Probuzená smrt

• Velká Británie Wake of Death (více)

Sun Quan, hlava čínské mafie, neměl nikdy při pátrání po ztracené dceři narazit na gangstera na odpočinku Bena Archera (Jean-Claude Van Damme). A když už na něj narazil, neměl mu zabíjet manželku. Rozpoutal tím vražednou smršť, která neutichne, dokud se jeho hlava (nejlépe oddělená od těla) neocitne v Benových rukou. Co ale zmůže jeden k smrti naštvaný chlap proti armádě všehoschopných čínských zabijáků? (oficiální text distributora)

iXtr3m3

Tak a začína nám éra Van Dammových buď revenge akčňákov alebo úloh tajomných "bývalých špeciálnych mariňákov na odpočinku" v podstate kopírka vtedajšej Seagalovej tvorby, ale v predsa len lepšom spracovaní. Čo filmu uškodilo, tak zasa zbesilá koprodukcia, z ktorej bolo vidieť, že každý chcel mať vo filme slovo a tak to bol miestami "miš-maš". Lepšie dve hviezdy s prihliadnutím na to, že od tohoto filmu sa už kvalita ako tak držala na úrovni síce obyčajného novodobého béčka, ale predsa. ()

Haymar

Hahahahahahahahahahahaha... Trefnej název - tohle by fakt probudilo snad i mrtvýho (i kdyz - na Van Damma a jeho "pecky" z poslední doby to ještě bylo jakžtakž koukatelný) ()

Paldiny

Podivné béčko, ktorému ako keby dalo život trio žánrovo odlišných kúskov. Kostra je pritom tak priamočiara, hlavný hrdina prichádza o blízkeho a v telách imigrantov sa pašujú drogy. V akom poradí, na tom už nezáleží. Odlišné sú však jednotlivé pasáže- úvodná 45minútovka hotová depresia, pochmúrna, upršaná, s melancholickým klavírom. Van Damme sa mračí, Van Damme má s manželkou sexík, Van Damme plače. Na to prichádza ultra hustá scénka s vŕtačkou a Vy máte pocit, že ste preladili na gangsterku, ktorá nakoniec vyústi v polhodinovú pomstu v skratovito zostrihanom finále. V ňom motorky jazdia po nákupných strediskách, autá pretekajú na diaľnici a pomsta vrcholí na lodi v prístave. Bitky sú pritom drsné a často krvavé, veď páni majú po ruke rezné zbrane a neboja sa ich použiť. Skrátka film mnohých tvárí, podivný, ale nie zlý. ()

Šmoula

Ten kdo má rád jatka, krev a cákance krvi na zdech, vřele doporučuji. Ve filmu snad není 5 minut bez jediné kapky krve. Nejvíce mě urazilo, když jsem uslyšel hudbu velice podobnou ba skoro úplně stejnou, jako ve filmu Kill Bill. Více hvězdiček jak 2 si tento film určitě nezaslouží. Herci nedostali skoro žádný prostor (taky nemohli, když většinou skončili s rozstříknutým mozkem na zdi), kromě hlavního hrdiny. Po shlédnutí tomto filmu, mi zvuk vrtačky v mé blízkosti nebude nijak příjemný. ()

Bozvav

Na základě zdejších recenzí, jsem neodolala a šla do toho. Jsem osoba odvážná a vzhledem k zánětu karpálního nervu, je koukání na takovýto film jedinou možnou "adrenalinovou" zábavou, co si mohu na delší dobu dopřát... A výsledek... céčkoidní pitomost, jenž by se sice mohla pyšnit slušným námětem a drsnou akcí, pokud by nebyla rozmělněna šíleným střihem a kamerou, příšernými hereckými výkony a úplně idiotskými dialogy. Nicméně i tak za pár slušných bitek a přijatelný hudební doprovod dávám jednu ušmudlanou hvězdičku. ()

Puol

Klasická Van Dammovka. Zo zaciatku vcelku stráviteľná, no s postupom času stráca všetok šmrnc. Predvídateľný scénar, priveľa krvi a žiaden poriadny záporák. ()

#47

Není to klasická VanDammovská mlátička, spíš temný thriller, plný krve, brutálního násilí, honiček a střílení. Viděl jsem i film o filmu a sám režisér prohlásil, že chtěl tentokrát ukázat i skutečné herectví JCV, proto ony dojemné scény, které ale asi budou většině lidí spíš pro smích, protože mají Jean-Clauda pochopitelně zaškatulkovaného úplně jinde. Ve srovnání s posledními mistrovými snímky jako Teror ve vlaku, Inferno či Univerzální voják 2, je Probuzená smrrt o mnoho lepší. ()

Darkslayer odpad!

