Mezinárodně uznávaný oceánograf Steve Zissou (Bill Murray) a jeho posádka vyplouvají za dalším dobrodružstvím. V této možná poslední expedici hodlají vypátrat a chytit záhadného jaguářího žraloka. Nikdo vlastně nevěří, že takové zvíře existuje, ale Steve Zissou se dušuje, že právě tento žralok sežral jeho nejlepšího dlouholetého spolupracovníka při natáčení posledního dokumentu. Cestou se k nim připojí mladý pilot, který by mohl – ale také nemusel – být Steveovým dlouho ztraceným synem (Owen Wilson), krásná novinářka (Cate Blanchettová) pověřená úkolem napsat o Stevovi článek, a také Zissouova odcizená žena a koproducentka Eleanor (Anjelica Hustonová). Nikdo netuší, že je během plavby čeká spousta komplikací včetně pirátů, únosu a bankrotu. (HBO Europe)

MissJ

Vždy respektuju názor druhého, nepřesvědčuju ho o své pravdě a nechám mu tu jeho...ale...jak jste tomuto filmu ksakru někdo mohl dát jen jednu hvězdičku???!!! Tenhle film je bizarnost nejvyššího kalibru, ale naprosto originální a plná šílených hlodů: (1) interview: Říká se, že Eleanor je mozkem týmu Zissou, a co je Steve?....On je Zissou. (2) na tiskovce: Je to jistě nějaký ohrožený druh. Máte pro jeho zabití vědecké zdůvodnění?...Steve: Pomsta?! (3) Steve na dědu "fanouška": Hele, zbytek podpisů si zfalšujte sám! Děda: Ale to jsem si mohl udělat doma! Steve: Vypadněte! (4) na lodi: Steve: Jestli jste se mnou, nepřekračujte tuhle čáru. Jestli ne, jděte. Všechny vás miluju. Klaus vykročí k čáře...Steve: Jseš si jistej? Klaus: Ano, jsem. Steve: Tomu nerozumím, proč? Klaus: Jak to myslíš? No počkej, co máme dělat? Ty jsi řekl přek...Steve: Překroč čáru, jestli chceš odejít. Klaus: Á, ještě jednou, já to nepochopil.(5) Steve: "Nemiřte na něj tou zbraní, je to neplacený praktikant." (6) třínohý pes Cody: "Ale ne, zapomněli jsme tam Codyho! Musíme se vrátit! (všichni vrtí hlavou) Tak ahoj, Cody." a další a další momenty. Fantastická hudba: Mark Mothersbaugh (Ned´s Theme, Ping Island/Lightning Strike Rescue Op), Sven Libaek (Shark Attack Theme, Open Sea Theme), Starálfur od Sigur Rós (viz scéna objevení Jaguářího žraloka), předělávky songů Davida Bowieho v portugalštině. Life Aquatic je neuvěřitelně živý film, který pod absurdní slupkou skrývá moře smutku a melancholie. Klenot, za který W. Andersonovi děkuju. ()

Pierre

Vážně trochu hůře zařaditelný film. Andersonův blockbuster a patrně nejznámější film, který jsem chtěl dlouho vidět.  Rozjíždí se v něm hned několik prvků. Co je je ale opět nezpochybnitelné jsou krásné Andersonovy záběry, které mají nádhernou scénografii, úžasně se na ně kouká a dýchají  impresionisticky okamžikem.  Prakticky každé prostředí tady vypadá úžasné. Andersonovi samozřejmě opět nelze upřít obrovskou nápaditost. Některé scény  vynikají kreativním slovem i obrazem  dohromady (třeba představovačka lodi - mimochodem ta sauna s modrými zdmi opět vypadá úžasně.) V příběhu je film zvláštně rozkročen mezi budováním a hledáním cesty mezi otcem a jeho nově nalezeným synem, vyprávěním o stárnutí bývalého dobrodruha, natáčením dokumentu (a ukázky z různých starších Stevových dokumentů tvoří další formu a humor filmu)  a cestě za pomstou a dobrodružnou výpravou za žralovem. Určitě je toto spojení unikátní a atmosféra zajímavá. Takové  podání dobrodružnému filmu se vskutku jen tak nevidí. I když má film velmi bohatou výpravu a vysoce kvalitní kameru (ten budget, co Anderson dostal je fakt vidět), tak kdo by v tom od začátku neviděl jasnou nadsázkou, toho snad o ni definitivně přesvědčí zběsilá kapitánova zachránna akce na lodi v županku a trénýrkách...Toho bizáru už ale možná po velkolepém vloupání do sídla kapitánu bylo trochu moc a osobně jsem ocenil melancholičtější zvážnění v posledních dvaceti minutách. Děňí v ponorce při konečné cestě za žralokem mi zase připomnělo filmy Karla Zemana (a možná je trochu škoda, že těch animací a objevování unikátních mořských potvůrek jako bonbonových krabů nebylo trochu více.) Taky musím tradičně výkon Billa Muraye, i když s fousy vypadá o dost starší než ve stejné době ve Ztraceno v překladu. Murrray filmu dodává i různé vtipné hlášky (Ostatní podpisy si zfalšujete doma). Při čtení některých reakci se mi zdálo, že Život pod vodou rozděluje diváky na dva tábory - ti kteří v něm vidí naprostou geniálu a ti, kteří naopak nepochopitelný bizár. Já si myslím (i navzdory třeba tomu černochovi, v jehož podání opravdu nešel žádný hit Davida Bowieho poznat.:D), že i když se mi tento Andersenův film nesledoval vždycky úplně snadno,  si stojí za to si sehnat kulicha a plavky a takové originální  podání cestovaní a dobrodružství  je mi sympatické. Mohlo to být kratší a mít větší tempo, ale je to stylová komedie. Má přenádherný vizuál,  unikátní zvláštní atmosféru,  humor, u Andersonovskou nápaditost...no a taky toho Billa Muraye.  Čtyři hvězdy mi přijdou zasloužené a třeba zase někdy. Myslím si, že tohle je film, který by si šel skvěle užít v kině. Tam si já dneska užiju ale něco jiného. ()

