poster

Syndrom (TV film)

 • Kanada

  Do or Die

 • Slovensko

  Syndróm

Sci-Fi / Drama / Akční

Kanada, 2003, 90 min

 • gruzdej
  **

  Pár nápadů tam je. Místy i dusivá atmosféra. A taky se to dá vydržet do konce.(7.9.2010)

 • Savel
  odpad!

  Ach jo...není snad nic horšího než nízkorozpočtové sci-fi s neoriginalním scénářem.(8.9.2010)

 • bosquete
  **

  Syndrom se vidět dá, ovšem text mě zaujal víc než nakonec film. Nakažení žijí v Modrozemi a občas se pohybují i mezi čistými, někteří využívají pumpy s lékem, takže jsou od nenakažených k nerozeznání (ti co si lék píchají mají modré skvrny v místě vpichu). Tak se stane, že Ruth má nakažené dítě a hledá pro něj záchranu. Ta existuje, jenže distributor léku by přišel o mnoho peněz a Ruth o život. Chyběl mi úvod do příběhu, kde se nemoc vzala a jak byla nakažlivá, protože Ti co nepoužívali injekce s lékem s příměsí modrého barviva ale pumpu, byli trestáni smrtí jako zábava pro čisté. Také mi nebylo jasné, proč nemocní po rozbití pumpy okamžitě zestárli atp.(31.3.2010)

 • FireTight
  *

  Jéjda, to teda bylo něco. Člověk si večer prohlíží televizní program, vidí nějaký "Syndrom" a u toho akční žánr, tak na to po pořadu "Na nože!" přepne.... a film najednou končí a on si říká, kde že měla být ta akce, že ji nějak nepostřehl. I tak však musím říct, že tenhle snímek rozhodně nepostrádá zajímavou zápletku, leč je "okořeněna" provařenými zvraty. Jde vlastně o takovou konverzačku, kdy vás při ději nic moc nepřekvapí (třeba mi bylo hned od začátku jasné, že obě nasazené dámy u Granta budou odhaleny) a jen si tak na obrazovce plyne až k samotnému závěru. Mimochodem, závěr je jedno takové velké klišé - hodní policajti přijdou na poslední chvíli, i ta záchrana proběhne za pět minut dvanáct a hlavní hrdinka pochopitelně sama sebe zabije, aby mohla zachránit své dítě. Aby toho náhodou nebylo málo, před svojí smrtí prosí svojí kamarádku, aby dítě vychovala - a divákovi tak trochu hrajeme na city. Syndrom je tedy takový film na jedno podívání, po kterém si zapamatujete maximálně tak sázení při popravách nakažených...(8.9.2010)

 • MickeyStuma
  ***

  Na to, že je snímek ryze televizní, což znamená silně nízkorozpočtový, není natočen špatně, ale bohužel, scénář je děravější, než si kdo umí představit. Příběh obsahuje značné množství nelogičností, u kterých není sebemenší snaha vysvětlení. A to je věc, která film jako celek shazuje. Režisér udělal co mohl, scénárista by měl vrátit honorář.(30.4.2018)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace