Mezinárodně uznávaný oceánograf Steve Zissou (Bill Murray) a jeho posádka vyplouvají za dalším dobrodružstvím. V této možná poslední expedici hodlají vypátrat a chytit záhadného jaguářího žraloka. Nikdo vlastně nevěří, že takové zvíře existuje, ale Steve Zissou se dušuje, že právě tento žralok sežral jeho nejlepšího dlouholetého spolupracovníka při natáčení posledního dokumentu. Cestou se k nim připojí mladý pilot, který by mohl – ale také nemusel – být Steveovým dlouho ztraceným synem (Owen Wilson), krásná novinářka (Cate Blanchettová) pověřená úkolem napsat o Stevovi článek, a také Zissouova odcizená žena a koproducentka Eleanor (Anjelica Hustonová). Nikdo netuší, že je během plavby čeká spousta komplikací včetně pirátů, únosu a bankrotu. (HBO Europe)

Richie666

Možná že to tak špatné ve skutečnosti není, ale já osobně jsem u toho trpěl. Začal jsem se nudit už při úvodních titulcích, prostě hrůza. Nechci nikoho vzrušovat více než je nutné, ale musím říct, že tento film je podle mého názoru prostě dost blbej. ()

Katullka

Tak to jsem vůbec nedala. Vůbec. VŮBEC. Mě Anderson baví. Baví mě, jak tvoří. Jak dokáže využít barevnosti filmu. Nebaví mě však dějově. Tohle byla NUDA. ()

ScarPoul

Steve Zissou je nevšedný človiečik, ktorého hlavnou prioritou bolo natáčať neskutočné dokumenty z podmorského sveta. Lenže časom sa všetko mení, dokumenty nie sú to čo bývali, sponzori nikde, jeho kamarát je zožraný čudným žralokom , plus sa dozvedá že má syna, ktorý ho prišiel navštíviť. Táto zvláštna water odyssea je vtipná, príjemná, originálna, plná davida bowieho a krásne napísaných charakterov. Anderson natočil ďalší originálny film, ktorému jednoducho nejde niečo vytknúť, pretože tak ako všetko jeho filmy je určený tým, ktorým vesmír wesa andersona nie je cudzí. ()

Gary

Velice příjemná podívaná vedená dokonalým Billem Murrayem. Podmořské obludky jsou udělány bez chyby, herecké výkony takových hvězd snad ani nemohly selhat, hudba je šitá na míru. Co víc si přát než inteligentní humor a pohodovou podívanou ? Jedině snad dobré DVD. A malé chybičky budiž oproti celku odpuštěny. ()

BoPo

Nenechajte sa ovplyvniť. Tento film je naozaj taký aký je. Nehľadajte za tým nič viac. Je pestrý na pohľad, fajn hudba ale inak už nič. ()

Terva

.....nyní mě omluvte, teď se opiju a za deset dní vyplouvám, abych našel toho žraloka, co mi sežral kamaráda a zničil mě.......... Filmem nás provází lehký, lidský a jednoduchý humor. Spolu z velkou škálou známích herců je tak vytvořen docela příjemný a hezký snímek. CITÁT - Objednám ti červený kulich a plavky.......... DIALOG - NED PLIMPTON ( Owen Wilson ) - Kdy jste se dozvěděl, že jsem váš syn ? STEVE ZISSOU ( Bill Murray ) - Tak před pěti lety, bylo to v jednom článku o mě. NED - Věřil jste tomu ? STEVE - Bylo to v novinách, předpokládal jsem, že si to ověřili. NED - Proč jste mi nezavolal ? STEVE - Nesnáším otce a nikdy jsem otcem nechtěl být........... Příběh je prokládán různými živočichy, jak pod vodou, tak na zemi. Třeba scéna " Pářící se krab " člověka určitě rozesměje. Nebo ještěrka, která leze Zissouovi po ruce a on ji odcvrnkne - chudák holka. I operační manévry u hotelu Citröen jsou plné živočichů na nejnemožnějších místech. Jen se pořádně dívat. CITÁT - Klausi, přines dynamit.......... Hudba ve filmu byla někdy šílená a možná právě proto se tam hodila. Krásně podkreslovala humorné situace. Nemohl jsem jí však moc přijít na chuť. Hudba - Mark Mothersbaugh a David Bowie. Ve filmu mimo jiné zazní Ziggy Stardust, Starman nebo Changes vše od Davida Bowieho v podání Sava Jorgeho. Kamera byla někdy až moc hezká, skoro umělecká. Kamera - Robert Yeoman. V dalších rolích se tu představují : Cate Blanchett jako Jane Winslett Richardsonová, Willem Dafoe jako Klaus Daimler nebo Jeff Goldblum jako Alistair Hennessey. ()

