Probuzená smrt

• Velká Británie Wake of Death (více)

Sun Quan, hlava čínské mafie, neměl nikdy při pátrání po ztracené dceři narazit na gangstera na odpočinku Bena Archera (Jean-Claude Van Damme). A když už na něj narazil, neměl mu zabíjet manželku. Rozpoutal tím vražednou smršť, která neutichne, dokud se jeho hlava (nejlépe oddělená od těla) neocitne v Benových rukou. Co ale zmůže jeden k smrti naštvaný chlap proti armádě všehoschopných čínských zabijáků? (oficiální text distributora)

Looka

Na to co dnes Van Damme točí to zas tak hrozný nebylo. Akorát tu už vypadá fakt jako probuzená smrt... ()

touchud

Úžasné herecké výkony, já udělovat Oskary, hned je dám za hlavní i všechny vedlejší role. Bavil jsem se od začátku až po úplný konec. Jen bych to trochu zkrátil, tak 40 minut by stačilo. Ale akce jak řemen, nechybí dojemné scény a sem tam tratoliště krve. ()

Shitonit

Co jako ?? Fan Dam není bůhví co, ale filmy s tímto týpkem jsou chcala lechce předvídatelný. TZN tím chci říci, že snad jasně vim do čeho du, a a s tímto pocitem si to vyžeru do konce. A Páč že Fan Dám neurazí ani vyloženě nenadchne, s čímžto sem do toho šel, tak jsem v poho. Noa ? Noa VY?? ()

LukeSharp

Van Damme asi pořád žije v éře 90-tých let a nepochopil,že jeho filmy už prostě stojí za hovno a nikdo o ně nemá zájem.V dnešní éře vysokorozpočtových filmů se prostě jeho za dvacet dolarů natočeným filmům nemůže dařit.Navíc je tady snad všechno špatně(dialogy jsou v mojí top 3 toho nejhoršího co jsem kdy viděl).Kdyby tu alespon byla dobrá akce,ale to nee. Jean si chtěl hrát na herce a napráskal tu stupidní dojemné záběry.Ve scéně kdy brečí mi věřte,že se rozbrečíte taky,ale bohužel z úplně jiného důvodu.Probuzená smrt je film ve všech ohledech špatný a doporučuju jen opravdu těm posledním fanouškům belgické akční ikony.Zbytku doporučuju ruce pryč.20% ()

Dinsberg

Typické vandammovské dobrodružství, mající všechny vandammovské neduhy. Sterilní akce, provařený příběh, nevýrazné herecké výkony. Van Damme by už rozhodně měl navštívit herecký kurz. ()

warhammer

Tyhle novější akčňáky s Van Dammem jsou prapodivný. Mám pocit, že se tenhle typ filmů s ním zasekl na úrovni snímků z osmdesátých let. Vlastně jsou ještě o dost horší. Je kvalitou a požitkem přirovnatelný k masu, který zapomenete při pečení osolit a okořenit. Jedno je jisté... Pokud budu nucen za nějakých okolností vidět tuhle zplácaninu znovu, tak je velice pravděpodobné, že mé hodnocení ješte klesne. Stručně řečeno, když tenhle film neuvidíte vůbec o nic nepříjdete. ()

cubiczech

Nebyl to zas takovej shit jakej sem ocekaval... Mozna jeden z nejduchaplnejsich Van Dammeho filmu. Libila se mi zápletka. Van Dammův herecký výkon perfektní (samozřejmě v rámci jeho schopností), tedy až na pár "doják" scén. Některé scény byly moc krátké, některé až moc dlouhé. Střih je vyloženě špatný, chaotický a různé obrazové triky, které se náhodně mění podle scény tomu už vůbec nepomohly. Přitom by si stačilo odpustit pár bulle-timu (krom toho na silnici) a zesvětlovaček.. a hned by jste viděli lépe. Scéna kterou chaotický střih zkazil je ta při výslechu s vrtačkou (jinak perfektní :-D ). Van Damme už nemá věk ani zdraví (holt fetka no) na všemožné kopance typu noha>hlava>křupání lebky, tak je jeho postava celkově uvěřitelnější. Prostě 3 hvězdy dávám za snahu tvůrců, povedené akční scény a herecké výkony. Nemůžu dát horší, v rámci filmové oblasti direct2video je to celkem perla a to nemyslím ironicky, ale zcela vážně a v celkovém pohledu bez škatulkování jsem se bavil a 3 hvězdy si právoplatně zaslouží, přestože s celkem odřenýma ušima... ()

