Tarzan, opičí muž

• USA Tarzan, the Ape Man (více)

Mladá žena Jane Parker se po smrti své matky připojí k výpravě svého otce do hlouby Afriky. Výprava postupuje směrem na území, kde má žít africká legenda Tarzan, údajně napůl člověk a napůl opice. Parker chce objevit takzvané vnitřní slané jezero, o kterém se dozvěděl ve starých egyptských záznamech. Ve chvíli, kdy se výprava po mnoha těžkostech dostane na břeh jezera, je napadena domorodci. Nosiči jsou povražděni a Parker s dcerou a ještě jedním bělochem zajati. Naštěstí je nedaleko Tarzan... (oficiální text distributora)

iXtr3m3

Kedysi dávno pradávno som to videl na klasickej VHSke v sumultánnom rýchlodabingu a bol to zážitok. Bo Derek by som si v tej dobe prial pri sebe. Na druhú stranu je to príbehovo chudobné až chudé na kosť a nepomohol tomu ani veterán Richard Harris. Dve hviezdy za dve krásne Bo Derekine kozičky? Ale teraz vážne. Nebolo by to márne, film nie je až tak zlý, ale jednoducho skrz naskrz priemerný, aspoň čo sa týka príbehu a hereckých výkonov. Nebyť viackrát nahej Bo Derek aj full frontal, tak neviem. Čo sa mi ešte rátalo, tak samozrejme scény spracovania ľudožrútskej akcie. Taký malý predchodca resp. medzičlánok medzi hnusnýmia inak totálne o ničom Canibal Feroxu a potom stále relatívne novým a čerstvým Green Infernom. ()

Karlos80

Další určitě ale slabší dobrodružné zpracování proslulého Tarzana ale opravdu jen pro skalní fanoušky filmů o Tarzanovi. Do hodnotné zábavy mu totiž chybí opravdu hodně. Určitě ale nedosahuje kvalit filmu od W. S. Dyka z roku 1932, nebo Hudsonovi verze z roku 1984. Avšak dítě přírody samotný Tarzan kterého ztvárnil (Miles O' Keefe) docela ušel a v některých situacích se mě i přesto líbil. Ale jsem toho názoru že režisérovi Johnu Derekovi šlo především v jeho filmech o to aby předvedl v plné své kráse určitě atraktivní a kypré tvary své ženy Bo. Viz. třeba ještě neslaný-nemastný film 10/Kus od B. Edwardse. ()

BadoXXII odpad!

Toto nemá s príbehom Tarzana okrem mien Tarzan a Jane a prostredia Afriky (aj o tom dosť pochybujem, pobehuje tam orangutan a slon indický) nič spoločné. Tvorcovia trpeli debilitou pri natáčaní. Bo Derek (a jej neustále pchanie si prstov do úst) je strašná. Ja som to však aj napriek enormnej nekvalite po všetkých stránkach musel dopozerať a rehotal som sa až tak, že som sa váľal po koberci. Tu sa perlí v každej minúte - či už sú to smrteľne vážne drbnuté dialógy, veľkolepo myslené zábery kamery, nepochopiteľne sa odohrávajúci príbeh alebo aj otrasní herci. Celé je to o tele ,,herečky" Bo Derek. Inak je to názorná ukážka ako sa film nemá natočiť. Scéna, keď Tarzan bojuje s hadom je nezabudnuteľná (Tarzan sa s ním vo vode krúti asi 2 minúty, pri tom znie hudba ako keby sa pílilo drevo a celé je to spomalené a obraz je trhavý), doslova som sa rehotal! Jeden z najhorších filmov vôbec, ale musím podotknúť - je neskutočne vtipný. Akčný a dobrodružný? ale hovno! Komédia je to:-) ()

Gilmour93

Jane chtít ošahat Tarzanovo svalnaté tělo, Jane chtít ojet Tarzana, indický slon v Africe, psychedelický vodní souboj se škrtičem, Jane natřená vápnem mít kozy venku, Tarzan zlomit vaz 150ti-kilový kulturista, Richard Harris vést filozofické řeči, Jane mít kozy ven už i bez vápna, Tarzan odpanit Jane a šimpanz jim do toho kecat, a na závěr, jako zoofilní vrchol večera, divoký orangutan se pokusit oba dva orálně uspokojit, zatímco po straně běžet závěrečné titulky.. Tohle mělo s Tarzanem společného jen liány a ty tam byly stejně jakožto falický symbol (jsou dlouhé, dobře se drží v ruce a Jane se na nich může dostat do nebe a zpět několikrát za den). Nicméně nemohu říct, že to pralesní ultrasoft porno bylo úplně špatné.. ()

Peytl odpad!

Hímlhergotdonrvetrkrucajselement, sakulentekurvanoha, krucifixův zvýrazňovač, pornopěkněnapiču...a želbohubezpiči. ()

Socrates odpad!

