Reklama

Reklama

Elektra

  • USA Elektra (více)
Trailer

Obsahy(1)

Úžasná Jennifer Garner jako femme fatale Elektra dokazuje, že zabít lze pouhým pohledem. Komiksová postava se proměnila v akční hrdinku s největším sex appealem všech dob. Přes smrtelné rány, které jí uštědřil Daredevil, se probouzí z mrtvých a stává se z ní nejnebezpečnější vražedkyně světa, která žije jen pro smrt ostatních. Ale její nejnovější úkol ji donutí k zásadnímu životnímu rozhodnutí. Přikloní se nakonec na stranu dobra nebo zla? (Bontonfilm)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (307)

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Vznik tohoto filmu datuje období, kdy bezmoc tvůrců natočit povedený film na motivy komiksu šplhá k nejvyššímu vrcholu ubohosti. Začal to Spider-man, který sosal z lidí prachy jak na běžícím páse. Nenechalo se dlouho čekat a jako odpověď na to vznikala celá várka takovýchto filmů. Průměrný Daredevil má s tímto filmem asi nejvíce společného. Ten totiž potvrdil, že ne každá postava dokáže mít takový charakter. No tak do dalšího filmu prskli ženskou, vcelku pěknou ženskou s profesionálním názvem Elektra. Možná z důvodu toho, že to bude pro někoho přitažlivé, ale nevšímali si příběhové linie a pak to dopadlo tak, jak to dopadnout muselo. Povedlo se jim totiž natočit jeden z nejnudnějších a nejkýčovitějších filmů na námět komiksu vůbec. Bitky jsou většinou potmě za pořádného deště a jediné co zaujme je viditelná snaha tvůrců udělat z Elektry rádoby cool záležitost. Nejen já, ale i hodnocení zde, může potvrdit jen to, že se letmá snaha o povznesení filmů tohoto tipu příliš nevydařila. --- Nemůžeš ji zadržet. Nikdo ji nezadrží. – Jí? - Bál jsem se. že když ti to řeknu, tak tu práci nevezmeš. ()

Lima 

všechny recenze uživatele

Problémem Elektry je nejenom to, že to je nesmírně tupý film, jehož jediným důvodem vzniku je parazitovat na relativním úspěchu Daredevila (a i ten stál za starou bačkoru), ale že se tvůrci na úkor potřebné no-brain popkornové zábavnosti snažili o jakési psychologično hlavní postavy, což neměli dělat. U filmů tohoto typu je takováto snaha spíše k pláči. Pokud už se totiž rozhodnu na takový film dívat, očekávám intelektuálně nenáročnou smršť akce a triků. Ty jsou v Elektře na velmi chabé úrovni, akce je v ní pomálu a z celého filmu je cítit snaha tvůrcu vsugerovat divákovi, že je mu servírován tučný hamburger a přitom jde jenom o obyčejnou topinku (jinak nic proti topinkám, samozřejmě). ()

Reklama

Isherwood 

všechny recenze uživatele

V kinech Daredevil dvakrát nezabodoval, tak producenti vyslyšeli přání mužské části světa, která bezděčně slintala při pohledu na Jenifer Garnerovou, a věnovali Elektře samostatný film. A právě to, na co se těšily snad všichni filmoví fanoušci (ne fanynky...), selhalo nejvíc. Maskéry Elektry bych odsoudil za... Přiléhavý sado-maso kožený obleček vyměnila Elektra za křiklavě červenou soupravičku, která toho zakrývá chvílemi až moc. Červená barva je sice věrnější komiksu, ale působí tak trošku divně. A ty krásné vlnité vlasy maskéři narovnali a navíc jí přičesali naprosto příšernou ofinu. Tohle už mi vážně zamíchalo žaludečními šťávami. Že scénář filmu nebude nijak objevný podobně jako u Daredevila mě ani nepřekvapuje. Ale že bude až tak (s prominutím) debilní a nelogický už je i na mě trochu moc. Příšerná základní dějová linka je vlastně totálně o ničem. Ve filmu se nekoná ani jeden zvrat, ani jedna postava nepronese větu, která by už nebyla ke slyšení někde jinde. Tak ubohou báchorku mohl napsat úplně kdokoliv. Pominutí scénáristovi mysli (a nakonec nejenom jeho) nakonec lepí dohromady jeden člověk. Na tom, že film nebude taková hrůza a že bude alespoň stravitelný do konce, má zásluhu jen a jen režisér Rob Bowman, který svým umem drží celou tuto rychle se potápějící loď nad vodou. Co však na filmu zarazí nejvíc, tak je pohříchu málo akce. Čtyři větší akční scény jsou na necelou hodinu a tři čtvrtě zatraceně málo. A nepomůže jim ani to, že je Bowman natočil v nabušeném cool stylu. Dalším mínusem je rozhodně absence lepšího záporáka. Japonec se dvěma katanama je trochu málo. Jistě, nepočítám ty srandovní bojovníky se schopnostmi, které by jim záviděli i X-Meni. Digitální efekty, kterými si film "pomáhá" až nezdravou měrou, působí dosti lacině. Když to tak vezmu, tak nebýt režiséra film by byl úplně v troskách. Takhle se jedná pouze o tupou slátaninu, ze které jakýkoliv dojem vyšumí dřív než skončí závěrečné titulky. ()

