Princezna (L. Rybová), která se vysměje citu jezerního vládce (D. Matásek) pro jeho nelidskou podobu, se jeho zásahem sama promění v živou zlatou sochu. Kletbu zlomí teprve láska člověka, který si ji zamiluje takovou, jaká je. Pro nezemský svět tajemného vládce byly vybrány sugestivní podzemní prostory pod bývalým Stalinovým pomníkem na Letenské pláni v Praze, další exteriérové natáčení proběhlo u rybníku Věžák nedaleko Turnova. Předlohou byla pohádka B. Němcové. (Česká televize)

Godhaj

,,Jste jako sluníčko.“ Tato pohádka byla na mě asi příliš filosofická. Vesměs se v ní totiž nic neděje a celou stopáž tak tvoří jen dialogy, které sice občas trefně rozebírají podstatu lásky a tolerance, ale povětšinu času se úmorně vlečou. Také prostředí bylo na můj vkus moc depresivní a tmavé. Vývoj charakterů mi přišel trochu moc zrychlený a ne úplně věrohodný. Z herců mi byla sympatická snad jen Linda Rybová a Vetchý. A soundtrack, to je hrůza všech hrůz. ()

ostravak30

Pohádka s Lindou Rybovou, docela oblíbenou do pohádek té doby, se mi až tak nezalíbila. Téměř celá se totiž odehrává pouze na dvou místech. V říši jezerního vládce, na rybníku a v chalupě rybáře. Vládce si přišel pro princeznu a ta se mu vysměje pro jeho vzhled - typické chování osmnáctileté puberťačky, to by se dalo pochopit. I potrestání si zasloužila. Otázkou je, proč byla znetvořena zrovna do zlata, což při vší úctě k nápaditosti tvůrcům nevypadalo zrovna jako to nejhorší, co ji mohlo potkat i vzhledem k tomu, jak vypadal D. Matásek. Mimochodem, tady se maskéři vyřádili, stejně jako na L. Rybové. Mladík, který by jinak měl dělat radost své rodině, je mírným podvůdkem, neboť vládce má asi různé schopnosti, odejmut rodině, aby případně vysvobodil princeznu ze zakletí. Ovšem ve zkoušce selže, což je vzhledem k okatosti Zuzany Vejvodové pochopitelné. Není ovšem moc pochopitelné, že mu princezna snadno odpustí, když si svůj omyl uvědomí a také to, že se vládce až příliš snadno své snoubenky vzdává vzhledem k tomu, co všechno kvůli ní podstoupil. V tom případě nemusela být pohádka tak dlouhá. ()

Mistr119

Škoda jenom, že pohádka působila hrozně zkratkovitě - téma by šlo krásně rozvinout na velkofilm. Krásné myšlenky, hlavně o tom, že každý je jiný a nic není lepší jenom jiné. ()

quokam

za mne jedna z nejlepsich papindeklovych pohadek. Hluboky pribeh vedouci k zamysleni, herecke vykony hlavni trojice, masky, sceny, atmosfera, nic nechybi. Za mne v ramci zanru sto pro. ()

JARDAHONDA

Komorní pohádka plná kulis a šera mě moc neoslovila.. Příběh má sice hezkou myšlenku, ale děj na mě působil smutně a fádně.. Celkový dojem a zpracování hodnotím za 2** ()

nemkatuli

Tak trochu jiná pohádka o lásce a věrnosti s trochu děsivým ztvárnění postav, zato se o to více zapíše do mysli svojí originalitou. ()