VOD (1)

Epizody(5)

Rudolfinská Praha šestnáctého století. Filip, podobně jako řada dalších alchymistů té doby, experimentuje s elixírem věčného života. Na rozdíl od ostatních se mu – také díky mytickému Golemovi – podaří stát se v podstatě nesmrtelným. Se svými potomky Lucií a Tomem tak mohou proplouvat staletími, živeni pouze zlem a negativní energií. Aby se zbavili staletého prokletí této závislosti, touží po přechodu do dimenzí, kde už nikdy nebudou potřebovat fyzické tělo. Jediné, co k tomu potřebují, je dostat se k přechodovému portálu. Ten je ale střežen Vědmou. Nastává odvěký souboj dobra se zlem, světla s temnotou. (TV Nova)

Trailer

quokam odpad!

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Myslel jsem si, ze v ideologicke propagande nic neprekona 30 pripadu majora Zemana. Ale rekordy jsou od toho, aby se prekonavali a zadne dno neni tak hluboke, aby se nenaslo dno jeste hlubsi. U Zemana lze hovorit o nejakem herectvi, zde nikoliv, v takove mizerii i Zito zazari. Ezo hlasky ktere sice zni libezne, ale jsou nebezpecne jak strakaty poudkast. Zaverecny dil mne nakonec minul a asi neni duvod, proc bych mel s tercem hybat. 0/10. Upd 10012024. Udilim cenu pozlaceny hejt za nejhorsi dilo, ktere jsem v roce 2023 premierove videl. Udilim pozlaceneho hejta panu Duskovi za nejhorsi herecky vykon ve vedlejsi dramaticke roli, pani Havlove za nejhorsi seniorskou roli a pani Marcinkove za nejhorsiho dramatickeho padoucha. Pan Kroner si symbolicky odnasi cenu za nejhorsi rezii. ()

rigby

Pokus o moderní fantasy miniseriál se nevydařil. První díl, možná dva, se to ještě dalo vydržet, ale když se zcela poodhalil velmi prostinký příběh, ukázala se prázdnota v celé své kráse. I přes jinak sympatické herecké obsazení a líbivou kameru zůstalo jen u té líbivosti na první kouknutí, ale herci "hráli" otřesně a celá ta trapnost se dala jen stěží vydržet. A konec vypadá bohužel na další pokračování, tak snad k tomu nedojde. 1+ ()

dopitak

To máte tak, když ze všech zúčastněných lidí je nejrozumnější Dušek....  Co proboha provedla tak hrozného, že z nejhezčí současné slovenské herecky Marcinkové udělali mulatské strašidlo s afrem, kde ji prostě nemáte šanci poznat a ještě je předabovaná. Ono to na začátku vypadalo slibně. Nakonec si s tím tvůrci hlavně scenáristicky nevěděli rady a je z toho patlanina, kde vrchní zlejšek si přátelsky promluví se strejdou Duškem a mimózním slovenským pedagogem, mladej Trojan naštěká do boudy jedný pěkný Rusce, a brána se zavře. K obsazení není co dodat, jen Antónia Lišková mi tam vůbec neseděla. ()

petrsv

Strašný. Myslím, že věnovat síly tomuto žánru u nás je zcela zbytečné. Tato minisérie působila směšně a měl jsem z toho pocit, že cílí na diváka s velmi jednoduchým hodnotovým žebříčkem. Otřesná byla především zvuková stránka seriálu. Herci se snažili, ale myslím, že moc šancí stejně neměli. 1* aspoň za Šafaříka, Trojana a Duška, kterému ta role sedla jak prdel na hrnec. Všech herců je mi ale líto, zasloužili by si lepší díla. ()

meda2016

Nemohu hodnotit protože jsem tohle "nedal". Jedna epizoda a dost. ... První chyba, že obsazení je s herci, kteří nadpřirozené moci věří i mimo scénář. Druhá, že schopnosti postav jsou prvoplanově určeny vzhledem a ne hraním. Potom to stredoslovanské duševní trnutí v čase, které má vyjádřit myšlenku. .... Už nechci slyšet slovo čakry! A přitom každá pohádka je fantasy. ()

Související novinky

Comic-Con Prague už o víkendu!

Comic-Con Prague už o víkendu!

11.04.2023

Už od pátku do neděle hostí pražské O2 universum svátek nadšenců do filmů, seriálů, komiksů nebo her s primárně sci-fi, fantasy či hororovou tematikou. Comic-Con Prague, vyhlášený český festival… (více)