Píseň lásky samotářky

• USA A Love Song for Bobby Long (více)
Trailer

Když se Pursy (Scarlett Johansson) dozví, že jí zemřela matka, vrátí se po dlouhé době do New Orleans. Chce se usadit ve svém rodném domě. Ten je ovšem zchátralý a navíc není prázdný. Již léta jej totiž obývají dva přátelé její matky: bývalý profesor literatury Bobby Long (John Travolta) a jeho chráněnec Lawson Pines (Gabriel Macht). Ti tráví celé dny společným pitím a čtením a nemají v úmyslu svůj domov opustit. Žádný z těch tří nechce ustoupit, a tak jsou nuceni žít spolu. Postupem času Bobby, Lawson a Pursy s údivem zjišťují tajemství o sobě navzájem, o své minulosti a odhalují zdánlivé maličkosti, které propletly jejich životy. Scarlett Johansson byla za svůj výkon v roli Pursy v roce 2005 nominována na Zlatý glóbus. (oficiální text distributora)

Trailer

Faye

. „Nelze vytrhnout jedinou stránku z našeho života, ale je možné hodit celou knihu do ohně." S denním zpožděním přijíždí Pursy na pohřeb Lorraine (její přítel jí takovou maličkost jako je úmrtí mámy, nepovažoval za důležité včas sdělit) a taky se podívat na své dědictví, na ten krásný dům o kterém jí babička vyprávěla. Jenže dům má do krásy nejen hodně daleko, ale navíc má, kromě spousty knih, i dva obyvatele. Bobby ( kdysi univerzitní profesor angličtiny) a Lawson (jeho student) každý večer oba společně propijí a v poledne, po probuzení, začínají vodkou s džusem. Nikdo nechce odejít, takže této trojici nezbývá než se pokusit si na sebe zvyknout a sžít se. Pursy navíc zjišťuje, že její matka, kterou ona sama moc neznala, byla v městečku velmi oblíbená a obdiv k ní, tak přechází i na ni. A postupem času je spojuje víc než jen společné bydlení, ale i minulost, která poodkryla svá tajemství. Místy sentimentální film s pohodovou hudbou a citáty klasiků, kterému vévodí John Travolta ( a na tanečním parketu mu to jde i v pantoflích). ()

T2

Rozpočet $-miliónovTržby USA $164,308Tržby Celosvetovo $1,841,260 ║ Taký menší filmýk kde opäť takmer všetku pozornosť strhne sympatická Scarlett Johansson ale nestratí sa tu ani prešedilevý "otravní" starík John Travolta, aj keď on sa do vážnych úloh moc nehodí, dal sa v určitej norme stráviť, za čo môže aj celkom neokukaní/ pestrý dej, ponúkajúci plno ostrých rečí a nepekných slovných výmen, ktoré v konečnom výsledku vyznejú v drámu o ľudských osudoch skúšaných hrátkami osudu. /70%/ ()

Fr

Nelze vytrhnout ze svého života jedinou stránku, ale lze spálit celou knihu…. Už dlouho jsem neviděl J.Travoltu takhle parádně zahrát! Mohl bych napsat, že S.Johansson takhle vidím pořád, ale kecal bych. Tento komorní příběh je o zatracencích - neviditelných lidech, kteří se snaží najít svůj vlastní kousek lásky. Upozorňuji na to, že ve filmu zazní hodně americký muziky a krátkých i dlouhých citací klasiků. Jde o snímek pro náročnější publikum, které dokáže ocenit i Travoltovu historku o ,,frndě“. Několik důvodů, proč má smysl film vidět: 1.) Mám rád náročnější filmy. 2.) S.Johansson můžu v jakékoliv podobě. 3.) Dlouho jsem neviděl umřít slavného herce. 4.) Přesvědčím se, že J.Travolta umí hrát. PŘÍBĚH **** HUMOR * AKCE ne NAPĚTÍ * ()

tron

Výborná feel good záležitosť, ktorej najväčšími devízami sú herecké výkony prešediveného Johna Travoltu a tradične vynikajúcej Scarlett Johansson. Potom je tu úžasne dusná atmosféra horúceho, džezom odjakživa predchnutého New Orleans + smutno-vtipný príbeh troch talentov, ktoré stratili všetko, ale nie zmysel pre humor. Oslobodzujúci malý veľký filmový zážitok. ()

EdaS

Výtečně obsazený komorní snímek, který mě okouzlil svou křehkou a smutnou krásou. Scarlett je tradičně báječná a snad ještě lepší je John Travolta, který už léta neměl takhle dobrou roli. Jeho bývalého profesora angličtiny, který se topí ve smutku a alkoholu mu opravdu uvěříte. Malý film, který by bylo škoda opomenout. ()

• Na produkcii sa podieľala Melanie Johnssonová, Scarlettina mama. (tron)
  • Snímka vznikla podľa knižky Ronalda Everetta Cappsa. (tron)
  • Ve filmu zazní citát spisovatelky George Sandové: "Nelze vytrhnout jedinou stránku ze svého života, ale můžeme hodit do ohně celou knihu."  Další citát je od amerického básníka a spisovatele Roberta Frosta: „Štěstí nám nahrazuje výškou to, co nám chybí v délce." Na konci filmu Bobby Long (John Travolta) recituje anglického básníka Thomase Stearnse Eliota: „Nikdy se nevzdáme zkoumání a na konci našich výzkumných cest se vrátíme tam, odkud jsme vyšli a konečně to místo poznáme."
    (Tonach)