Akční / Dobrodružný / Fantasy / Krimi

USA, 2005, 95 min

• M.Macho

Elektra má jakože navazovat na DareDevila. Elektru zprovozenu ze světa měl oživit jakýsi bizardní rituál... Zní to podivně, stejně jako celý film... Kupení dialogů, (ne)efektní akce zase noří komiks do pěkné žumpy. Jediné chvíle, kdy film mohl jaksi zazářit byly meditativní chvíle ticha v kláštěře. Další dvd disk, další kroucení hlavou... Další deprese pro Franak Millera...(7.7.2008)

• Chrustyn

Před časem vznikl komiksový film "Daredevil" ve kterém se po boku Bena Afflecka objevila fešná Jennifer Garner v ještě více fešném červeném oblečku jako tajuplná Elektra. Film byl však (alespoň pro mě) velice nudný. Někdo ale dostal nápad, že by šlo natočit film o této tajuplné bojovnici. Zhostil se toho Rob Bowman (režisér skvělého "Akta X-film" a velice slabého "Království ohně"). Ani tento snímek ale moc (nebo spíše skoro vůbec) nezabodoval. Tudíž mě film nezajímal a ani jsem se ho nepokoušel shánět. Nedávno se ke mě však úplnou náhodou dostal tak jsem si řekl, že ho přece jen zkusím. "Bude to možná zábavná akční blbina" říkal jsem si. Avšak byla to spíše nudná blbina. Nešlo by ani tak o příběh ale spíše o zábavu a zábavu by měly v tomto druhu filmu představovat akční scény. Těch je naprosté minimum a když už nějaká akční scéna je (většinou nějaký souboj) je krátká a docela i nepřehledná. Když už to vypadá na nějakou větší akční scénu skončí dřív než se divák stačí připravit. Nemluvě o tom, že dva hlavní záporáky vyřídí Elektra bez mrknutí oka cca během deseti vteřin (a ani si moc nezabojuje). další mínus je to, že se film tváří až neuvěřitelně vážně a chybí mu jakýkoliv nadhled. A teď k hlavní hrdince. Jennifer Garner nevypadá v přiléhavém červeném oblečku vůbec špatně ale nepřišlo mi, že by byla nějak extra obratná a nejpíše by nezvládla ani polovinu toho co ve filmu předvádí bez záchytných lan a počítačových triků. Sami počítačové triky jsou taky velmi bídné ale naštěstí jich ve filmu moc není. No, tak filmová Elektra dopadla stejně (možná o něco hůře) než o pár let starší "Daredevil".(5.11.2007)

• genetique

Akčný film s Jennifer Garner v hlavnej úlohe mohol vylepšiť pozíciu ženských akčných hrdiniek vo filme, keby mal aspoň spolovice tak kvalitný scenár ako ktorákoľvek časť z 'jej' seriálu. Takže okrem toho, že sa jedná o elektrizujúce scény, nielen akčné a trošku napätie, film príšerne nusí aj keď je taký krátky. 45%.(6.3.2006)

• Gereth

Tak jsem si říkal, že si pustím nějakou akční doreagovačku a že při troše štěstí uvidím i nějaké ty zajímavé souboje s netradičními zbraněmi. Bohužel nic takového se nekonalo. Všechny postavy si pořád jen povídají, řeší kdejaké hovadiny a krev nikde. Zezačátku jsem se té nablblosti kompletně všech od Elektry až po hlavního záporáka smál, později už jsem u toho usínal a víceméně čekal na závěrečný souboj, který byl nakonec stejně hloupý jako celý tenhle pokus o film. PS: Ne, Garner v oblečku za to opravdu nestojí. // 25%(17.11.2009)

• BUD-SFIS

Uz od zacatku jsem cekal podle intra uplne neco jineho. Po prvnich 20 minutach jsem mel pocit, ze je to o 30 lete, ktera vypada aspon na 40, strhana ve tvari se silenyma haluzema. A tak to vydrezlo az do konce filmu. Sem tam se objevila nejaka akcicka ale jeste jsem daval nadeji v to, ze by z toho mohl vyplynout nejaky dobry film, pac myslenka je genialni ale to zosobneni demonu a cele vykresleni pribehu bylo uplne mimo.(15.6.2005)

• - Oproti komiksové předloze, kde má Elektra hnědé oči jako má ve skutečnosti Jennifer Garner, ve filmu herečka nosí zelené kontaktní čočky. (Roman.Ticka)

• - Elektra se poprvé objevila v roce 1981 v komiksovém sešitu "Daredevil #168". (Bube1)

• - Film měl být původně ohodnocenem ratingem přístupnosti R. Nakonev se však tvůrci rozhodli zpracovat snímek s přístupností PG-13, aby byl přístupnější většímu publiku. (Beckett51)