Freemind

Snažil jsem se být hodně otevřený, ale prostě to nešlo. Strašlivě jsem se nudil a nepomohly tomu ani některé velmi povedené okamžiky - tedy nejčastěji šlo o nějakou drobnou blbůstku či schválně umístěnou trapárnu, která mne donutila k úsměvu. Ano, červené čepičky, "logo" našité nakřivo na kombinézách, vůbec celá výbava týmu, třínohý pejsan, některé digitální potvůrky, Bill Murray a Cate Blanchett. Jinak ale nič moč. ()

zipper111

No co todle bylo, to bůh suď. Bill Murray byl jako vždy geniální, ostatní mu "jen" velmi dobře sekundovali...a to je asi tak všechno co jsme schopen vyplodit-dneska střílim slepejma...nebudu dávat 5* ale ani nic menšího než 4* jelikož jsem se bavil. Ale pořád jen z otevřenou pusou a takovým udiveným ušklebkem, protože pan režisér je trošku jinde. A to se mi líbí, kašlat na klišé, kalšlat na škatulky, jen to pořádně rozjet. ()

sonnak

Jak se tak dívám, tenhle film je jedním z těch "love it or hate it"...já se jednoznačně přikláním k první variantě, neskutečně mi sedlo vše od humoru, herců i neokoukaného prostředí až po skvělou atmosféru a humor jak mám rád. V co nejbližší době se hodlám podívat znovu, protože jsem se na film nedíval v celku, a případně hvězdičku přidám (o snížení nemůže být řeč). ()

Compote

.., "akční" hudba v "akčních" scénách, fosforeskující rybky, Klaus a jeho "Ja?", červené čepičky, Bowie zpíván hatmatilkou,..To pohádkové provedení a roztomilost... "Bravo! WHAT FUN!" ()

kaylin

Wes Anderson je skutečně unikátní filmař, který nesedne každému. Každému nesedne ani film "Život pod vodou", který je jednoduše divný. Můžete si říkat, co chcete, ale pokud tomu nepřijdete na chuť hned, nepřijdete tomu na chuť vůbec. "Život pod vodou" je unikátní film, který se snaží tak trochu navazovat na tradici Jacquese Cousteaua a představuje nám lidi, kteří se plaví na lodi, kterou zkoumají svět pod vodou. Je tam toho ještě tolik, co neznáme. Jenže ono to vlastně není pojato jako dokumentární film, jako objevování nových druhů, i když ani tomu se nevyhneme. Zde Anderson prezentuje svou hravost, když nám předvádí naprosto nové druhy, navíc v krásných animovaných sekvencích. Jsou to zajímavé skoky, které potěší. Na první pohled by se mohlo zdát, že se bude příběh točit okolo snahy ulovit žraloka, který sežral jednoho člena posádky. Ale ne, ani to není hlavní náplň filmu. Že by to byl tedy vztah Steva Zissoua a jeho nově nalezeného syna? Ani tohle není to nejdůležitější. Film je vlastně o lidech a jejích vztazích, kdy místy si nejste jistí, jestli to celé vlastně není jen jedno velké absurdní drama. Absurdní prvky zde rozhodně jsou, což je pro mě vždy v hodnocení pár bodů navíc. Filmu ale chybí dějová konzistentnost. Je to opravdu, jako kdybychom sledovali pár dní s posádkou. Materiál někdo sestříhal, spoustu nudného vynechal, něco málo nezajímavého ponechal, ale komplexně se nám dělá obrázek o divných lidech, kteří ale nemusí mít ani tak daleko od lidí skutečných. Film je plný lásky, naděje, humoru i snahy žít podle svého za každou cenu. Film není totálně pozitivistický, ale Bill Murray zase podává jeden ze svých výborných výkonů. Všichni ostatní mu skvěle sekundují. Dobrý film, ale určitě ne pro všechny. Více: http://www.filmovy-denik.cz/2012/11/prada-tlumocnice-sveraci-kazajka.html ()

