Epizody(5)

Rudolfinská Praha šestnáctého století. Filip, podobně jako řada dalších alchymistů té doby, experimentuje s elixírem věčného života. Na rozdíl od ostatních se mu – také díky mytickému Golemovi – podaří stát se v podstatě nesmrtelným. Se svými potomky Lucií a Tomem tak mohou proplouvat staletími, živeni pouze zlem a negativní energií. Aby se zbavili staletého prokletí této závislosti, touží po přechodu do dimenzí, kde už nikdy nebudou potřebovat fyzické tělo. Jediné, co k tomu potřebují, je dostat se k přechodovému portálu. Ten je ale střežen Vědmou. Nastává odvěký souboj dobra se zlem, světla s temnotou. (TV Nova)

wooloong

Tohle bylo fakt velký špatný. Příběh nedržel pohromadě, spousta věcí byla nakousnuta a nedovysvětlena, "vysvětlovací" pasáže byly podány formou nudného vyprávění a nevěrohodně (obzvlášť Havlové jsem to vůbec nevěřila). Závěr, no, nevím, jestli to nebude mít pokračování, tak je to o ničem. Jediné, co mě potěšilo, bylo Adamovo finální převtělení. Miluju černý kočky. ()

Daffodils

Je to tak blbé, až je to vtipné. Pokud máte rádi Ed Woodovsky špatné filmy (a seriály), tak si sežeňte popcorn a klidně si Vědmu z recese pusťte. Nasmějete se hodně. První dvě epizody docela ušly, příběh se rozrůstal a divák přemýšlel, o co vlastně půjde. Pak ale šlo všechno do kytek. Všechny rádoby velké pointy se divák dozví z dialogu, a to navíc příliš brzy, kdy ještě o daných věcech nestačil přemýšlet, takže nic z toho nejde vnímat jako velké odhalení, ale divákovi je to prostě úplně jedno. Navíc má příběh různé nelogičnosti (mimo jiné, jak může mít jedna a ta samá postava rozdíl výšky cca 30 cm?) Když k tomu přidáte velice nekvalitně předabované některé postavy (předpokládám, že z maďarštiny do slovenštiny) a CGI, které to spíš kazí, než by to tomu něco dávalo, tak máte recept na odpad. Hvězdičku dávám za to skvělé pobavení tím, jak je to blbé a možná taky trochu za snahu - nápad udělat fantasy o alchymistech je fajn, i když i z tohoto ohledu Vědma na plné čáře selhává. ()

pupidup

S odrenyma usima. Jako by byli spatne obsazeni herci.. nebo ze je spatny scenar? 🤢 jako ty dve hvězdy vicemene za mlade... zejmena Trojana. Ten talent rozhodně zdedil. Pana Duska mam moc rada...ale nemohu si u neho zvyknout na vaznou roli. 😌 ()

Bobby_Fisch

Kdo nepochopí tuhle zřejmou alegorii, ať se příště vrátí na "chytřejší" seriály. Tady nešlo o kameru, zvuk, střih, rozpočet a podobné jiné hlouposti, šlo o sdělení spícím, nebo částečně probuzeným od těch nemnoha již vědoucích, nebo alespoň tušících. Mimochodem Dáša celkem příjemně překvapila... koneckonců Václav v posledních týdnech života taky, ten bohužel dost pozdě... ()

Cuffini

Průhledná bílá mužatka, která nepochopitelně odkopávala celé dějství sympatického kudrnáče Trojáče, člověk si kýchne a zničehonic jsou najednou v posteli a hrozně se milujou. Jemu jsem věřila všechno, jí vůbec nic. A přitom se z toho mohla vymlátit oblíbená lovely filmová dvojice, ale někdo holt nepřemýšlel. Chemie nula. Top hudba, kostýmy, až na ty co nosila albínská drsňačka, herci paráda, až na ehm vy už víte koho. Mít takovou babičku a dědu, to bych si pískala! Taková fantasy tu chyběla. Těším se na pokračování, ale snad bez vy víte koho.. Ženský s víc mužkou energií, než jejich parťáci široko daleko proboha prečo to ty ženy robí?! Jo a ten předabing se fakt nepovedl. ()

Comic-Con Prague už o víkendu!

Comic-Con Prague už o víkendu!

11.04.2023

Už od pátku do neděle hostí pražské O2 universum svátek nadšenců do filmů, seriálů, komiksů nebo her s primárně sci-fi, fantasy či hororovou tematikou. Comic-Con Prague, vyhlášený český festival… (více)