Volání na ďábla

• Velká Británie Shout at the Devil (více)

Plukovník Flynne O´Flynn (Lee Marvin) je americký dobrodruh žijící v portugalském Africe a láká naivního Brita Sebastiana Oldsmitha (Roger Moore) do akce ve východoafrickém německém teritoriu těsně před 1. světovou válkou. Jsou ale pronásledováni německým komisařem Fleischerem (Reinhard Kolldehoff) a německou bitevní lodí, protože při druhé výpravě ukradnou německé daně z příjmů, za které se Oldsmith ožení s O´Flynnovou dcerou Rosou (Barbara Perkins) a to i přes O´Flynnovi komické námitky. Začíná 1. světová válka, Oldsmithovi zabijí dceru a osobní msta Flynna, Oldsmitha a Rosy začíná. Hledají německou bitevní loď Blücher a komisaře Fleishera. (oficiální text distributora)

Javert

Podobné dobrodružné filmy (zejména z Afriky) extra nevyhledávám a ani tenhle film mě nedokázal zaujmout (i přes přítomnost oblíbence Marvina v hlavní roli). Možná i tím, že Shout at the Devil točili Britové, je děj podivně neslaný nemastný, s žádnými extra povedenými (ale ani špatnými scénami). Obyčejné, průměrné. ()

majo25

Ak niekto očakáva drámu, tak sa kruto zmýli. Ide skôr o dobrodružný snímok, sčasti komedionálny...no vlastne z väčšej časti komediálny. A tu je aj kameň úrazu. Komédia tu obsiahnutá ma absolutne nebavila a nebyť akčného záveru, tak ani samotný film. Dvojica Moore a Marvin tiež toho veľa nepredviedli. Režijne dosť odfláknutý film. ()

Martin741

Reziser Peter R. Hunt /On her Majesty Secret Service/ natocil slusny, a lahko nadpriemerny film, ktory pojednava o udalostiach v portugalskej Afrike pred 1. svetovou vojnou. Film ma pribeh ktory nenudi, Lee Marvin /Man who Shoot Liberty Valance, Prime Cut, Emperor of the North/ si zahral s vtedy aktivnym Agentom 007 Jamesom Bondom v podani Rogera Moore-a /Live and let Die, Muz se zlatou zbrani/ a v roli padoucha sa objavil Reinhard Koldehoff /Dva machri mezi nebem a peklem/. Konaju sa prestrelky, krasna priroda dokaze zaujat ba dokonca aj na vybuch pride, za mna spokojnost : 77 % ()

tojowoeZNK

Náhodou dobrá prdel, neustále nachcanej Lee Marvin a jeho nemluvnej nosič chlastu Mohamed (Ian Holm) neměli chybu. Občas to bylo trochu zdlouhavý že by se to dalo o pár minut osekat ale uspokojivej počet mrtvých negrů to dorovnává a srandovní je i rozkydlá hnida Fleischer . Nejlepší momenty: bitka Marvin vs Moore, Marvin za kulometem nebo střeleckej výcvik negrů. ()

LiVentura

Lee Marvin měl akční témata jistě v oblibě.. toto další z důkazů... Jedná se o velmi zdařilý dobrodružný snímek, kde dva hlavní hrdinové, Brit a Američan s dcerou, bojují proti válečnému křižníku a zákeřnému německému komisaři Fleischerovi, který mi tak trochu připomínal Jamese Brooka ze Sandokana, tlustý budižkničemu, který má v nouzi moc a chuť rozsévat kolem sebe jen smrt a zkázu..!!! Vše nakonec dobře dopadá a my se můžeme těšit z této kvalitní akční podívané, kde se pořád něco po dvě necelé hodiny děje. ()