Albert Markovski (Jason Schwartzmann), je přesvědčen, že sled podezřelých náhod rozhodně není jen tak. Najme si proto dva "existenciální detektivy" (Dustin Hoffman, Lily Tomlin), aby vyšetřili jeho současný život. Svérázná metoda dvojice detektivů se vyznačuje zejména pozorným, takřka psychoaalytickým zkoumáním samotného Alberta. Přijdou na to, že ho brzdí táhlý konflikt s Bradem Standem (Jude Law), úspěšným mužem z vedení obchodního řetězce Huckabees. (oficiální text distributora)

Trailer

lennyd

Albert (Jason Schwartzmann) je hlavou kampaně pro zachování místního lesíka a močálu. Poslední dobou se mu ale nedaří, a i jeho kolegové dávají přednost zábavnému a impulzivnímu Bradovi (Jude Law). Když Albert zjistí, že Bradovi jde o úplně něco jiného než ekologii, a když zjistí, že se v jeho okolí děje až moc náhod najednou, najme si dva detektivy, aby tuto situaci vyšetřili. Metody Bernarda a Vivien (Dustin Hoffmana Lily Tomlin) nejsou ale příliš obvyklé... Nejvíce o tomto filmu asi řekne to, že i když jsem si jej pouštěl při jízdě na rotopedu, málem jsem u něj usnul. A usnout při něčem takovém, jako je šlapání na rotopedu, to už je něco. Námět filmu sice není úplně špatný, zpracování tak trochu Kaufmannovské, vizuálně (minimálně při "rozpadu mysli) taky atraktivní, jenže to dohromady moc nefunguje. Ani herecké obsazení, ač na první pohled působí velmi lákavě, nic extra nepřináší. Celkově mi přijde, že si David O. Russel chtěl vyzkoušet, co ještě distributoři (a chudáci diváci) snesou, a výsledkem jsou Huckabees... ()

Lima

Jestli takhle si představují v konzumní Kalifornii autorský umělecký film evropského střihu, tak pánbůh s námi. NESKUTEČNĚ užvaněná intošina, s nepřehledným dějem, bez schopnosti vtáhnout diváka do děje a jeden políček divákovi za druhým. Srovnávání s Kaufmanem je zcela mimo, protože jemu na rozdíl od této zmatlaniny nechybí srozumitelnost (ač se to na první pohled možná nezdá), vtip a smysl pro pointu. Nejzajímavější na celém snímku byla tak zcela nesouvisející debata s mým kamarádem o Cronenbergovi, poté, co jsme zhruba po 70 minutách sledování ztratili zcela zájem o dění ve filmu. PS: Upozorňuju, že jsem Russellův fanda a jeho THREE KINGS žeru. ()

Shaqualyck

Zřejmě budu ve svém názoru osamocen, ale mě se tahle existenciální komedie plná roztomilých podivínů docela líbila. Díky zajímavému obsazení, originálnímu tvůrčímu přístupu a extra potrhlému scénáři je nám příběh podán hodně svéraznou formou ulítlých vtípků a vizuálních vychytávek. Naléhavost ekologického obsahu je v téhle dadaistické hříčce D.O.Russella dovedena až na hranici absurdnosti (hasič jedoucí k požáru na bicyklu) a v podobném lehce bizarním duchu se vlastně nese celý film. Pravda, nejde o divácky příliš vstřícné dílko, ale když půjdete filmu trošku naproti, budete odměněni hodně nevšedním zážitkem. ()

Vodny

Proč většina lidí nedokáže ocenit film o životě, ve kterém má člověk pocit prázdnoty jakkoliv je úspěšný v práci či osobním životě? Někdy si sami všichni klademe otázky - Proč tady jsme? Existují náhody? Můžeme si za všechno sami? Je svět propojený? Tento psychologicko-filozofický existencionální snímek s prvky satiry a komedie se těmito otázkami zabývá. A odpovídá na ně? To záleží na každém z nás, zda-li je ochotný nad nimi zapřemýšlet stejně jako postavy z filmu. Pokud ano, bude se vám film líbit. Jestli ale čekáte, že film za vás všechnu tu "práci" udělá, nebudete vědět o čem je řeč. Tento snímek totiž od diváka vyžaduje rychlé myšlení a nekonvenční přístup k hlavním hrdinům, ve kterých můžete zpatřit část sebe samého. Pro filozoficky zaměřeného diváka povinnost. ()

ZkuKol

David O Russel je tak trošku podivín a tak trošku agresivní vypravěč. Vůbec nebere v potaz divákovu zvyklost a usazenost. Naopak ho neustále vytahuje z jeho "komfortní zóny" a zasypává dalšími tématy, divokými dialogy a emočními výlevy. Nakonec to však všechno dává až překvapivě jednoduchý smysl. Herecká sestava je zde výborná a David ji vede jako zkušený loutkář... 80% ()

• Během natáčení se herečka Lily Tomlin pohádala s režisérem Davidem O. Russellem. Následoval režisérův hysterický záchvat, během nějž rozhazoval rekvizity po place a křičel na ženu nadávky nejhrubšího zrna. Herečka poté prohlásila, že se s režisérem usmířila. [Zdroj: Refresher.cz] (Duoscop)