Paní Dereková prostě zatoužila na památku zvěčnit svoje krásný kozy na filmovým pásu, dokud se na to hezky kouká, tak se domluvila se známejma a manželem a spáchali společně tenhle směšnej paskvil, kterej chvílemi posloužil jako výborná veselohra, takže pokud nebudete mít nic lepšího na práci, můžete obětovat 100 minut koukáním na nádhernou Bo a věčně komicky vyprsenýho Tarzana (ale taky čupr figura), jinak to ovšem stojí totálně za hovno a výjimečně nemám ani náladu přihodit hvězdu za krásu hlavní představitelky. ()

Dale

Keby John Derek nemal takú sexi ženu, tak by asi nebol režisérom, lebo by nemal o čom točiť. Tento film totiž nie je o Tarzanovi ale o Bo Derek. Odporúčam ale, aby ste to sledovali s vypnutým zvukom, lebo dialógy sú na úrovni slabšieho péčka (keď Bo vyslovila "som ešte panna" tak som chytil záchvat smiechu) a hudba v akože dramatických scénach (ale o žiadnu drámu v nich nejde, sú vyslovene na smiech) je fakt des - ako päťminútový zápas s gumenou hadicou. Netuším, ako sa do tejto sračky dostal Richard Harris, ale je tu očividne jediný herec. Ešte vyberiem zo širokého spektra úžasných replík, ktoré tu padnú, aby ste tušili, čo vás tu čaká - Harris Derekovej "Dobre ma počúvaj, pretože to, čo ti poviem, je číročistá pravda, ak sa ťa dotkne, nebude sa dotýkať teba, pretože ty nie si mäso, ty si duša, preto musíš teraz odísť zo svojho tela, ihneď..." Je to len jedna z mnohých, ktorá bola už ku koncu, ale podobných a aj "lepších" tam je fakt dosť. Najhoršie je, že tento film sa tvári ako vážna seriózna dráma, nenájdete tu ani štipku nadhľadu a pritom pôsobí ako paródia na Tarzana. No zasmejete sa tam, kde by to tvorcovia určite nečakali a zase až tak zábavné to nie je, aby sa to dalo brať ako guilty pleasure. Príroda je pekná, rovnako ako prsia Bo, takže dám jednu frčku, ale je to jeden z najhorších filmov, čo som v živote videl (a bolo toho viac ako dosť). Najlepšia na celom filme je asi erotická scéna Bo s opicou počas záverečných titulkov. ()

curunir

Ako som tento film sledoval viac a viac kládol som si otázku či to režisér a tvorcovia myslia vážne, ale si len uťahujú a robia žarty. Podľa všetkého sa však jednalo o prvú možnosť, no aj tak som sa pri jeho sledovaní príjemne zabával. To je tak, keď spoja svoje sily manželia, z ktorých jeden patrí medzi najhorších režisérov (John Derek - 5x nominovaní na Zlatú malinu a 3x vyhral) a nežnejšia polovička medzi najhoršie herečky (Bo Derek - 10x nominovaná na Zlatú malinu a 5x vyhrala). Derekova réžia je otrasná - buď ju absolútne nezvláda (napr. súboj Tarzana s hadom) alebo ju zvrháva do debilnej perverznosti (Derekovej bonmóty a návrhy Tarzanovi na...). V jej prípade by som neprihliadal ani na jej prednosti veď sú len (ako inak) účelovo ,,podsúvané". Čo ma dosť prekvapilo, že pri takejto somarine sa tvorcovia nezmohli na to, aby aj Tarzan povedal pár kvetnatých viet. Od Milesa O´Keeffea sa tu nedočkáme ani tradičného ,,Ja Tarzan, Ty Jane", skrátka celý čas nie je o čom - no možno je to tak lepšie. Hudba sa tiež nijak nevyšvihla a pri scénkach v záverečných titulkoch som len žasol. Najprv som uvažoval dať tomuto filmu 2* no keď som tu takto uviedol pár nelichotivých negatív budem musieť ísť ešte nižšie. Ale inak to stálo zato. ()

kaylin

Je to hodně jiné. Tenhle Tarzan není natočen jako akční, dobrodružný film, ale jako snímek meditativní, čemuž napomáhají i velmi zpomalované záběry akce, kdy ta se mění na něco, o čem chcete přemýšlet a možná si i vychutnat. Snímek je o něčem jiném než normální filmy s Tarzanem, vlastně je o člověku. A díky podání je velmi nepřístupný. ()

corona odpad!

OMG čo toto malo byť?? Takéto sprznenie postavy Tarzana by malo byť trestné, na ten jeho tupý pohľad a chlípne zalizovanie Jane je aj Zlatá malina málo ()

majo25

Silne podhodnotený film. Aj keď sa nejedná o svetoborné áčkové dielo, v dobrodružno-výpravnom žánri si svoje zastane. K čomu mu dopomáha vždy skvelý Harris a celkom kvalitná výprava. Má to atmosféru, trochu napätia a Tarzan sa približne správa naozaj tak, ako by sa asi správal človek, ktorý v živote nevidel bielu ženu/civilizáciu - teda žiadne inteligentné gestá či schopnosť okamžite sa priúčať západnému prejavu. Bo Derek sa vo filme rada vyzlieka, ale to jej myslím napriek jej anorektickej postave nebude žiadny chlap vyčítať, pretože je fešanda. Scéna, kde ju nahú tvrdo drhnú, je na nezabudnutie. Trochu sa to síce nezlučuje s rodinnými scénami v podobe cvičných zvierat okolo Tarzana, súboji s veľkým hadom či bieleho domorodého kmeňa, ale na celkový dojem to má menší vplyv. Stopáž sa však mohla stenšiť. ()

Jaňo

Nemôžme pochybovať, že John Derek spolu s kamerou si dali veľmi záležať na hlavnom ťahúňovi tohoto filmu - prsiach jeho ženy Bo. Je ich vidno od polovice filmu v každom druhom zábere. Ak ste však v najlepších rokoch adolescencie, bude to pre vás výborný poučný film o anatómií ženy. Kritikov však asi neuchvátila, pretože za svoj výkon dostala Zlatú malinu a tak nepomohli ani postavené bradavky. Čo sa týka hlavného hrdinu a scenára sú to samé omáčky tipu "óóóo-ou-ou, ou-ou..." a "Osloboď sa od svojho tela Jane! Môže mať mäso, ale nie tvoju dušu!". Jednoducho slabota. Oči preč! ()