"O"

• Česko Othello (více)

Moderní shakespearovský příběh o vášni, žárlivosti, zradě a basketbalu.
Odin je jediný černý student na jižanské škole a nejlepší hráč basketbalového týmu, který si vysloužil přezdívku Oiz. Chodí s nejhezčí dívkou na škole Desi, a má partu dobrých přátel, alespoň si to myslí. Neví, že jeho nejlepší přítel Hugo na něj dlouho žárlí a potají připravuje plán své pomsty. Jeho součástí jsou i Roger, který šíleně miluje Desi, Michael, kterého Hugo svými intrikami vyžene z týmu, a Emily, Hugova dívka a Desina nejlepší kamarádka. Hugo se nezastaví opravdu před ničím, aby naplnil svůj hrůzný plán, na konci kterého bude vražda. (SPI Film)

Juto

Film je znepokojujúci , ale fascinujúci. Do ohromujúcej miery získava tragickú shakespearovskú náladu. 7/10 ()

Radiq

Hodně mi to připomnělo Velmi nebezpečné známosti. Taky předělávka klasickýho románu zasazená do moderní doby, s moderní hudbou, taky intriky a celý v takovým stejným stylu. Vlastně ne ve stejným stylu, v horším. A ta basketbalová věc mě nebere. Obsahuje několik fakt dobrejch scén. Někdy je to ale zase dost nejapný. Jako že to není japný. Chování postav - nad tím mi někdy zůstával mozek vertikálně stát ()

lennyd

Ačkoliv je trenérem středškolského týmu Hugův otec (Martin Sheen), v zápasech dává přednost vynikajícímu Odinovi (Mekhi Phifer), jedinému černému studentovi na škole. To, že kromě úspěchů v týmu má Odin úspěch i u krásné Desi (Julia Stiles) pořádně Hugovi (Josh Harnett) hejbe žlučí, a i když se na venek tváří jako Odinův nejlepší kamarád, za zády spřádá intriky, aby mu jeho úspěchy překazil... Nevím jestli Shakespeara při psaní Othella vůbec mohlo napadnout, kolika různých zpracování se jeho dílu dostane - nicméně tento film rozhodně není nejhorším z nich (pokud kvalitní předlohu nedostane do ruky úplný neumětel, tak to většinou alespoň jakž takž dopadne). I když je celý děj postaven na tradiční americkou střední školu, podařilo se filmu odprostit od moderních teenagerovské komedie a naopak si ponechat vážnost předlohy, což určitě chválím. Navíc je zde vcelku kvalitní herecké obsazení - ať už Julia Stiles (tak nějak mi stačí, aby se sem tam mihla na plátně, a hnedka má film o hvězdičku navíc), tak i výborní Meki Phifer i Josh Harnett. Jediný, koho bych vyměnil, je Martin Sheen - vůbec se mi do filmu nehodil - ale co už, nic není dokonalé, že... ()

jack.hnut

Moment...že se o Julii Stles mluví jako o příští Meryl Streep? Ale no tak....tahle holka ničim nevybočuje z dlouhýho zástupu průměrnejch hereček. Ničim mě neoslovila. ()

-ELFKA-

Myslím, že po tomto filme musíte Josha Hartnetta nenávidieť. Rozhodne však nie kvôli hereckému výkonu. Práve naopak. ()

Almásy

styri hviezdiciek kvoli tomu ze je to jeden z najprekvapivejsich snimkov co som poslednou dobou videl, absolutne som toto od toho necakal. zastavam nazor ze shakespearove hry si doslova pytaju moderne spracovanie a toto je presne tak ako si to predstavujem. skvely vykon stiles. ()

darwin

Další z řady remaků slavného Shakespearova díla, tentokráte zasazen do prostředí střední školy. To pouze dokazuje, jak nadčasový příběh to je. Uvedení filmu kolidovalo s masakrem na škole v Columbine, tak muselo být posunuto. Miramax stále ještě točí klasické filmy. Herecké výkony jsou špičkové, v čele se zkušeným Martinem Sheenem. Za zmínku stojí také výtěčná hudba, která osciluje od hip-hopu až po operu. ()

