Akční / Dobrodružný / Fantasy / Krimi

USA, 2005, 95 min

Já jsem si pořád říkala odkud je znám. Teď už to samozřejmě vím, Elektra se vyskytla jako jedna z postav v Daredevilovi. Čekala jsem od filmu mnohem větší akci, ale té jsem se nedočkala. Comicsové adaptace to nemají rozhodně jednoduché. Konkurence začíná být příliš velká. Filmaři na nás chrlí jednu comicsovou story za druhou. Tak se v nich asi brzo začneme pomalu ztrácet.(2.10.2008)

Neherectví Jennifer Garner je tak odzbrojující, její neherecká mimika tak nechtěně zábavná a její bojové kreace s vidličkami tak roztomile kýčovité, že musím dát aspoň tři. Ještě vtipnější je ovšem slepý bílý sensei, který je bez očí ještě schopnější bojovník, než byl Meresjev pilot bez nohou... Takže něco z Daredevila ve filmu zůstalo. Ale zatímco v Daredevilovi měla Elektra jakýs takýs náznak osobnosti, tady na mě působila ještě víc bezduše a ploše. Samozřejmě se tenhle film nedá brát nijak jinak, než jen jako povrchní oddechová jednohubka, pod jejímž vizuálně líbivým obalem se skrývá... prd, tedy se neskrývá nic. Ale na ukrácení dlouhé chvíle dostačující.(30.3.2014)

• anais

Kdysi se mi vcelku líbil Dardevil. Nebyl to sice žádný klenot mezi komiksovými adaptacemi (a hraje v něm Ben Affleck), jenže se jednalo o solidní porci zábavy. Zábavy přesně takové, jakou člověk od filmu o maskovaném hrdinovi očekává. Možná jsem si něco podobného sliboval od Elektory. Asi proto, že se v podstatě jedná o jakési volné pokračování Dardevila (Affleck si dokonce v Elektře svou roli zopakoval, ale nakonec ho vystřihli . Bowman (Akta X, Reign of fire)se však rozhodl o poměrně nestandardní pojetí. Nenatočil Elektru jako akční film (aspoň na mě Elektra moc akčně nepůsobila). Je to film o tápání jedné ženy. Tápání maskované hrdinky, jejíž motivaci nelze chápat, jelikož se nechápe ona sama. K tomu všemu ve filmu není vlastně ani jeden souboj, ve kterém by zvítězila (pominuli ten závěrečný, ve kterém její vítězství působí spíš jako neuvěřitelné deux ex machina), nebo předvedla něco zvláštního. Film se vleče v až absurdně pomalém tempu. Neřeší se v něm nic podstatného, bohužel ani zábavného. Není tu jediný vtípek, jediná skulinka pro oddech vyčerpaného diváka. Nabízí se srovnání s Kočičí ženou. To byl film strašný. Množství šílených nápadů režiséra Pitofa se změnilo v kýčovitě barevný maglajs. Bowmanův superhrdinský film na to šel z druhé strany. Nápady žádné, tempo pomalé. Tedy výsledný trapas menší, ale za koukání to stejně nestojí. (nějak se mi do hodnocení nevešly klady – marně se snažící Jennifer Gardner byla ok, záporák Tatoo byl rozhodně pěkně vymyšlený. Předlohu jsem nečetl, tak ale nevím jestli se nevyskytl už v komiksu – tedy poklona jeho vraždícímu tetování možná patří spíš Franku Millerovi naž Bowmanovi)(10.9.2005)

Po zkouknutí v o něco lepší náladě zvyšuji Elektře hodnocení a dávám dvě a půl hvězdy. Jedna je za Jennifer Garner (no jo, no jo, já vím), druhá za za Terence Stampa a vcelku příjemnou, komiksově oddychovou atmosféru, a půlhvězdu dávám hudbě, která ve filmu sice nijak zvlášť nevynikla, ale za samostatný poslech stojí.(1.11.2009)

• Isherwood

V kinech Daredevil dvakrát nezabodoval, tak producenti vyslyšeli přání mužské části světa, která bezděčně slintala při pohledu na Jenifer Garnerovou, a věnovali Elektře samostatný film. A právě to, na co se těšily snad všichni filmoví fanoušci (ne fanynky...), selhalo nejvíc. Maskéry Elektry bych odsoudil za... Přiléhavý sado-maso kožený obleček vyměnila Elektra za křiklavě červenou soupravičku, která toho zakrývá chvílemi až moc. Červená barva je sice věrnější komiksu, ale působí tak trošku divně. A ty krásné vlnité vlasy maskéři narovnali a navíc jí přičesali naprosto příšernou ofinu. Tohle už mi vážně zamíchalo žaludečními šťávami. Že scénář filmu nebude nijak objevný podobně jako u Daredevila mě ani nepřekvapuje. Ale že bude až tak (s prominutím) debilní a nelogický už je i na mě trochu moc. Příšerná základní dějová linka je vlastně totálně o ničem. Ve filmu se nekoná ani jeden zvrat, ani jedna postava nepronese větu, která by už nebyla ke slyšení někde jinde. Tak ubohou báchorku mohl napsat úplně kdokoliv. Pominutí scénáristovi mysli (a nakonec nejenom jeho) nakonec lepí dohromady jeden člověk. Na tom, že film nebude taková hrůza a že bude alespoň stravitelný do konce, má zásluhu jen a jen režisér Rob Bowman, který svým umem drží celou tuto rychle se potápějící loď nad vodou. Co však na filmu zarazí nejvíc, tak je pohříchu málo akce. Čtyři větší akční scény jsou na necelou hodinu a tři čtvrtě zatraceně málo. A nepomůže jim ani to, že je Bowman natočil v nabušeném cool stylu. Dalším mínusem je rozhodně absence lepšího záporáka. Japonec se dvěma katanama je trochu málo. Jistě, nepočítám ty srandovní bojovníky se schopnostmi, které by jim záviděli i X-Meni. Digitální efekty, kterými si film "pomáhá" až nezdravou měrou, působí dosti lacině. Když to tak vezmu, tak nebýt režiséra film by byl úplně v troskách. Takhle se jedná pouze o tupou slátaninu, ze které jakýkoliv dojem vyšumí dřív než skončí závěrečné titulky.(9.4.2005)

• - Oproti komiksové předloze, kde má Elektra hnědé oči jako má ve skutečnosti Jennifer Garner, ve filmu herečka nosí zelené kontaktní čočky. (Roman.Ticka)

• - Scény Bena Afflecka, které zde natočil, byly nakonec z finální verze vystřiženy. (Roman.Ticka)

• - Film měl být původně ohodnocenem ratingem přístupnosti R. Nakonev se však tvůrci rozhodli zpracovat snímek s přístupností PG-13, aby byl přístupnější většímu publiku. (Beckett51)