Djkoma 

všechny recenze uživatele

Nechtěl jsem se na tento film nikdy podívat, protože Daredevila považuji za totální kravinu, která si nezaslouží úctu. Nakonec jsem však ve slabší chvilce neodolal a pustil si Jennifer Garnet v jejím saténovém červeném oblečku(v kterém jí to docela sluší :-)). Nečekal jsem mnoho a pár překvápek, roztomile amatérské hraní s dig. efekty a kamerou mi stačilo k tomu, abych zalitoval, že existuje daredevil. Nic z tohoto filmu není dobré, ale furt lepší než Daredevil gratuluju nečekal jsem to :-) ()

T2 

všechny recenze uživatele

Rozpočet $43miliónovTržby USA $24,409,722Tržby Celosvetovo $56,681,566║ Kde nič, tu nič, na celej ploche filmu sa neodohrá nič či by mohlo lepšie zaujať, akcia je ako tak stráviteľná, aj keď nemá až tak čím ohúriť a taktiež tie počítačové vsuvky s mágiou len zbytočne robia z tohto filmu miestami riadne nezmyselné béčko. Vystavanie príbehu asi najviac sklame, tam sa mohli určite scenáristi viac potrápiť a nie len polopaticky kopírovať zaužívané šablónky, bez čo i len najmenšej snahy o originálnosť. Film sa dá označiť za zbytočný priestrel vyvodení ako samostatný celok z priemerného Daredevila. /30%/ "Človek sa musí až moc nudiť aby to dopozeral do konca." ()

Galerie (48)

Zajímavosti (9)

  • Film měl být původně ohodnocenem ratingem přístupnosti R. Nakonev se však tvůrci rozhodli zpracovat snímek s přístupností PG-13, aby byl přístupnější většímu publiku. (Beckett51)
  • Jennifer Garner (Elektra) v rozhovorech uvedla, že jí film připadá příšerný a že se na něm nikdy nechtěla podílet. Ve filmu prý hrála pouze z důvodu smluvního závazku, který podepsala při práci na Daredevilovi (2003). (BaronMartin)
  • Elektra se poprvé objevila v roce 1981 v komiksovém sešitu "Daredevil #168". (Bube1)

Související novinky

Našla se Captain Marvel?

Našla se Captain Marvel?

03.06.2016

Dámské superhrdinské sólovky mají dost špatnou bilanci. Supergirl si nikdo nepamatuje a Catwoman a Elektru by většina lidí nejraději zapomněla, takže tu je ohromný prostor pro zlepšení. Už v červnu… (více)

Daredevil 2 bez Afflecka?

Daredevil 2 bez Afflecka?

01.03.2006

Jestli si někdo myslel, že loňským uvedením Elektry do kin, se snaha chamtivých hollywoodskych producentů definitivně pošlapat dobré jméno komixového superhrdiny Daredevila skončila, tak je na velkém… (více)

Zajímavá „manželská dovolená“

Zajímavá „manželská dovolená“

08.11.2005

Jennifer Garner si v poslední době dvakrát neporozuměla s komiksovou Elektrou (minimálně podle tržeb a reakcí kritiky) a tak se rozhodla pro trochu jiné žánrové odvětví. V erotickém thrilleru… (více)

Reklama

Reklama