Here

Tak tohle opravdu můžu. Moji oblíbenci Mekhi Phifer a Josh Hartnett skutečně excelují, scénář je převeden bez děr a s překvapivou silou působící na emoce. A ty proslovy Hartnetta na začátku a především na konci filmu nemají chybu. Vřele doporučuji každému a především těm, kteří mají rádi prostředí amerických středních škol. ()

Mauric

Moderní zpracování mého nejoblíbenějšího Shakespeara se celkem vydařilo.Od hereckých výkonů,kterým vévodí sám mouřenín benátský až po hudbu Jeffa Danny.Jediné,co bych mohl vytknout je (ke konci) lehce krkolomné převádění kousků puzzle renesančního skvostu do současné mozaiky.Buďto to krapet obrousit anebo vyříznout,lepší noha dřevěná než rozdrcená.IMO tenhle film by měl spíš vybídnout k hodnocení W.S.,protože .......(domyslete si to sami) ()

lucijelucije

Přiznám se, že mám raději Joshe v kladných rolích, ale na tom se nic nemění. On prostě hrát umí, ať už má tvář jakoukoliv. "O" je nezvyklé zpracovní uměleckého Shakespearového díla. Řekla bych, že se na to koukat dá, ale v téhle moderní verzi nějak hercům tu jejich zoufalost a žárlivost nevěřím. Buď jsou všichni až příliš labilní, nebo to nebylo smyslně uchopené, a herci trochu přehrávali, ač se v divadle nenacházeli. JInak vcelku průměrné drama na jedno skouknutí. 5/5 ()

M.I.K.E.

Originální nápad zpracovat 400 let staré dílo Shakespearovo do součastnosti v prosředí střední školy se myslím docela dobře vyvedl. Za první polovinu filmu bych dal pouze 3*..ale za strhující konec i 5*,protože stupňující atmosféra a vykreslování postav je strhující. Josh Hartnett podává skvělý výkon i s Mekhi Phiferem..85% ()

Emzet

Špatně natočená a ještě hůře obsazená (především Hartnett) adaptace Shakespearova dramatu. Potenciál byl slušný, ale výsledkem je nudný, nemastný a neslaný patvar, u kterého jsem měl co dělat, abych se udržel vzhůru. A navíc, takhle špatně jsem Martina Sheena hrát ještě neviděl. ()

Besyn

Není to sice nijak špatné,či podprůměrné,ale ani nijak dobré,či nadprůměrné.Zkrátka je to průměrné. ()

Greathawk

Zahlíd jsem to jednou v televizi, nevím od jaké části přesně jsem to viděl, ale až do konce jsem zíral s otevřenou pusou a na konci si tak akorát sroloval jazyk zpět do tlamy. Seženu si to a mrknu na to a kdyžtak pak doplním komentář, ale myslím že mé hodnocení se určitě nezmění ()

HanSolo

Nepříliš zajímavý a pomalu ubýhající film (trvá to 95 minut, ale mě to připadalo jako tak 150), který zachraňují herecké výkony. ()

suertuda

Ukázkový příklad, že i dokonalý příběh se v rukou špatného režiséra stává pohromou. Pakliže chceme zmodernizovat stovky let starou knihu, musíme podle toho film upravit, na což Nelson bohužel zapomněl a což se odráží i ve spoustě diaolgů. Drama se tak stává nemastné neslané, a to dokonce i přes relativně kvalitní herecké obsazení. ()

kobras5

Pustil jsem si to v očekávání, co se dozvím podstatného o Othellovi... dozvěděl jsem se to, že to defakto nemá nic společného (mimo "příběhu") a začal to brát tak, že to je naprosto jiný film. A hle, ono to není zase tak špatné. Zajímavý příběh, celkem sympatičtí herci a poměrně dobře propracované myšlení Huga. 70% (viděno v češtině na DVD). ()

fujarik

Někteří film považují za něco úžasného, mně připadá přehnaně přehnaný. Chápu, že je snímek natočen podle známé divadelní hry, ale přenesení do současnosti mu vůbec neprospělo. Takový ROMEO A JULIE (1996), jenž je natočeno rovněž podle stejného autora, nepostrádá vtip, šmrnc a ani nadhled reality. Othello postrádá naprosto všechno: zdravý rozum, úsudek i kapku legrace. Jeden z filmů, u kterého jsem nevěřícně kroutil hlavou... ()