Akční / Dobrodružný / Fantasy / Krimi

USA, 2005, 95 min

• Malarkey

Vznik tohoto filmu datuje období, kdy bezmoc tvůrců natočit povedený film na motivy komiksu šplhá k nejvyššímu vrcholu ubohosti. Začal to Spider-man, který sosal z lidí prachy jak na běžícím páse. Nenechalo se dlouho čekat a jako odpověď na to vznikala celá várka takovýchto filmů. Průměrný Daredevil má s tímto filmem asi nejvíce společného. Ten totiž potvrdil, že ne každá postava dokáže mít takový charakter. No tak do dalšího filmu prskli ženskou, vcelku pěknou ženskou s profesionálním názvem Elektra. Možná z důvodu toho, že to bude pro někoho přitažlivé, ale nevšímali si příběhové linie a pak to dopadlo tak, jak to dopadnout muselo. Povedlo se jim totiž natočit jeden z nejnudnějších a nejkýčovitějších filmů na námět komiksu vůbec. Bitky jsou většinou potmě za pořádného deště a jediné co zaujme je viditelná snaha tvůrců udělat z Elektry rádoby cool záležitost. Nejen já, ale i hodnocení zde, může potvrdit jen to, že se letmá snaha o povznesení filmů tohoto tipu příliš nevydařila. --- Nemůžeš ji zadržet. Nikdo ji nezadrží. – Jí? - Bál jsem se. že když ti to řeknu, tak tu práci nevezmeš.(31.8.2007)

ELEKTRA je natočená štýlovo. 90% záberov je štilisticky preprecovaných. Všetci chodia v dokonale padnúcich šatách, byty sú zariadené ako keby bol každý milionár s dokonalím štýlom, príroda je naskutočne krásna, bohužiaľ scenár nie. Finále je odfláknuté a čo už na tom že Elektra tu má štyroch protivníkov, keď si u nás nevybudujú správny rešpekt. Všetko je to zabalené v nejakom snovom a misterióznom šate. Rob Bowman je určite dobrý režisér, no ešte nenatočil ten správny film s dobrým scenárom.(6.4.2005)

Neherectví Jennifer Garner je tak odzbrojující, její neherecká mimika tak nechtěně zábavná a její bojové kreace s vidličkami tak roztomile kýčovité, že musím dát aspoň tři. Ještě vtipnější je ovšem slepý bílý sensei, který je bez očí ještě schopnější bojovník, než byl Meresjev pilot bez nohou... Takže něco z Daredevila ve filmu zůstalo. Ale zatímco v Daredevilovi měla Elektra jakýs takýs náznak osobnosti, tady na mě působila ještě víc bezduše a ploše. Samozřejmě se tenhle film nedá brát nijak jinak, než jen jako povrchní oddechová jednohubka, pod jejímž vizuálně líbivým obalem se skrývá... prd, tedy se neskrývá nic. Ale na ukrácení dlouhé chvíle dostačující.(30.3.2014)

Já bych tak přísný, jako jsou tu ostatní, nebyl. Sice je to jen bezduchá akce, ve které se najde spousta nelogických věcí a mnoho hluchých míst, ale na takový páteční večer, kdy se vám fakt nechce přemýšlet, či dělat něco prospěšnějšího, je to akorát. Navíc Garner je vcelku sympatická, takže tak .. :-)(1.11.2008)

• Nin

Elektra nestojí za nic. Mně osobně opět nejvíc vadilo totální zmršení postavy, která původně není vůbec špatná. Nejdřív jsem vinil Jennifer Garner, že je v jejím podání ten drsný nepřístupný nájemný zabiják opět spíš taková fňukna, která se svý depky snaží zakrýt křečovitě drsným obličejem, ale on i scénář jí nevychází vůbec vstříc... Ta drsná vražedkyně totiž není schopná zabít svůj cíl poté, co tu rodinku nechtěně na pár hodin pozná a dokonce se jí rozhodne bránit před všema ninjama, co po ní jdou... Dojemné. Ale abych to zkrátil, tak jediná zajímavá věc na filmu je právě Jennifer Garner v sexy červeném oblečku, který ovšem nepřipomíná Elektru, ale spíš by se občas skvěle hodila do nějaké roli v příběhu podle Sin City (třeba v Tátova holčička). Jinak je místy film až k smíchu. Například - Jste Elektra. Velkej borec vám zrovna jednu fláknul a vy jste odletěli. Poté po vás rychle mrštil nějakou velkou kládu. Co uděláte? a) Skrčíte se __ b) Přeskočíte jí __ c) Otočíte se, utíkáte před ní a poté vyběhnete na strom, který bude tou kládou zničen, takže budete padat (c je správně). P.S. Taky vám nepřípadá moc cool malá holka, co mláti zlý chlápky zlatým řetízkem? (1/10)(17.11.2006)

• - Scény Bena Afflecka, které zde natočil, byly nakonec z finální verze vystřiženy. (Roman.Ticka)

• - Elektra se poprvé objevila v roce 1981 v komiksovém sešitu "Daredevil #168". (Bube1)

• - Film měl být původně ohodnocenem ratingem přístupnosti R. Nakonev se však tvůrci rozhodli zpracovat snímek s přístupností PG-13, aby byl přístupnější většímu publiku. (Beckett51)