Rozvedená Mexičanka Flor Morenová se vydá s malou dcerou Cristinou do USA, aby tu začala nový život. Zatímco Cristine začne chodit do školy a velmi rychle se naučí anglicky, Flor je nejistá a dlouho se uzavírá v mexické komunitě. Ví, že nemůže sebe a dceru uzavřít před okolním světem navždy, a tak nakonec přijme práci hospodyně v zámožné rodině Johna Claskyho. Seznamuje se s jeho sobeckou manželkou Deborah, jejími dvěma dětmi Bernice a Georgem a s její matkou, bývalou zpěvačkou Evelyn. Postupně zjišťuje, že Claskyovi mají přes své bohatství horší problémy než ona. I Flor však čeká vážný problém. Na přání Deborah musí strávit s Claskyovými léto, a to znamená vzít s sebou i dceru. Claskyovi si ji okamžitě oblíbí, Deborah jí dokonce začne dávat přednost před vlastními dětmi. Také Cristina je okouzlena životem a bohatstvím Claskyových. Situace začne být vážná, když Deborah vezme Cristinu na nákupy bez povolení Flor a začne jí kupovat drahé dárky. Vše vyvrcholí, když Deborah zajistí pro Cristinu stipendium na velmi drahé soukromé škole, do níž chodí Bernice. Flor se rozhodne dát výpověď. Cestou potká Johna, který se právě dozvěděl, že mu byla manželka nevěrná. (TV Nova)

alldo.raine

Tak já si k tomu sednu, že se zasměju se Sandlerem a dostanu skvělé drama. Ne že bych se nezasmál, ale takto silný příběh jsem nečekal. Adam Sandler v takové roli obstál na jedničku. A byť Paz Vega byla kouzelná, Tea Leoni hrála svůj vlastní film a bylo mi ctí ji při tom sledovat. Finále už jen podtrhlo ten dech beroucí zážitek. ()

Shitonit

Kvalitní film, to bezesporu je. Mě ale srala ta Španělka. A to ne snad že by byla nějak špatně zahraná, nebo tak. Mě prstě vadí ten princip. Že někdo žije někde, požívá svět, žije žije, a není schopnej, nemá tu slušnost se naučit jazyk, aby nesral původní osadníky. Prostě mi to vadí, a tahle vadivost mi ten film trochu pojebala. Jasně, že to byl záměr, úplně pitomá kráva taky nejsem, ale díky výše zmíněnému píšu to co píšu. ()

mikhail

Trojica hlavných postáv (Sandler, Leoni, Vega) rozohrala naozaj výborné predstavenie. Jedinou vadou tohto filmu je jeho prílišná rozťahanosť v určitých fázach, inak by som určite dal 5 *. ()

Marcus.das

Sandler opet nezklamal. Paz Vega byla absolutne okouzlujici behem celeho filmu, clovek by ji tu roli matky skutecne uveril. Cely dej nebyl nijak slozity-tj. dost jednoduchy na pochopeni i pro me:D Kdzy se to vsechno sesumiruje, je to prijemne vtipna sladarna, kterou neurazite zadnou zenu, a pro chlapy to bude aspon koukatelne. ()

Toustovač

Film má solidní humor, "nevyvážené" postavy (některé jsou skvělé, jiné zase na zabití) a několik opravdu parádních scén. Ovšem celkové vyznění prostě nezpracuju - je skvělé, když je Vám rodič vzorem a jste si blízcí, ale pustit prestižní vzdělání v domnění, že to tak díky tomu zůstane, je jednoduše utopie. ()

hiding

Tento film je dobrý způsob jak zabít volný čas. Herecké výkony podle mě odbré, ale etn děj. O čem to bylo. Nějaká zápletka? Ne? Děj je bohužel to co mě u filmů zajímá nejvíce. A jelikož z mého pohledu zde nějaký rozumný děj chyběl, tak 1*. Celkově 15% ()

kslaww

Ta červená nit filmu je dobrá...první půle filmu taky fajn ale druhá půlka mě spíš nudila...příjemné klidné pokoukání za 3* ()

J.Cobra

Jak je vůbec možné, že mi tak skvělý film unikal skoro 5 let. Adam Sandler mě prostě stále dokáže překvapovat. Miluju toho chlapa!!! A Paz Vega? Asi jsem se taky zamiloval!!! Je nádherná, krásná, milá a navíc chytrá. A ten její sexy hlas... Boha jeho!!! Já jí žeru!!! Jdu stahovat Sex a Lucía... to jo, hrála i v 10 položek a méně. Asi na to kouknu znova. (Komentář ze září 2009). ()

PlayEasy

Pro Sandlera poměrně atypický film, který skvěle ukazuje kulturní rozdíly mezi bílými Američany a Hispánci, přesto jsme si z těch 2 hodin a něco neodnesli nic (to, že máme milovat svou matku a "univerzita" by nás neměla změnit, už dávno víme :). Ono to není vlastně ani zábavné, ani romantické, ani vyložené drama. Možná je Spanglish takový přijemný rodinný film, který určitě není suchý a vyjde vstříc divákovi, ovšem celkově působí jako nekomplexní nic... 60% ()

seba

Jde o film s Adamem Sandlerem, ale Sandler zde není trapný. Není to úplně komedie, ale Sandler je docela vtipný. Sandler dost přibral, ale ani tak mu nevěřím tátu od rodiny. Jinak mě film dostal hlavně svoji (nazval bych to hořkopohodovou) náladou a pružným pohybem napříč žánry. ()

mahon

Nejlepší na filmu je asi zvěr: žádný klasický happiend. Prostě konec "ze života". Slovy filmové babičky: "Já žila svůj život pro sebe, Ty pro dceru a obojí je na houby!" ()

Bilky

Vďaka bohu za ten záver! Na film s prívlastkom romantický by som očakával skôr presladený happyend,ale naštastie sa tomu tvorcovia vyhli. Adekvátnejšia škatuľka by asi bola romanca, ale rozhodne nie komedia. BROOKS toho nenatočil veľa, ale o to kvalitnejšie sú jeho snímky a ani teraz tomu nie je inak. Hoci je to opäť hra na city, robí sa to veľmi inteligentne a škoda len troxu natiahnutej stopáže. BTW: Asi 2.film kde mi nevadil SANDLER (Vo Volání o pomoc bol skvelý!) ale prevalcovala ho jeho filmová manželka (T.LEONI) a hlavne úžasne civilne hrajúca PAZ VEGA. ()

Plague.

Hodinu a třičtvrtě to byl pouze nudný film, kterému jsem chtěl dát 2*, ale po shlédnutí konce je to pro mne hovadina. "Jsem dcerou své matky a proto odmítám stipendium a budu taky služka!". ()

Snapphanar

Romantická komedie a nekončí svatbou, ale nenaplněnou láskou? Velmi příjemná změna... I když Adam Sandler opět zazářil víceméně jako jednodušší člověk - jeho typická role. ()

Zemřela oscarová herečka Cloris Leachman

Zemřela oscarová herečka Cloris Leachman