topi

Tenhle film je jeden obrovskej úlet!! Ale v dobrým slova smyslu. Perfektně zahranej, Bill Murray je parádní, stejně tak Williem Dafoe, Cate Blanchet, Jeff Goldblum, nebo Owen Wilson. A ten netradiční, zvláštní a pocitovej příběh! A ta animace, která se občas ve filmu objeví je tak roztomile milá, že jsem se neubránil úsměvu na tváři. Tohle se musí vidět, je to rozhodně originál každým coulem! No a ten perfektně ujetej soundtrack je taky ohromující! Fakt zvláštní a netradiční film! ()

Remedy

Můj první Wes Anderson a hned začnu tím, že jsem opravdu nečekal, že by to mohlo být až takhle dobré. Způsob, jakým dokáže Anderson vkusně dávkovat humor (a to opravdu dobrý humor) a dramatické chvíle, je velmi sympatický. Nejvíc mi asi utkví v paměti ten pocit při závěrečných titulcích, kdy jsem se sám sebe ptal, co jsem to vlastně sledoval – jestli drama, komedii, nějaké to dobrodružno či film o v podstatě všedních věcech (problémech) zasazený do ne úplně frekventovaného prostředí. Žánrově jen obtížně identifikovatelné (ale je to vlastně úplně jedno), nicméně velmi dobře napsané, zahrané, originální a v závěru silně dojímající dílo. ()

Damiel

Nesourodá masa, z níž se občas vynoří nějaký ten vtípek. Jinak to nedokážu vystihnout. Andersson se pokusil natočit značně bizarní kousek, který tak ocení spíš jen menšina diváků. A rozhodně až při opakovaném zhlédnutí. K tomu jsem zatím ovšem nedostal, pořád mi stačí to jedno zhlédnutí :) ()

YURAyura

10/10 Tak toto je vazne dilo! Nejsem sice zadnym priznivcem francouzskeho stylu zkoumani more, ale ty hefty, co zaznely ve filmu me naprosto odrovnaly pocinaje prurezem lodi, pres vyloupeni konkurencni stanice konce, udelovani zapoctu a konce financovanim projektu. Tomu rikam filmovy mazakr!!! ()

Aiax

Rozumím argumentům některých nadšených diváků, tenhle film musí skutečně "sednout". Mně nesedl. Ani trochu. Ale pozor, není to tím, že je totálně bizarní a šílený (Marigold to vystilhl dobře - slepenec pseudo-dokumentu, infantilního dobrodružného déčka a komorního dramatu). Naopak, kdyby byl jen o špetku méně úchylný, skončil by u mně bez milosti v odpadu. Ale té bizarní originality si na něm opravdu cením a tak přestože jsem se do půlky neskonale nudil (dál jsem to nevydržel), dávám tři hvězdičky. ()

FilmFan24

Osobitě ulítlá komedie s osobitě neosobním humorem anebo také zábavná imaginární reportáž z ne zase až tak ideálního světa. Podivný mix žánrů Wese Andersona, který mě pokaždé dostává do příjemného rozpoložení... ()

Arcadan

Fenomenální Bill Murray v hlavní roli, ta nejkrásnější loď na moři, Bowieho skladby v portugalštině, úžasná kamera, obrovské dobrodružství, ve kterém nechybí žralok, piráti a ani průzkumná ponorka, nejroztodivnější mořská stvoření a jedna hrozně vtipná kosatka. Tohle všechno a ještě nespočetně mnoho dalšího dělá tohle krásné filmové pohlazení po duši tím, čím je, tedy filmem dělaným s láskou k filmům, moři a všem těm nadějeplným bláznům, co prozkoumávají svět. Je to pro všechny z nás, co vždycky chtěli zažít velké dobrodružství! ()

halogenka

Strašně hravý film, který na vás celou dobu bude pomrkávat, u kterého se sice nebudete za břicho popadat, ale na tváři se vám rozhostí blažený úsměv. Je třeba přistoupit na jeho pravidla a přijmout jeho poetiku a humor a on se vám odmění spoustou nápadů, podivnůstek (jako můj favorit, třínohý pes Cody) a příjemné nostalgie. ()

