Albert Markovski (Jason Schwartzmann), je přesvědčen, že sled podezřelých náhod rozhodně není jen tak. Najme si proto dva "existenciální detektivy" (Dustin Hoffman, Lily Tomlin), aby vyšetřili jeho současný život. Svérázná metoda dvojice detektivů se vyznačuje zejména pozorným, takřka psychoaalytickým zkoumáním samotného Alberta. Přijdou na to, že ho brzdí táhlý konflikt s Bradem Standem (Jude Law), úspěšným mužem z vedení obchodního řetězce Huckabees. (oficiální text distributora)

ZkuKol

David O Russel je tak trošku podivín a tak trošku agresivní vypravěč. Vůbec nebere v potaz divákovu zvyklost a usazenost. Naopak ho neustále vytahuje z jeho "komfortní zóny" a zasypává dalšími tématy, divokými dialogy a emočními výlevy. Nakonec to však všechno dává až překvapivě jednoduchý smysl. Herecká sestava je zde výborná a David ji vede jako zkušený loutkář... 80% ()

cab

Podle hereckeho obsazeni by se dalo usuzovat, ze na nas ceka minimalne prumerny snimek. Opak je pravdou. Dockame se smesice nesrozumitelnych a radoby chytrych debat, ktere jsou prevazne vedeny dvemi pro-ekologickymi chlapky hledajic vlastni existenci pomoci specializovane agentury zamerene na tento druh problemu. Pro uporzorneni: Film jsem videl pred tydnem a dnes si matne vzpominam, co se vlastne udalo. Coz jasne dava najevo, jaky ma smysl tento patos videt. 15% ()

dezert

Velice bizarní a těžko ohodnotitelná pakárna, kde se pořád kecá a kecá a kecá a člověku se z toho všeho bytí, nebytí, nicoty a něcoty a jejich proplítání se a souvisení s nekonečnem zavaří po chvilce hlava. Russell měl potřebu ventilovat svoje existenicální problémy do světa, tak to udělal. Dívat se na to v podstatě nedá, i když herci jsou výborní (hlavně Mark Wahlberg je k sežrání) a má to několik unikátních momentů, který jinde neuvidíte. Díkybohu za to, že si po tomhle bijáku vyndal Russell hlavu z prdele a začal točit skvělý filmy. ()

Vodny

Proč většina lidí nedokáže ocenit film o životě, ve kterém má člověk pocit prázdnoty jakkoliv je úspěšný v práci či osobním životě? Někdy si sami všichni klademe otázky - Proč tady jsme? Existují náhody? Můžeme si za všechno sami? Je svět propojený? Tento psychologicko-filozofický existencionální snímek s prvky satiry a komedie se těmito otázkami zabývá. A odpovídá na ně? To záleží na každém z nás, zda-li je ochotný nad nimi zapřemýšlet stejně jako postavy z filmu. Pokud ano, bude se vám film líbit. Jestli ale čekáte, že film za vás všechnu tu "práci" udělá, nebudete vědět o čem je řeč. Tento snímek totiž od diváka vyžaduje rychlé myšlení a nekonvenční přístup k hlavním hrdinům, ve kterých můžete zpatřit část sebe samého. Pro filozoficky zaměřeného diváka povinnost. ()

Olík

Ekologický samorost Albert je přesvědčen, že jisté momenty jeho života nejsou jen dílem matky náhody. Proto si najímá svéráznou dvojici existenciálních detektivů. Tím však rozvíří sled událostí, které jsou ještě prapodivnější než ty předešlé. Sice nemám rád Huckabees, o to víc však miluji podivínské herectví Jasona Schwartzmana. Proto jsem přimhouřil oko nad faktem, že jde tato podivně intelektuálně absurdní komedie těžko uchopit a nechal jsem se příjemně existenciálně unášet :) ()

Heroine

Jenom další otravný film, ve kterém se žvaní tak moc, že to má být vtipné. Ale moc vtipné to není. Já osobně si nepotrpím na nesmyslné úvahy o životě, zvlášť když ani scénárista očividně nemá vlastní názor. ()

téra

Tvůrci zjevně hodně ale opravdu hodně moc chtěli vypadat tak nějak ironicky ,nezávisle a chytře, ale nějak se to nepodařilo. Přiznám se, že jsem to nedokoukala, protože po cca hodině sledování mi přišlo rozumnější, jít taky jednou brzo spát. ()

tranquill

"Nevím, jestli záleží na nicotě nebo na něcotě, tak mi na to pomoz přijít!" Já také nevím, jak k této fantazmagorii přihlížet. Ale zasmál jsem. Tak nebudu kritizovat, ale pokusím se "Jak nebýt sám sebou..." ()

arkie

Podľa mňa skvelá paródia na existencionálne filmy. Sám neviem, čo všetko sa (ne)stalo v tomto filme a čo všetko (ne)znamenal. Ale páčilo sa mi to. :) ()

josieaddms

Albert Markovski je člověk který má zmatek ve svém vlastním životě, a klade si otázky existence typu: co je smysl života? Kam to všechno vede? Jak být správným člověkem? Najme si Existenciální Detektivy, kteří jeho život začnou od základu měnit. Přicházejí komplikace, vše se to mísí s nenávistí k jistému Bradovi Standemovi, s nevyřčenými problémy s ženami, s osaměním, nebo s neúspěšností v práci. Sám Albert ale musí přijít na to, co je v životě správné, a sám musí najít pomyslnou cestu ke štěstí, a ke spokojenosti sám se sebou. Na prvním místě musí odpustit sám sobě, aby mohl odpustit Bradovi, a na konci mu pomoct. Celé to vypovídá o tom, že pokud chceme něco měnit, musíme napřed změnit sebe. A nemá cenu jen sedět a stěžovat si, že život byl k tobě krutý, že tě rodiče nechápali, nebo že se ti nedaří v práci. Je potřeba uvědomit si že člověk je sám svého štěstí strůjcem. Navíc to bylo celé namíchané s vkusným, osobitým humorem, a vlastně to byl dost inteligentní příběh, oděn v kabátu komedie, což bylo ještě zábavnější a pochopitelnější, a hlavně bližší divákovi. Možná trošku moc žvástů a teorií, škoda že neměli víc jasno. Ale jinak pěkné herecké výkony jen dodávali na opravdovosti, a každá malá postavička v tomto vtipném, ale zároveň vážném příběhu splňovala svou úlohu. ()

shifter

Tak dobre som sa uz dlho nepobavil! Priam "kaufmanovska" zalezitost! Vyborne herecke vykony v dokonale uletenej existencnej komedii! ()

viky13

Začátek je nudnej a táhne se ,ale pokud někdo vydrží první polovinu filmu ,tak zjistí že neudělal chybu ,protože konec je zábavnej a vtipnej. + hvězdička za polibek Naomi Watts a Marka Wahlberga. ()

mravec

Takovéhle filmy by se asi neměly škatulkovat hvězdama. I těch pět mi tak nějak podle pravidel toho filmu přijde hrozně bezcenných a naprosto nevystihujících umělecký proces, který stojí za tímto filmem. BELIEF + DOUBT = SANITY ()