Albert Markovski (Jason Schwartzmann), je přesvědčen, že sled podezřelých náhod rozhodně není jen tak. Najme si proto dva "existenciální detektivy" (Dustin Hoffman, Lily Tomlin), aby vyšetřili jeho současný život. Svérázná metoda dvojice detektivů se vyznačuje zejména pozorným, takřka psychoaalytickým zkoumáním samotného Alberta. Přijdou na to, že ho brzdí táhlý konflikt s Bradem Standem (Jude Law), úspěšným mužem z vedení obchodního řetězce Huckabees. (oficiální text distributora)

ScarPoul

Myslím si, že všetky tie praktiky o hľadaní samého seba sú to zúročené na sto desať percent. Táto duchovná sonda do hľadania prítomnosti a prepojenosti sa nesie v duchu učení Osha a Eckharta Tolleho a Dana Millmana a zároveň to pôsobí ako príbeh Dirka Gentlyho od Douglasa Adamsa. Asi najbláznivejší Russelov film, ktorý mám zároveň od neho asi najradšej. Žiadne snahy o prekvapivé zvraty, žiadne zbytočné kecačky o tom ako by mali veci fungovať. I heart Huckabees nie je film o zmene, ale o akceptovaní vecí. A každou jednou scénou to dakazuje viac ako nadpriemerne. Jedná sa jednu z najvýraznejších úloh Mark Wahlberga - ktorý si to naozaj užíva a Noami Watts nebola snáď v žiadnom filme tak roztomilá ako tu. Iste, nejedná sa o dokonalý film, pretože je určený len určitej skupine divákov, ktorý budú z neho nadšený. Spôsob akým je komponovaný aj aký humor používa ho totiž do značnej miery obmedzuje, ale zase mu ponecháva určitý kultový status pre tých, ktorým sa dostal pod kožu. Pre mňa výborná záležitosť, potvrdzujúca režisérovu všestrannosť a autorskú originálnosť. ()

BoPo odpad!

Režisér asi do konca filmu nevedel čo vlastne chce natočiť. A že mu to zožrali hviezdny herci neznamená, že mu to zožeriem ja. ()

Ridick

dost tazky humor, ale jude law ja fantastic - hlavne, ked rozprava historku so shaniou twain. pre obycajneho konzumneho divaka vsak nepozeratelne... ()

numi

Příliš do sebe zahleděná exhibicionistická koláž myšlenek, ze kterých by snad i Charliemu Kaufmanovi chodila hlava kolem. Herecký ansábl překypuje hvězdami nejvyššího kalibru (Hoffman, Huppert, Watts, Law, Wahlberg) a má prostor si vše dokonale užít. Každičkou sekundu na plátně. Do popředí byl však vsazen poměrně neznámý - a Toma Cruise více než jen připomínající - Jason Schwartzman, který se ani v tom spletišti hvězdné záře neztratí a drží se všemi krok. Divákovi jsou tak nabízeny především chrlivé dialogy na témata, které běžně u večeře neprobírá ani náhodou a vyžaduje tak jeho pozornost na maximu. Vše je naštěstí odlehčeno humorem, který není stupidní, ale bohužel se s ním podstatně šetřilo. Jen díky těm špetkám, co se do filmu nakonec prodraly, zůstává I Heart Huckabees alespoň trochu koukatelnou psychologickou komedií s hvězdným obsazením. [únor 2006] ()

sonnak

Že nemůže geniálního Schwartzmana přehrát tolika nenáviděný Wahlberg? Tak mrkněte na tohle, totálně tu válí :) S takovým obsazením si risknout natočit podobnou volovinu... to se jen tak nevidí. I když je pravda, že před 7 lety byla situace i zůčastněné hvězdy trochu jinde. Každopádně jde o silně zábavnou hříčku, patříte - li mezi určitý typ publika (člověka). Co někomu připadne jako intelektuální žvanění hold někdo považuje za výborné dialogy - a to je v pořádku :) Mně to hrozně sedlo - Schwartzman potvrdil, co jsem o něm věděl, Wahlberg znovu dokázal, že zahrát umí a zbytek zapadl přesně tam, kam zapadnout měl. ()