L_O_U_S

Podle mého názoru spíše průměrná, ale stylová komedie. Zaujme určitě soundtrack a zejména skladba "Ping Island / Lightning Strike Rescue", kterou si pouštím pořád dokola. (468.) ()

Toj

Krásný film... Myslím, že Wes Anderson dokáže dát filmu jakousi duši, podivný poetický feeling, který je velmi specifický, docela jedinečný a svůj. Je to schopnost, kterou z amerických nezávisláků můžeme najít například u Hartleyho, nebo třeba v Evropě u Medema. Netvrdím, že je to dokonalé takovým způsobem, jakým filmy zmiňovaných mágů mohou být, ale rozhodně stojí za to. Dlouho jsem s tímhle filmem váhal. Modrá hlubina je sice pěkný film, ale pociťuji jistý odpor k filmům zabývající se podmořským dnem. Tohle potěšilo. Nemohu tvrdit, že je to dokonalé. Pociťoval jsem jisté nedostatky, ale je to příjemné pokoukání. O dokonalosti lze mluvit ve spojení se soundtrackem. Zombies, The Stoogges, přezpíváný Bowie... Někteří tvůrci se mi umí trefit do noty. Nerad bych byl zbytečně útočný, ale obávám se, že ve svém komentáři nemohu vynechat uživatele Radyo. Chtěl bych jenom taktně vysvětlit, že podstatou kinematografie není žánrový film. Neopovrhuji takovými filmy, ale žánrovost není ani omylem objektivním měřítkem kvality filmu. A tohle není žánrový film! Někdo když vidí krásu, obraz světa zachycený štětcem-kamerou, zůstává k tomuto požitku zcela impotentní, protože se mu nedostává naplnění zavedených norem žánrových filmů. Někteří lidé jsou bohužel nuceni vyčkávat až jim hollywoodská pásová výroba za přidání všech očekávaných přísad v bezpečném množství podle zavedených šablonek "pro ty nejjednodušší diváky" vyplivne nějaké opravdové fantasy, které (naprosto sterilně) splní všechna očekávání. Cítím lítost za lidi, kteří nejsou schopni se odpoutat od toho, čím by film měl být podle jasných pravidel a nikdy nebudou moci poznat skutečnou krásu. Každý máme svůj vkus a databáze může být v tomto ohledu velmi nevypovídající, ale proč sakra někdo hodnotí něco, co mu nic neřiká? Lidi, které nebaví Bergman na něj obvykle nekoukaj. Mrzí mě, že uživatel Radyo si stojí v žebříčku, tak vysoko, když toho zřejmě nemá tolik, co říct... ()

Aleee89

Tohle je film, který jsem chtěla vidět několik let. Kdysi jsem na něj četla recenzi v Premiere a pořád jsem na něj myslela. Navíc chci blíže poznat Wese Andersona a ráda jsem si tímto filmem zkrátila čas při čekání na Moonrise Kingdom. Život pod vodou nelze popsat, ale musí se vidět. Je tak jiný než všechno ostatní. Není o ničem a přitom je o všem. Je krásně barevný, ulítlý a vůbec formálně dobře udělaný. Je smutný i veselý. Musíte se na něj správně naladit a pak se jen vézt, pak se vám bude líbit. ()

radektejkal

Natočit takový film je odvážné, předpokládat, že se bude líbit nemyslitelné, ale přesto... Dětsky-chlapská poetika (sjednocení otce a syna). Neotřelé nápady v obraze i v dialozích. Postmoderní verneovka. Nemám rád české komedie normalizační a postnormalizační doby, po montypythonovském Svatém grálu asi moje neoblíbenější komedie posledních dob. Mnohé by se dalo vytknout..., ale není kdy..., je třeba se vydat za jaguářím žralokem..., nebo za krtníkem? Ale kde mám ten prsten? ()

Zemřel herec Michael Gambon

26.05.2016

Houdini, Mr. Fox a Superman

Houdini, Mr. Fox a Superman

27.10.2006

Některé dny jsou na zajímavé novinky slabé, někdy se jich objeví tuny. A neboť dnešek je toho zářným příkladem, posvítime si rovnou na tři chystané filmové projekty. Prvním z nich bude námětem… (více)