sebe. Na druhú stranu je to príbehovo chudobné až chudé na kosť a nepomohol tomu ani veterán Richard Harris. Dve hviezdy za dve krásne Bo Derekine kozičky? Ale teraz vážne. Nebolo by to márne, film nie je až tak zlý, ale jednoducho skrz naskrz priemerný, aspoň čo sa týka príbehu a hereckých výkonov. Nebyť viackrát nahej Bo Derek aj full frontal, tak neviem. Čo sa mi ešte rátalo, tak samozrejme scény spracovania ľudožrútskej akcie. Taký malý predchodca resp. medzičlánok medzi hnusnýmia inak totálne o ničom Canibal Feroxu a potom stále relatívne novým a čerstvým Green Infernom. ()

TERRORDROME odpad!

Ja Bimbas, ja ľúbiť cecky ...óóóóóó...uo-uóóóó... Určite jedna z najhorších a najsprostejších adaptácií Tarzana aké na nás kedy filmový tvorcovia vygrcali. Primitívna vtákovina kde sa titulný pralesný kulturista ocitol zjavne iba náhodou. Že v je Afrike medzi šimpanzmi naládovaný aj jeden orangutan ktorý si zrejme len tak odskočil z Bornea je samozrejme normálka, rovnako ako vypiplané dialógy. Najhoršie je to v scéne kde sú členovia výpravy zajatý domorodcami z kmeňa Fantomasov ( podľa tých pomaľovaných hláv ) a snažia sa nejak si ukrátiť dlhú chvíľu. "Oci povedz mi rozprávku. Dobre, išlo vajce na vandrovku, rozbilo sa a nikto ho už nedal dohromady". Človek ktorý dokázal niečo také vymyslieť bol zjavne ťažký feťák v toluénovom delíriu. Hlavný kanibal bol celkom srandovný pankáčsky ozembuch, ale záverečný súboj medzi ním a Trazanom bol teda naozaj megabiedny. Tý dvaja sa tam chvíľu ohmatávali ako dáky buzeróni v útrpne sekane spomalených záberoch a potom mu Tarzan zlomil väz. Troma slovami - FUJ-FUJ-FUJ!!! Najväčším tromfom tohoto džungľového cirkusu Bumberto sú však bez debaty kozy pani Derekovej alias Jane, ktoré sú prakticky hlavným ťahákom poslednej tretiny filmu. Najprv sa nechá osahávať Tarzanom a potom ju dlhé minúty nahú obchytkávajú, umývajú a natierajú vápnom domorodkyne. No a napokon si šáhne aj aj jeden šťastný šimpanz. Jednoznačne úžas. ()

Cement73 odpad!

Táto dementná úbohosť si skutočne zaslúžila všetky maliny roku, tak ako boli navrhnuté. Režisér je alebo úplný amatér alebo tupý zvrhlík. Vidiac tie kreténske pohlady Jane ma chytali mdloby. Miešanie orangutanov a šimpanzov... Jazda na malom tuším že indickom slonovi v afrike... Tento výplod by mali zakázať. Fuuuj ()

THE_Joko odpad!

"musíš sa nad tým povzniesť, ty nie si kus mäsa, si živý tvor...Bože pomôž mi, oni ma natierajú na bielo"... Ak toto nie je odpad, tak potom už naozaj neviem čo... ()

aliaska

Naozaj som videla mnoho spracovaní tohto slávneho Tarzana,ale pri tomto som chvíľami myslela,že sa mi kazí televízor,keď napr...súboj Tarzana na konci spomalili záber až tak,že som pozerala či sa mi zasekla telka😁😁😁 a jedinne co som závidela Jane.....😁😁😁jej prsia😁ach jaj🙃😁😁😁😁😁 ()

Shanen29

Velmi špatný film.,kde nasekané blbosti se kupí ve velké míře na sebe až je z toho kopa hnoje a radši si přečtete knihu. ()

Maniik88

1 * iba za to, že sme sa dobre bavili na tých hrozných dialógoch, príšerných hercoch, otrasnej kamere, imbecilite a za prsia Bo Derek. Niečo tak hrozné som v živote snáď ani nevidel. Najhorší súboj s hadom a na konci s domorodým náčelníkom, najhoršie spomalené zábery. Žiaci z pomocnej školy by napísali lepší scenár. ()

helrohir

Jedno z najhoších (možno aj najhoršie) spracovaní legendárnho Opičieho muža. Je tu len veľmi málo vecí, ktoré môžu diváka zaujať (ak neberieme do úvahy ženské tvary Bo Derek:). ()

mekaka odpad!

Príbehy Tarzana mám rada, ale toto spracovanie je katastrofa. Od začiatku do konca s vyvrcholením záverečnými scénami súboja Tarzana s kanibalmi. Scenár úbohý, bez napätia, herecké výkony podpriemerné, žiadne efekty, aspoň prírodné scenérie to mohli zachrániť, ale tie tiež absentujú. Divák nevie, či sa má smiať, alebo plakať, či je ten film myslený vážne, alebo si pán Derek z nás vystrelil. Síce je Jane Parker nádherná žena, ale hviezdičku aj tak u mňa nedosiahne. ()