tatka

Manželka, posadnutá politickou korektnosťou, dotiahne domov niečiu stratenú dcéru. Dievčina sice vyzerá sladko, ako každá aziatka, ale podľa mňa je to skúsená bordelmamá, alebo hlava nejakej ázijskej mafie. Tak tá rozkošná dievčina - světe div se - za sebou z Ázie dotiahne plno bucharov, dychtiacich po Amíckej krvi a iných ich dôležitých telesných orgánoch. Našťastie majú Amíci JCVD, ktorý to nakoniec vždy vyrieši. Stojí ho to sice strašnú námahu, vystrieľajú mu celú famíliu do 11 kolena a on citeľne preriedi miliardovú čínsku populáciu. Ale čo by človek neurobil pre obhajobu amerického sna, a politickej korektnosti. Znie to teda ako riadna debilina, ale je to vcelku slušný akčňák. Taký správny - kašle na nejakú logiku, súvislosti, alebo nadväznosť, ako to už u Vandammoviek býva zvykom. Jeanovi to stále dobre kope a mláti, aj tá búchačka mu pristane, škaredý kukuč nasratého vdovca tiež. Takže za 3, z toho je jedna osobne pre Jeana. ()

aliajas

Dala by som 2/3. Ak by to bolo horšie, rovno by som to prepla. A to napriek tomu, že popri sledovaní tohto filmu som stíhala ešte pracovať na PC a baviť sa s priateľmy... Keď tak o tom uvažujem, nemala by som dať menej? Asi áno, lebo ak by som sa nad tým mala hlbšie zamyslieť... je to scénaristicky dosť nelogické. Inak povedané, je to napísané tak, aby sa Jean mohol predvádzať. Inak to skutočne nemá logiku. Len tak prvoplánovo každého naokolo pozabíjať a čakať, že sa nič nestane - myslím toho čínskeho mafiána... ááá ()

draxxi

Proboha Jeane-Claude, kdo ti ty scenare a dialogy pise? Ukopni mu hlavu! Nebylo ta az tak hrozny, ale kecy typu Kvuli tobe i zemru..., To je fakt des. A ty zdlouhavy zabery jak nekdo pomalu jde, jak hlavni hrdina vzpomina, jak z auta nebo letadla vystupuji boty... Hruza... Jinak musim rict, jak tu ctu ty komentare, ze bych chtel mit tak ochabujici svaly jako JCVD :) 14/9/2019 - 50% ()

VanStan

No probuzená smrť, tak tri hviezdičky som dal preto lebo ked som si pozrel bonus: film o filme tak tam režisér povedal vetu: " Jeana som sem do filmu neobasadil kôli jeho bojovému umeniu ako ho poznajú ostatný, ale chcel som ukázať že vie zahrať aj iné role." a myslím, že to aj zvládol. Hlavne ked mu zabijú ženu a potom sa rozplače. je to fajn. dej nie je špatný mal aj horšie filmy takže až také tragické to zasa nie je ked chcem byť objektívny. ()

Metropolit

Chýba mi tu karate v podaní Jeana. Škoda že čím je starší tým sa menej ukazuje jeho skutočné umenie pre ktoré sa v podstate dostal do filmu. Ale aspon na staré kolená má možnosť dokázať že je aj hercom ako povedal Philippe Martinez. Nie je to zlý film, sú aj horšie dalo sa nan pozerať, ale už sme videli aj lepšie filmy. ()