Blofeld

Výtečný film, ale co se týče žánrového zařazení - popravdě, je to takový žánrový mix, že bych zavedl žánr ÚLET a Život pod vodou by byl ukázkový příklad. ()

jahol

Rozhodně velmi zajímavý počin s kouzelnou optikou a poetikou dospělého kluka, jestli tedy víte, co tím chci říci. Asi tak tři segmenty filmu jsou jednoznačně na uchvacujících ***** (první prohlídka lodi, její vyplutí a ještě jeden, teďprávěnevímkterý). A pak hromada záblesků nebo krátkých úseků vytvářející právě ten kouzelný svět naší hravé chlapské duše při výpravě za dobrodružstvím. Jenže, přestože je jich hodně, to kupodivu k udržení tempa nestačí a film je v tempu, emocích a jánevímvčemještě strašně nevyrovnaný. A ani tradičně kouzelný Bill Murray ho na ty čtyři **** nevytáhne. ()

joehot

Bílá velryba a krize středního věku ve vyprávění dítěte z tak trochu dada pohledu. Andersonovy filmy rozhodně nejsou pro všechny, což platí i pro Život pod vodou, který je třeba poznat v tom správném věku i správném vnitřním rozpoložení. Jakmile si však všechno správně sedne a divák chytne hned první notu Andersonova spektáklu, musí přeskočit minimálně jiskra, ne-li rovnou zamilovanost. Ve všech směrech brilantní. ()

ledzepfan

tak jsem na to po několika letech znova kouknul a změnil hodnocení ze čtyř na plný počet protože se jen u máločeho takhle krásně a od srdce zasměju (a součastně se dojmu)..Ten humor je hodně specifický a asi to chce mít správně naladěnou hlavu aby to člověk správně pobral ale když se to povede, tak jeden nechce aby to skončilo.....Na tuhle pošahanou posádku plnou"vědců a odborníků"bych mohl koukat pořád....80% ()

maddy

Natešený z najnovšieho Grand Budapest Hotel a prakticky aj z predošlého Moonrise Kingdom som sa konečne odhodlal aj na tento vychválený Andersonov kúsok a .... no ja vám neviem, vážení. Podľa synopse a hlavne plagátov som čakal veľmi zvláštny, respektíve zvláštne uletený film a skôr takú potrhlú komédiu. Výsledkom je v jadre nečakane trpká dráma, ale samozrejme v takom hravom, vtipnom Andersonovskom štýle. Film svoje kvality o ktorých ani v najmenšom nepochybujem určite má, ale tento krát mi ten Anderson prišiel trochu uťahaný, menej hravý a aj emočne ma minul. Vystúpenia jednotlivých hercov som si síce užíval plnými dúškami, ale ja toho Wesa Andersona jednoducho radšej v komediálnejšej rovine (Budapest!), než v tej dramatickej. CELKOVO: 3,5* (7/10) ()

Adman

Docela husté a prakticky skoro z ničeho, nebo z velice mála, dokázalo pár šikovných chlapíku udělat velmi mnoho. Stačila pouze rozřízlá maketa lodi ve studiu, pár korun na vrtulník a zbytek drobných na ty ostatní věci. Film je točen hodně volně! Jako by Wesu Andersonovi nezáleželo toliko na povedených záběrech či nikoliv. Dále jsme pak také svědky častých, někdy až moc zbytečných šwenků kamerou sem a tam, když se třeba dva lidé baví blízko u sebe, tak kamera tam bláznivě jezdí sem a tam. Co se příběhu týče, tak nevím co řict. Otec potká syna, že ani neví že ho má, potom teda nakonec věděl že ho měl, stejne nakonec zamře. Ale i když to tak nevypadá, tak se stále jedná o film který nenaruší pořádně ani tu vaši nejsvrchnější citovou vrstvu. Film okolo vás jenom propluje a po shlédnutí se otřepete a nic. To se týkalo příběhu. Co se týče hudby, tak ta byla geniální. Hudba si zde udělala veliký podíl na mém hodnocení. Když už jsme u toho hodnocení, tak druhý největší podíl na hodnocení, né-li stejný jako hudba, má humor, šprýmy, absurdita, směšnost a gegy, které jsou nenahraditelné. Pokud máte volné odpoledne a nechce se vám zrovna u filmu brečet, jak smíchy tak dojetím, tak myslím že Život pod vodou není špatná volba. ()

