Akční / Dobrodružný / Fantasy / Krimi

USA, 2005, 95 min

• Lima

Problémem Elektry je nejenom to, že to je nesmírně tupý film, jehož jediným důvodem vzniku je parazitovat na relativním úspěchu Daredevila (a i ten stál za starou bačkoru), ale že se tvůrci na úkor potřebné no-brain popkornové zábavnosti snažili o jakési psychologično hlavní postavy, což neměli dělat. U filmů tohoto typu je takováto snaha spíše k pláči. Pokud už se totiž rozhodnu na takový film dívat, očekávám intelektuálně nenáročnou smršť akce a triků. Ty jsou v Elektře na velmi chabé úrovni, akce je v ní pomálu a z celého filmu je cítit snaha tvůrcu vsugerovat divákovi, že je mu servírován tučný hamburger a přitom jde jenom o obyčejnou topinku (jinak nic proti topinkám, samozřejmě).(15.6.2005)

• Gereth

Tak jsem si říkal, že si pustím nějakou akční doreagovačku a že při troše štěstí uvidím i nějaké ty zajímavé souboje s netradičními zbraněmi. Bohužel nic takového se nekonalo. Všechny postavy si pořád jen povídají, řeší kdejaké hovadiny a krev nikde. Zezačátku jsem se té nablblosti kompletně všech od Elektry až po hlavního záporáka smál, později už jsem u toho usínal a víceméně čekal na závěrečný souboj, který byl nakonec stejně hloupý jako celý tenhle pokus o film. PS: Ne, Garner v oblečku za to opravdu nestojí. // 25%(17.11.2009)

• jh666

Není to tak špatné, jak jsem se obával, ale dobré to není. Lidi nadávají na Affleckova Daredevila, že byl špatný. Po shlédnutí tohoto musím říct, že byl jen průměrný s nevyužitým potenciálem. Elektra má sice trochu povedenější triky, ale to je všechno. Na to, že má film je hodinu a půl mu dělá problémy držet pohromadě a vůbec se rozhodnout, co vlastně chce být. Nakonec mi tak jako jediný klad zbývá Jennifer Garner, které to v tom červeném oblečku neuvěřitelně sekne, ale to na alespoň průměrný film nestačí. 40 %(18.7.2015)

• castor

V Daredevilovi byla blýskavým šperkem, sama ale celý film neutáhne!! Tvůrci jen exhibují s ostrým střihem (zejména v závěru), nudnými retrospektivami a scénáristickou nemohoucností. Prvních třicet minut se neděje zhola nic a to je na 90minutový snímek poměrně nesnesitelné. Režijně to však není zcela na odpis, akční sekvence jsou na tu bídu docela zdařilé, stejně jako vybrané lokace, hudební podtext a i samotná Jennifer Garner!! 30%(7.1.2007)

Elektra se odpojila od Daredevila a vydala se vše vyřešit solo. Se slabým scénářem se jí nevede nijak extra přesvědčit diváka, že všechno zvládne sama a Rob Bowman je kouzelník, když svoji režií snímek vytahuje z hlubin nudy. Invence si svou účast rozmyslela v tomto projektu poměrně výrazně. Jennifer Garner příliš přesvědčivá v roli Elektry není, ale kouká se na ni dobře. Průměrná comicsová adaptace.(27.10.2010)

• - Elektra se poprvé objevila v roce 1981 v komiksovém sešitu "Daredevil #168". (Bube1)

• - Film měl být původně ohodnocenem ratingem přístupnosti R. Nakonev se však tvůrci rozhodli zpracovat snímek s přístupností PG-13, aby byl přístupnější většímu publiku. (Beckett51)

• - Oproti komiksové předloze, kde má Elektra hnědé oči jako má ve skutečnosti Jennifer Garner, ve filmu herečka nosí zelené kontaktní čočky. (Roman.Ticka)