Kung Fu Panda 4

• USA Kung Fu Panda 4 (více)
Trailer 5

Hrdina animované ságy Kung Fu Panda už mnohokrát prokázal, že si titul „Dračí bojovník“ navzdory všemu (zejména své nemotornosti) skutečně zaslouží. Pod odborným dohledem Mistra Šifu, se stará o to, aby jeho rodné Údolí klidu dostálo svému názvu. Jenže jeho mentor si teď usmyslel, že Po by měl povýšit a stát se duchovním vůdcem celého údolí a tím pádem také vybrat svého nástupce do role Dračího bojovníka. To se pandímu hrdinovi moc nezamlouvá, protože o duchovním vedení toho ví ještě mnohem míň, než na startu své hrdinské kariéry věděl o kung fu. Úvahy o novém ochránci Údolí klidu naneštěstí přeruší mocná čarodějnice, která je sice původem chameleón, jenže je to vlastně jedno, protože se dokáže proměnit prakticky v kohokoliv. A tahle potvora se právě rozhodla, že získá bojové dovednosti od všech legendárních kung fu bojovníků, které Po v minulosti porazil. Věří totiž, že jejich spojením se z ní stane monstrum, na které bude i Dračí bojovník krátký. Po tedy musí ještě na čas odložit duchovno k ledu, vyhrnout si rukávy a pustit se do poctivé kung fu práce. (Cinemart)

Trailer 5

Frajer42

Po příšerných 2 dílech, které měly kvalitu srovnatelnou s domácím videem z dílny čmouda Dominika Feriho, přichází příjemný návrat ke kořenům. Film jsem viděl ve 4DX, které se zde dost vyřádilo, neboť se ve filmu stále něco děje. Několikrát jsem dostal přímý zásah tekutiny do obličeje, jako když si Ukrajinka s patnácti děti zajisťuje u zoufalého českého kamioňáka trvalý pobyt v Česku. Když překonáte úvodní 15minutovou seznamovací přehlídku trapnosti, kdy se vás film pokouší unudit k smrti, tak budete velmi příjemně odměnění. Nevadila mi ani 1000x ohraná zápletka s absolutně tradičním popkornovým plot twistem. Český dabing byl výborný. Kino bylo napráskané malými caparty k prasknutí a překvapilo mě, že se děti chovaly mnohem kultivovaněji, než kupřikladu dospělá partička cigánů, která šla večer do kina proměnit své sociální dávky v kulturní zážitek. [80 %] ()

Jaro.Krafcik

Nebudem sa tu rozpisovať, rýchle kino jedno z najrychlejšich fakt to zbehlo rýchlo. Ale tak keď človeka niečo baví ide to rýchlejšie. A cca 5 min sme do kina meškali. Ale pointa neunikla. Rozbehlo sa to asi po 10tich min a poriadne vtiahlo do deja. Rovnako dobré ako staré pandy. Nerozumiem prečo to má tak slabé recenzie. Samozrejme chýbala zúriva 5ka, no tvorcovia prišli na niečo nové. Odporúčam kino, hlavne tie deti boli nejako ticho a bavilo ich. Aj hudba od Zimmera tradične skvelá. S takou dunou sa ale žiadny animovaný film porovnávať nedá. Jedine že by mala svoj vlastný animák. Takto by aj kung fu mohla skončiť. Nech to nie je ako ostatné nekonečné filmové série. 5* ()

Pepe_cz123

Kung fu panda 4 vypadala na papíře fakt dobře. Návrat záporáků z předešlých dílů, nová záporačka v podobě chameleona která chytá duše ostatních k sobě, a epicky říznutou akci. To všechno mohlo být tak dobře využito. Ale.. to se nestalo. Čtvrtá kung fu panda hlavně selhává v tom, že film jede celou dobu na půl plynu a ani jednou nezrychlí. Ano, vizualizace tady tohoto animáku je opravdu pěkná a nemám jí co vytýkat. Film se baví o tématech jako je změna a věrnost v přátelství, a to je kupodivu moc pěkně podané, ale příběh je též průměrný až nudný. Akce je na tom zase trošku jinak. Akce jako taková vypadá pěkně, ale postrádá tu epiku která byla u ostatních pand. Finální vyvrcholení není takové jak bych si přál, a navíc jak vrácení záporáci, tak i nová úhlavní záporačka mají nevyužitý potenciál. Čtvrtá kung fu panda nedělá skoro nic špatného. Jen je prostě většinu času sterilní, nudná a nevýrazná. A to mě mrzí, protože panda nevyužívá svého potenciálu. A to je prostě veliká škoda. A já bohužel tomuto startu nové pomyslné trilogie nemůžu dát víc jak 5 pand z 10. Mělo to sakra navíc. ()

GavlaDan

Po zdejších recenzích jsem čekal, že to nebude dobré. Nevím, co proti tomuto filmu všichni mají, ale mně se dost líbil. Určitě to není nejlepší díl série. Jednička je podle mě nedosažitelná, ale pořád mi to přijde jako secakra nadprůměrný animák. Akce je stále nápaditá, jsou zde úžasné hrádky s kamerou, siluetami i animací. Po je stále sympaťák. Jeho chemie a dynamika s Zhen funguje neskutečně skvěle. Pořád je to vtipný, zábavný a ani na vteřinu jsem se nenudil. Dokonce i ten filozofický přesah to stále má. Bohužel… je to tak nějak nedopečené. Záporačka – jednoznačně nejhorší ze všech záporáku, které jsme napříč těmito filmy viděli. A návrat starých záporáků je OBROVSKÝ promarněný potenciál. Kdyby se těchto pár věcí doladilo, jednalo by se o jeden z mých nejoblíbenějších animáků. Takhle to vidím „jen“ na 7/10. ()

Maniik88

Už to nebolo tak dobré ako prvé tri diely, ale stále nadpriemerne dobrá rozprávka, vtipná, graficky úžasná, choreografia súbojov nápaditá. Akurát to hlbšie posolstvo bola slabšie a dej mi tak trochu prišiel inšpirovaný Zootropolisom. Chýbala mi aj veľká 5 a Sifu bol tiež málo. Stavilo sa hodne na novú postavu. Tá bola síce moc sympatická ale aj hodne predvídateľná. Každopádne stále dosť dobré, aj na 4*. Ale to som dal niektorým predošlím dielom a tento nebol taký top. ()

• Jedná se o druhou kvadralogii od studia DreamWorks po filmové sérii Shrek. (JG9)
  • V originálním dabingu je postava Pandy Pig dabována americkým youtuberem Mr. Beastem (Jimmy Donaldson). (Tongo)