Akční / Dobrodružný / Fantasy / Krimi

USA, 2005, 95 min

• JJ.Gibson

Jistě jeden z mnoha komixových filmů, který jsme měli možnost během času shlédnout. Musím bohužel podotknout, že zrovna Elektra nepatří mezi povedené. Tak snad jenom něco málo ke kladům: líbilo se mi ztvárnění zloduchů, netradiční nápady, oživlé tetování, skoro nezničitelný Bob Sapp :)) atd. No a něco málo k záporům: bezesporu příběh, velmi laciný a víceméně nudný! A druhý zápor, který se mi hrubě nelíbil, absolutně trapné ničení nepřátel, neskolnalé tupé konce všech bitevních scén. Tím to pro mě končí...(28.9.2007)

Z môjho pohľadu asi o 20% lepšie ako daredevil. Jennifer je v tom svojom červenom ,,vohoze" príjemná a svojim spôsobom aj neoriginálne štýlová, a tie dve dýčky, čo drží v rukách sú tiež štýlové. Film Elektra posytuje presne to, čo čakáte keď ho zapnete, príjemnú vec na ktorú sa budete pozerať a pri tom robiť ďalších 5 vecí. Príbeh je pojatý formou akého si trhaného rozprávania, čo pôsobí síce efektne ale ani jeden z príbehov odohrávajúcich sa na plátne nie je dotiahnutý až do úplného konca a nie je jasný. V každom prípade, boli herci celkovo prijateľní, rovnako ako aj efekty, mám pocit, že keby tam bolo trošku viac efektov ešte bližšie by sa to priblížilo k TV filmu ako to bolo teraz. Na záver jedna malá poznámka ohľadne kostymera/ky Gorana Visnjica, nedala si veľa práce lebo má stále rovnaké oblečenie. Goran musí byť sporivý chlapík. 50%(19.11.2009)

• Torision

Hodně dlouho jsem neviděl takhle trapnou adaptaci komixu. Jennifer Garner jako Elektra hraje docela dobře a tenhle film táhne alespoň ze dna bídy, zato ty další 2 postavy otce a dcery (Goran Visnjic a Kirsten Prout) tam byli naprosto zbytečně a myslím, že by bylo jednodušší je ze scénáře rovnou škrtnout. Ty dlouhý, debilní debaty o hovnech mě strašně nudily a než došlo k nějaký akci, tak jsem měl práci s tím, abych neusnul. Sled událostí se vcelče jako šnek a navíc záporáci v tomhle můvíčku jsou extrémně nízkorozpočtoví.(15.12.2007)

Elektra sice není žádný super film, ale alespoň se u něj člověk neunudí a nebude se mu smát (Catwoman). Akční scény jsou někdynzmatené (až přehršel střihu v závěrečných soubojích), ale některé (výcvik) se opravdu povedly. Navíc jsou skvěle natočené scény, kdy protagonisté používají vrhací zbraně (hvězdice, dýky, nože, apod). Vše doplňuje solidní hudební podkres a tak jsem s výsledným produktem vlastně i spokojen. Je to sice lehce obšlehlé od akční pecky Mortal Combat, ale ani tak to není úplně špatné.(1.5.2005)

• Lima

Problémem Elektry je nejenom to, že to je nesmírně tupý film, jehož jediným důvodem vzniku je parazitovat na relativním úspěchu Daredevila (a i ten stál za starou bačkoru), ale že se tvůrci na úkor potřebné no-brain popkornové zábavnosti snažili o jakési psychologično hlavní postavy, což neměli dělat. U filmů tohoto typu je takováto snaha spíše k pláči. Pokud už se totiž rozhodnu na takový film dívat, očekávám intelektuálně nenáročnou smršť akce a triků. Ty jsou v Elektře na velmi chabé úrovni, akce je v ní pomálu a z celého filmu je cítit snaha tvůrcu vsugerovat divákovi, že je mu servírován tučný hamburger a přitom jde jenom o obyčejnou topinku (jinak nic proti topinkám, samozřejmě).(15.6.2005)

• - Oproti komiksové předloze, kde má Elektra hnědé oči jako má ve skutečnosti Jennifer Garner, ve filmu herečka nosí zelené kontaktní čočky. (Roman.Ticka)

• - Film měl být původně ohodnocenem ratingem přístupnosti R. Nakonev se však tvůrci rozhodli zpracovat snímek s přístupností PG-13, aby byl přístupnější většímu publiku. (Beckett51)

• - Elektra se poprvé objevila v roce 1981 v komiksovém sešitu "Daredevil #168". (Bube1)