Korbitch

Upřímně Billa Murrayho, Owena Wilsona, Cate Blanchett, Willema Dafoea a Jeffa Goldbluma podezřívám z toho, že se zúčastnili skupinové hypnózy, protože jinak si nedokážu vysvětlit jejich účast v tomto dosti nesympatickém a chaotickém počinu, jakým Život pod vodou bezesporu je. Komedie/Dobroudružný/Drama. Hmm. Pojďme si rozebrat jednotlivé žánry. Komedie - á smát jsem se měl prosím čemu? Minimalistickému hraní Murrayho či postavě Wilsona, který tu hraje debilního ňoumu? Ó, už vím, Defoeovi, ten tu hraje přímo debila. Jestli je tohle komedie, silně se bojím její budoucnosti. Dobrodružný - dobře, dejme tomu trošičku dobroudružný to může být, jenže finále je totálně ubohý a cesta k němu trnitá, zdlouhavá a hodně nudná. Drama - ach to drama. Když ho někdo neumí, neměl by se o něj pokoušet. Dramatického tu není zhola nic, a když už se děje něco vážného, alespoň se to tak zpočátku tváří, z ničeho nic se z dané situace stane špatná groteska. Ničemu nepřidá ani jedna naprosto zbytečná smrt člena posádky, která je zcela nesmyslná. Život pod vodou by měl někdo naložit na loď a tomuto filmu udělat krátký a stručný pohřeb do moře. ()

Bajda

O tomhle filmu jsem vůbec nic nevěděl. Kamarád ho donesl se slovy "je to nějaká komedie s Billem Murrayem, tak na to kouknem" a já musím říct, že tak příjemně překvapen už jsem dlouho nebyl. Od začátku to mělo moc příjemnou komorní atmosféru a humor byl...prostě Murrayovský :-) Inteligentní, suchý, neprvoplánový a trefný. Stárnoucí zbohatlá hvězda mezi oceánology Stev Zissou se v krizovém středním věku musí vyrovnat se ztrátou popularity, smrtí přítele, nedostatkem štěstí i peněz, ale hlavně se sebou samým. Jeho nafouklé ego dostává jednu ránu za druhou a Bill si musí přiznat, že už není ten fajn chlapík co býval. Neuvěřitelným překvapením, byl Owen Wilson a Cate Blanchett. Oba dva zrovna moc nemusím, ale Owen tentokrát nemusel dělat grimasy a přiblblé vtípky a kupodivu mu role velice sedla, stejně jako Cate, která zahrála roli, která mi byla ze všech jejích rolí nejpříjemnější. Ani jeden nevybočovali z týmu jinak poměrně neznámých herců, o "jakovždyskvělém" Billu Murrayovi nemluvě. Zkrátka a dobře byl to příjemný oddechový film prokládaný roztomilou animací, se skvělým podvodním soundtrackem a scénami, které rozesmívaly i dojímaly. 90% ()

JJ.Gibson

Vlastně ani pořádně nevím, co jsem chtěl od tohoto filmu očekávat. Scénář mi připadal velmi legrační, hlavně díky tomu že vytvářel vtipné absurdní situace. Osobně jsem si myslel, že zde bude o něco více vážnosti, ale jakákoliv snaha o to ve mě vyvolávala úsměv (nemyslim to ve špatném slova smylu). Je to milá, zvláštní, trochu kýčovitá komedie :) ()

Zemřel herec Michael Gambon

26.05.2016

Houdini, Mr. Fox a Superman

Houdini, Mr. Fox a Superman

27.10.2006

Některé dny jsou na zajímavé novinky slabé, někdy se jich objeví tuny. A neboť dnešek je toho zářným příkladem, posvítime si rovnou na tři chystané filmové projekty. Prvním z nich bude námětem… (více)