Pod kontrolou

Control

Predurčený zabíjať

Thriller / Krimi / Sci-Fi

USA / Aruba, 2004, 90 min

Film s dobrým námětem, který se bohužel nepodařilo zpracovat kdovíjak úchvatně. Ray měl nelehké dětství a tak se není co divit, že z něj vyrostl nelítostný hajzl par excellence. Ale dostane šanci splatit svůj dluh společnosti, když se zapojí do výzkumného programu. Subjekt je to sice notně nekooperující, přesto je z něj doktor Willem na větvi - zvláště když pilulky začnou přinášet výsledky... Pominu (ne)uvěřitelnost procesu, kdy se násilná svině bez svědomí stává hotovým andělem: téma mě rozhodně zaujalo. Akorát scénárista i režisér mírně zklamali - první děj rozmělnil, postavy stěží načrtnul a nevyužil nabízející se potenciál, druhý vše oddirigoval příliš konvenčně až sterilně. Chválu zaslouží Ray Liotta, byl přirozený jako psychopatická, asociální svině i jako hodňoučké neviňátko. Dafoe odvedl svůj standard - už zahrál i lepší role. Doufala jsem v něco víc než jen lehce nadprůměrný thriller, škoda... 63%(25.10.2010)

Po dobrem napadu by snad mel prichazet vytecny scenar, ktery udela z filmu jednou velkou bombu. Kdyz uz celkem nabere kvalitni herce a jejich vykony jen film vylepsi.. Snad jen skoda, ze vykony hercu musi film ozivovat a ne ho vylepsovat. Neco mi tam chybelo nejake poradne vzruseni nebo napeti ale jinak dobre divatelen.(26.10.2005)

Myslím, že titulek filmu "bude znovu zabíjet" nebo "je horší než kdy dříve" je docela mylný. Jediná část, kdy takový je, je část filmu, než začne působit "ten" experiment, který ho vlastně zachránil. Nicméně film je docela povedený. Herecké obsazení a námět kvalitní. Ale i tak to pro mne bude spíše jeden film z mnoha.(4.6.2009)

Tak já čekal tedy něco jiného. Po tom, co přestane brát zázračný prášky, že se vrátí ke své staré identitě, a stane se z něj Hulk, jak sliboval popisek. Pak začne pořádně řádit a já se budu bavit. No nestalo se. Jediná scéna, která mi přišla vtipná tak zůstává, když šel do lékárny s pistolí, že nutně potřebuje něco na uklidnění…Pro mě tam bylo hodně promarněného potenciálu. Bud budeme točit thriller, nebo se budeme snažit filosofovat, obojí dohromady moc nejde.(31.5.2018)

Ze začátku vše vypadalo jako další laciná laboratorní krysa, ale opak je pravdou. Film byl velice stručný, žádné zbytečné natahování, žádné výlevné keci okolo faktů atd... Herci byli hbytí a tak sem byl neustále ve střehu. Více mne bavila druhá část filmu, která se zaměřilma na napraveného vězně pod vlivem cukru. Kdyby film skončil Happy tak by dostal 2*.(3.2.2007)