ABLABLABLA

Nepřišlo mi to jako něco extra. Ano pár zajímavých nápadů tam bylo. Ano nějaká ta kapka vtipu taky. Ano fajn herci v rolích zvláštních postav taktéž. Ale chybělo mi tam toho mnohem více. Něco více vtipnějšího, více smysluplnějšího. Ráda bych řekla, jak je to neskutečně inteligentní komedie plná plnohodnotných myšlenek, ale není. Je to chaos. "Zmenší se drama a utrpení, když se mlátíme?" .... "Všechno je v háji? Takže o nic nejde." .... "Bez hnoje není kouzlo." .... "Co budeš dělat? - Přemýšlím, že se připoutám k buldozeru. Jdeš se mnou? - A v kolik? - Hmm tak v půl druhý. - Jo to jde. Mám si přinýst řetěz? - Samozřejmě." ()

DrBuznička

Zajisté není těžké mezi filmy najít ty, které různými způsoby předhazují filozofické otázky týkající se existence Boha a jeho působení ve světě či posmrtného života, převtělování. Zatímco ostatní otázky, které k filozofii také neodmyslitelně patří - všichni a všechno jsme součástí něčeho, jsme jednolitá deka/nic spolu nesouvisí, beznaděj atd... - nechávají stranou. Scénárista filmu Má m rád Huckabees se však nebál tyto poházené a nepoužívané otázky sesbírat a vystavit na nich něco, co by se dalo nazývat filmem. Vytvořil však něco dokonale nesouvislého, nesmyslného, nevím zda to byl záměr, ale vytvořil dokonalou parodii na filozofii a filozofy samotné. Já jako student filozofie jsem se již od začátku filmu dokonale soustředil (protože jsem věděl že by to pro mě a můj náhled na zaměření studia mohlo být obohacující), ale ať jsem film osahával svými mozkovými závity sebedokonaleji, nedokázal jsem nahmatat žádnou jednotící linku a tu co jsem přeci jenom vyškrábal mi přišla neuspokojivá a svazovala k sobě svou pseudofilozofií jen některé úseky. Jsem tedy přesvědčen, že film není ničím jiným než prachsprostou parodií zešměšňující naši zlatou vědu - filozofii - a její snahu poskytnout nám odpovědi ohledně naší existence, které můžou naše jistoty a dosavadní vědomí roztříštít na miliony zmatených částic (tak nějak to sliboval ve filmu Dustin Hoffman, žádný závěr, který by mě zabolel a profackoval jsem však nezaznamenal)... Cením si však námětu, hereckých výkonů, některých dialogů a s tím souvisejícíh úžasných scén (např. večere s rodinou tajemného černocha) a hlavně odhodlání... ()

Silverluv

Zajímavě zrežírovaná, perfektně zahraná (skvělí Dustin Hoffman, Jason Schwartzman, Naomi Watts, Jude Law, Isabelle Huppert, Mark Wahlberg), ovšem hodně ulítlá, ekologická komedie. Teda kouknu na to určitě ještě jednou. Za prvé proto, že jsem to viděl v originále a tak mi možná pár věcí uniklo, za druhé proto, že i kdybych to viděl s českýma titulema, tak to bylo ulítle natolik, že bych se asi poprvé nechytal ani tak. Hodně mi to připomnělo filmy podle Kaufmanových scénářů (V kůži Johna Malkoviche, Adaptaci nebo Věčný svit...). Takže zase jedna z komedií, u kterých nemusím vypínat mozek, naopak tady ho doporučuji zapnout! ()