HROZNÉ !!! Stupidny pribeh (zabiju mu ženu aj ked som ešte stále nepochopil prečo to urobili a on zvrášti tvar a ide sa pomstit) jednoduchšie a primitývnejšie to snaď ani byť nemohlo. Druhá horšia scéna strieda prvú. V kvázy dojemných okamyhoch som neudržal smiech. O logických nezrovnalostiach nehovoriac (dvojposchodová budova ma 4 poschodia schodov- skvelá archytektúra). A nakoniec to bolo neakčné a strašne nudné. Tento film som pozeral len z recesie a niesom prekvapený jeho úrovňou (žiadna nie je). ()

FilmWave

"Van Damme v ohni" - Van Dammeova variace na Scottova "Muže v ohni". Čínský padouch (Simon Yam) zabije Van Dammeovi manželku. To neměl. První polovina zcela mdlá podle, i na B-čko, podprůměrného scénáře. Druhá polovina překvapivě dobrá s dobře odrežírovanou akcí a nečekaně brutální. Scéna "teď ti ukážeme, jak v Marsailles pracujem s vrtačkou" velmi působivá. Van Dammeovo "Přání smrti" patří spíše k tomu lepšímu, co v posledních letech vyprodukoval. ()

helloween93

Hloupý akční film, u kterého vás nejvíce bude štvát nepřehledný střih. Je to klasický revenge movie s JCVD, který tu s boulí na čele zlikviduje celou mafii bez jediné logické návaznosti na předešlé dění. Závěrečné bitky se také nedočkáme a vidět Van Damma, jak hraje na city, je taky zážitek. Dávám jednu hvězdu. ()

Candyman

Nevím proč, ale tenhle film se mi celkem líbí. Vynechává zbytečně dlouhé scény, takže se tam pořád něco děje. Navíc motiv pomsty se mi vždy velmi líbí a tady v tomhle filmu je pomsta pojatá velmi nemilosrdně. Van Damme chladnokrevně zabíjí, bez sebemenšího zaváhání a lítosti, každého, kdo se dotkl jeho rodiny. Film měl dobrou atmosféru a judba taky nebyla k zahození. Davám 3 a půl * ()

Lord Fuck

První film, který se netočí jen kolem Van Damma. Ty tam je přehršle akčních scén. V tomto filmu jich uvidíte poskrovnu. Zato svou krvavostí stojí za to. Snaha o moderní akční film režisérovi k mému překvapení vyšel. Docílil toho nejen výběrem Van Damma :) ale hlavně kamerou a hudbou, která na akční film působní až příliš jemně, ale v tom je právě její síla. Jsem potěšen jakou filmovou cestu si V. D. v posledních třech letech vybral. Sází na režiséry s nevšedními nápady. Teď jen natočit pořádný psychologický film a má vyhráno. ()

FireTight

Kdybych tenhle film nedostal zdarma k objednávce DVD Tenkrát na Západě, zřejmě bych o něm nikdy neslyšel a nikdy ho neviděl. Jenže jsem se bohužel rozhodl se po roce a půl dokopat k projekci a upřímně toho lituji. Na začátku celkem dobrý flashback, který mne zaujal. Úvodní titulky, během kterých je nějaká žena podříznuta (ta otočka byla poprvé zajímavá, podruhé už tolik ne...), dcera vřeští a tak dál a dál, Van Damme brečí a NAJEDNOU a zcela NEČEKANĚ ho přepadne nějakej Číňan s katanou v ruce. Příběh (jestli se tomu dá tak vůbec říkat, protože když jsem se nejprve podíval na trailer, věděl jsem vlastně všechno) plný klišé, klišé a klišé a po "výslechové" scéně jsem si tak nějak říkal, že konečně začne pořádná akce a ta rozhodne mezi jednou a dvěma hvězdičkami. No, taky to nebyl žádnej zázrak, ale tak z úcty k docela dobrému výkonu hlavního záporáka dám nakonec dvě. Ale podívat se na to znova během příštích padesáti let fakt neplánuju... ()

vygamba

No nevím, kdyby ten scénář nebyl tak zmatenej a nelogickej, kdyby si režisér odpustil ty hluché a nudné scény, jak se například Číňan pět minut saunuje, Van Dame brečí, tak by to mohl být i docela pěkný film. Jediné plus je to, že nikdo nepřežil, protože kdyby přežil, tak by mohli natočit tvůrci ještě další díl a to bych asi nepřežil já. ()

Likan7 odpad!

Van Damme se pokouší hrát. To by mě nikdy nenapadlo. Nutno ale dodat, že je to fakt příšerný pokus. Už tehdy pomalu začal stárnout a jeho efektní akční výplachy vystřídaly slzy, které roní ve snaze o herectví. Jenže je to šíleně trapný. Střih je hrozný, akce příšerná a Van Damme k smíchu. Jenže se mu budete smát tak prvních 20 minut. Zbytek filmu budete umírat jako já. ()

Nix

Dost nudný film Jeane. Hlavně zase ty zpomalovačky, už se to naučte vy co to neumíte používat. To mne dycky otráví. Jean se snaží tady hrát a moc to nefunguje. Zbytečná brutalita tomu nepřidala, avšak ubrala a mučící scéna taky zbytečná a akorát člověk kroutí očima. Tohle se v týto éře Jeanovi nepovedlo. Ale i to se stává. Akční scény jsou v normě. Ve výsledku revenge film co moc nefunguje. Jednou a bohužel ani průměr z toho není, nic co bych musel vidět znovu. ()