Píseň lásky samotářky

• USA A Love Song for Bobby Long (více)

Emotivní drama Píseň lásky samotářky vykresluje příběh tří ztracenců, které svede dohromady úmrtí jazzové zpěvačky Lorraine. Ta po sobě zanechala dospívající dceru Pursy a rozpadající se dům v New Orleans, který léta obývají dva nerozluční přátelé v podobě bývalého profesora literatury Bobbyho Longa a jeho bývalého asistenta Lawsona, který zde údajně čerpá inspiraci pro svůj román. Večně opilí a zhýralí kumpáni nemají v úmyslu opustit svůj domov, proto důvěřivé Pursy zalžou o pozadí dědictví. Nevyzrálá dívka se nakonec rozhodne zůstat v domě své matky na dobu neurčitou se svéráznou dvojicí bohémů, kteří se patrně ze samého zoufalství zamýšlí upít k smrti. Soužití nesourodé trojice přináší odhalení dávných tajemství, která se dlouho utápěla ve zvláštním městě plném neviditelných lidí... Hereckému obsazení vévodí John Travolta jako zhýralý bohém s bolavou duší Bobby Long a tehdy vycházející herecká hvězda Scarlett Johanssonová, která byla nominována na Zlatý Glóbus za ztvárnění dospívající Pursy, která složitě hledá své místo v životě. Ústřední trojici doplňuje Gabriel Macht v roli tápajícího spisovatele Lawsona Pinese. (Česká televize)

cab

Byvaly profesor anglictiny a nynejsi opilec (John Travolta) a jeho kamarad (Gabriel Macht), ktery se pod jeho vedenim pokousi zesmolit knihu jsou ponechani ve slozite situaci po smrti jejich dobre pritelkyne. Duvod je prosty. Dum ve kterem posledni dobu zili dedi dcera (Scarlet Johansson) zesnule, ktera prijede pozde na pohreb, nema kde bydlet a o dedictvi nema ani paru. Tudiz zminena dvojice se snazi, aby se vse co nejrychleji vratilo do starch koleji. Postupna nevrazivost obou chlapku se po nejakem case bydleni ve trech meni v pratelskou naklonost a zaver ma zajimave rozuzleni. Novy preliv Travolta slusi a jeho herecke, tanecni a prednasecke kreace davaji tomuto dramatu pomaly sentimentalni nadech. 55% ()

Giggs

Veľmi prijemny, citlivy, komorny a pomaly plynuci takmer indie film o hľadani seba sameho, prostrednictvom spomienok. Nemenej vyborna hudba a herci. Jeden z mala dôkazov o tom, že v Amerike ešte nezabudli točiť kvalitne kusky. ()

Belatris

Škoda, škoda.... že se scénář nevyhýbá klišé typu "nemáme se rádi - je to komplikované - máme se rádi - páni, ty jsi můj táta!". To sice může být chybou knižní předlohy, každopádně film to kopíruje. Mezi vrcholy patří krátké pasáže ze vznikající knihy, v nichž je popisován běh času na pozadí střídání ročních dob v New Orleans, a pak několik vstupů blues. V obou případech totiž na diváka nevtíravým způsobem zavane nezaměnitelná atmosféra. Kdyby se film zbavil těch několika prvoplánovostí, zaměřil se na méně explicitní rozkrývání postav a všechno dokreslil hudbou a citacemi z knihy, kterou jedna z postav píše, bylo by hodnocení maximální. V neposlední řadě mě taky zaráží, který génius vymyslel tak dementní český název. ()

HArna

Po prvním shlédnutí jsem ohodnotil třemi hvězdami, po druhé jsem jednu přidal. No a po třetí jsem dal plný počet. Asi proto, že to všechno na mě působí mile. Snad poprvé jsem viděl Machta mimo kravaťáky. Jinak hlavní dvojici pro mě hrají mojí oblíbenci Scarett Johansson a John Travolta, kterému jsem se dlouhá léta vyhýbal a teď ho dost žeru. ()

Ledkodlaq

Celým snímkem se nese velmi zvláštní atmosféra, kterou jsem nezažil u žádného jiného. Dějově ani významově nijak nevyčnívá z davu, ale právě ta atmosféra na mě prazvláštně působí a ještě dlouho doznívá. Je to jako když si pamatujete něco z dětsví, ale nedokážete vzpomínce dát tvar a zařadit ji, vybavuje se Vám jen stín pocitu, který jste tehdy měli, někdy se pojí s chutí, jindy s vůní, ale už nevíte, co to bylo, zůstává jen ten pocit, takhle přesně na mě doléhá tenhle kousek. ()

kolemjdouc

po dlouhé době zase jednou inteligentní americký film.Jen mi vadilo že Travoltovi v té době blo stejně tolik let jako Bobbymu ve filmu.Tedy 47 let.Ve filmu tomu dali teda maskéři na frak.Vizáš osmdesátiletého kmeta.I když asi chtěli zdůraznit jeho zhýralý život .Nebýt citátů z klasiků tak film sám o sobě neměl ani co říct. ()