Radiq

Celkem nepochopitelnej a absurdní film, kterej mě pobavil přesně jednou. Ale o to víc! (je to ta scéna, jak si to jde Albert rozdat s Dr. Caterine Vaubanovou, chchchch). Nevím proč, ale samotná Dr. Vaubanová, ztvárněná herečkou Isabelle Huppert, mi v každým filmu přijde nějak přitažlivá, i když je o dost starší než já. Taky z Jasona Schwartzmana se vyklubal celkem fešák a ne takovej ten klasickej ňouma s brejličkama a dětským ksichtem. K ději: nevím nevím, nějak jsem to celou dobu nebral. Spousta filozofování, přemýšlení o životě a existenci a jinejch takovejch blbostech (a nápad najmout si na svoje problémy a náhody existenciální detektivy, kteří vás špehují přesně všude a další nápad přejít k jejich konkurenci, která hlásá přesnej opak, to už je fakt na palicu). Všichni jsou tam hrozně divní a není to moc zábavný. Jo, souhlasím s tím, že když to dokoukáte do konce, tak nějakej pocit z toho mít budete, ale já s ním teda nejsem moc spokojenej. Jestli na to chcete koukat jen kvůli hvězdnýmu obsazení, počítám s tím, že budete zklamaní. Celej film celkem dobře vystihuje věta na konci závěrečnejch titulků: How am I not myself? (tzn. taky ji nechápu, jak ve smyslu, tak v překladu) ()

danliofer

Tak svérázný filmeček jsem dlouho předtím a dlouho potom neviděla (samozřejmě s výjimkou scénářů Ch. Kaufmana:-) Absurdní humor je mé gusto, takže vřele doporučuji obzvlášť těm, co se v divadle či kině smějí v těch nejméně očekávaných chvílích, kdy je k tomu přinutí síla absurdity. Vítejte v klubu smíšků, jak mi někdo kdysi dávno řekl v divadle:-) Huckabees je film pro vás! Vítejte v Huckabees! ()

TO

Dvakrát zábavné to tedy není, trochu netradiční, ale né nějak moc. Přišlo mi to něco jako třeba Život pod vodou. Najdou se tam dobré scény, třeba postava Naomi Watts se mi hodně líbila (postava i obličej samozřejmě:-), ale...no špatné to není, ale moc dobré taky ne. ()

lennyd

Albert (Jason Schwartzmann) je hlavou kampaně pro zachování místního lesíka a močálu. Poslední dobou se mu ale nedaří, a i jeho kolegové dávají přednost zábavnému a impulzivnímu Bradovi (Jude Law). Když Albert zjistí, že Bradovi jde o úplně něco jiného než ekologii, a když zjistí, že se v jeho okolí děje až moc náhod najednou, najme si dva detektivy, aby tuto situaci vyšetřili. Metody Bernarda a Vivien (Dustin Hoffmana Lily Tomlin) nejsou ale příliš obvyklé... Nejvíce o tomto filmu asi řekne to, že i když jsem si jej pouštěl při jízdě na rotopedu, málem jsem u něj usnul. A usnout při něčem takovém, jako je šlapání na rotopedu, to už je něco. Námět filmu sice není úplně špatný, zpracování tak trochu Kaufmannovské, vizuálně (minimálně při "rozpadu mysli) taky atraktivní, jenže to dohromady moc nefunguje. Ani herecké obsazení, ač na první pohled působí velmi lákavě, nic extra nepřináší. Celkově mi přijde, že si David O. Russel chtěl vyzkoušet, co ještě distributoři (a chudáci diváci) snesou, a výsledkem jsou Huckabees... ()

venison

Odlehčená ujeťárna na vážná témata.. Přiznám se, že i přes skvostné obsazení mě nijak neoslovil, ale jen díky němu jsem u něj vydržela dokonce.. Snažili se alespoň uhrát to, co scénář postrádal.. ()

hanagi

Tentokrát ke mně Russell promlouval nějakým neznámým jazykem, vůbec nevím, o čem to bylo. A to mám obvykle pro jeho úlety velkou slabost. Tak dík alespoň za fajn herecké obsazení. ()

davidek

Ač hvězdné obsazení, tak se mi tento film nelíbil. Asi jsem ho nepochopil. Budu se muset nq něj ještě jednou podívat. ()