Erinye

V tomto snímku mě John Travolta opět přesvědčil, že není jen skvělý tanečník, ale také výborný herec. Film o dvou ztroskotaných intelektuálech, kteří se snaží ze všeho vytěžit, co nejvíce. Jejich svobodný styl života mi imponoval. Je to film plný tajemství, která se postupně odkrývají, o umění odpouštět, o tom, že ledacos se dá změnit a dokonce i člověk sám. Opět je to moje srdeční záležitost a něco co se mi dostalo pod kůži. Film, ke kterému se budu ráda vracet a pokaždé si u něj pobrečím..:-) ()

dormouse

Na můj vkus moc melodramatické a rozvleklé. Travoltovi nějak nedokážu uvěřit ani to, že býval profesorem angličtiny, ani to, že v současnosti se v necelých padesáti letech upíjí k smrti. ()

lareinna

Pánečku, sama neviem prečo je to tak, ale ja toho Johna Travoltu nemusím, uff. Ale keď on všetko zahrá fakt dobre. Je to skutočne dobrý herec a uznávam to. Tento film vyzerá na prvý pohľad dosť obyčajne, ale nie je to tak. ()

1945

Mírné klišé, ale přijatelně vstřebatelné. PS: Český překlad názvu filmu je již tradičně úplně mimo. ()

bidja

Zajímavá komunikačka s zajímavými výkony herců, zvláště pak Travolta vytáhl z rukávu, že mu lůzr není těžko hrát. ()

RomanHyde

Tahle Píseń mne velmi překvapila. Jedná se o krásný komorní příběh s velmi zajímavou a příjemnou atmosférou. Oduševnělé rozhovory, výborní herci a nenásilný přístup je velmi sympatická kombinace. Na Scarlett Johansson je příjemné koukat při každé příležitosit :) , ale Johna Travoltu vidět v opravdu hluboké roli je vzácnost a zde jsem mu postavu uvěřil se vším všudy. Příběh má i krásně smutný závěr a vedle příjemné muziky jako doprovodu k počátečnímu "boji" trojice až po její soužití, je to krásná třešinka na dortu. Velmi velmi příjemný snímek. ()

Gore

Podle hodnocení to vypadá, že jsem se u filmu jako jedinej příšerně nudil a nudu neodvrátili ani Travolta s Johansson, které mám herecky dost rád. ()

JK-Stinger

Krásný příběh zdánlivě opuštěné dívky, která postupem času odkrývá pravdu o svém původu ve společnosti dvou blízkých přátel svojí matky ve vzájemném soužití. Film měl pár hluchých míst, ale jinak moc příjemná podívaná s andělsky krásnou Scarlett a prošedivělým Travoltou. Ani sympatický Macht nezůstává pozadu a rozhodně bych ho uvítal v dalších povedených snímcích (rozhodně lepších než třeba Spirit). Působivé ztvárnění života v New Orleans je dotvářeno nádherným kytarovým doprovodem a celý film tak na diváka dýchá atmosférou, která nenechá nikoho chladným. ()

Gagner

Komorní drama s Johnem Travolto, který se mi velmi herecky líbil a sexy Scarlett Johansson. Nesmíme opomenout ani Gabriela Machta, který se svým výrazným hlasem taky zahrál svoje. Inu za málo peněz kvalitní snímek. ()

Florfila

Na některých komentářích bych si dala ráda záležet. A tak čekám, až se mi utřídí myšlenky a dostanu tu správnou múzu, která by byla schopna vystihnout dokonalost filmu tak, jak to cítím a tak, jak by si to zasloužil. Většinou je však obdiv tak velký, že se to nepovede. Tohle je ten případ. Komorní, skrytý snímek, který je nutno vidět. Má nádhernou hořkosladkou atmosféru. Je protkán opojnými kamerovými zážitky (cesta Bobbyho Longa z baru po NO) a ještě opojnějším soundtrackem. Tenhle jižanský rock dokáže filmu dodat tak neskutečnou atmosféru... Pro mě je snímek ztělesněním oduševnělé dokonalosti. Mám velkou slabost pro ztracené existence a tady je mi servírována neskutečně poeticky, tak jak to má být. Podle mě je tohle také nejlepší Travoltova role. Je skvělý, role byla psána pro něj. Jeho ironická zkrachovalost, jakoby mu byla vlastní. A mladičká Johansson, hledající sebe sama, no prostě nádhera. Jednoduše miluji tenhle film a jeho jižanskou poetickou atmosféru. ()