Akční / Dobrodružný / Fantasy / Krimi

USA, 2005, 95 min

• Bat55

Já by som povedal,že jedna s tých komiksových adaptácii,ktoré sa dostali do mojeho rebríčka najhoršie natočených filmov podľa komiksu.Ani Jennifer Garner,ani nikto iný ma v tomto filme nebavil.Scenár stojí za prd,vizuálna stránka filmu ujde,ale aj tak v špatnom a nudnom podaní.Elektra je bojovníčka bojujúca proti zločinu,oblečená do červených šiat,vycvičená klanom ninjov.Čo ma dorazilo v tomto filme?Boli to záporné postavy,ani jedna z nich sa poriadne nepredviedla a záverečná scéna nepriehladná a nudná od A až po Z.Hovorím teda,že najhoršia komiksová adaptácia spolu s Batman a Robin,pretože keď sa už komiksový film nepáči mne,tak to je niečo strašné./55%/(25.9.2009)

Elektra se odpojila od Daredevila a vydala se vše vyřešit solo. Se slabým scénářem se jí nevede nijak extra přesvědčit diváka, že všechno zvládne sama a Rob Bowman je kouzelník, když svoji režií snímek vytahuje z hlubin nudy. Invence si svou účast rozmyslela v tomto projektu poměrně výrazně. Jennifer Garner příliš přesvědčivá v roli Elektry není, ale kouká se na ni dobře. Průměrná comicsová adaptace.(27.10.2010)

Překvapivě velmi stravitelná a spíše komorní komiksárna, která mě narozdíl od příšerného filmového Daredevila nenudila. Vztahové, trochu sentimentální a kupodivu se to úplně lišilo od mých očekávání. Nízké hodnocení úplně nechápu a ačkoli má film své rezervy - počínaje slabším scénářem, který se nezdráhá neznalci předlohy vůbec nic vysvětlit, konče slabší choreografií bojů a jistou béčkovostí celkově - užil jsem si ho. Jennifer Garner role kupodivu docela sedla, Kirsten Prout je příjemná jako vždy.(13.10.2016)

• Hellboy

Nebylo to až tak hrozný, jako třeba Catwoman, ale jinak toho mají tyto dva filmy společného dost. Především děsnou nudu. Pokus o psychologii tady vážně něměl co dělat, působí to směšně. Elektra prostě není postava, která by dokázala utáhnout samotný film. Výsledek je ten, že zatímco Catwoman mám (asi na dlouho) zapamatovanou jako strašně debilní film, na Elektru okamžitě zapomenu.(11.8.2008)

Z môjho pohľadu asi o 20% lepšie ako daredevil. Jennifer je v tom svojom červenom ,,vohoze" príjemná a svojim spôsobom aj neoriginálne štýlová, a tie dve dýčky, čo drží v rukách sú tiež štýlové. Film Elektra posytuje presne to, čo čakáte keď ho zapnete, príjemnú vec na ktorú sa budete pozerať a pri tom robiť ďalších 5 vecí. Príbeh je pojatý formou akého si trhaného rozprávania, čo pôsobí síce efektne ale ani jeden z príbehov odohrávajúcich sa na plátne nie je dotiahnutý až do úplného konca a nie je jasný. V každom prípade, boli herci celkovo prijateľní, rovnako ako aj efekty, mám pocit, že keby tam bolo trošku viac efektov ešte bližšie by sa to priblížilo k TV filmu ako to bolo teraz. Na záver jedna malá poznámka ohľadne kostymera/ky Gorana Visnjica, nedala si veľa práce lebo má stále rovnaké oblečenie. Goran musí byť sporivý chlapík. 50%(19.11.2009)

• - Film měl být původně ohodnocenem ratingem přístupnosti R. Nakonev se však tvůrci rozhodli zpracovat snímek s přístupností PG-13, aby byl přístupnější většímu publiku. (Beckett51)

• - Oproti komiksové předloze, kde má Elektra hnědé oči jako má ve skutečnosti Jennifer Garner, ve filmu herečka nosí zelené kontaktní čočky. (Roman.Ticka)

• - Elektra se poprvé objevila v roce 1981 v komiksovém sešitu "Daredevil #168". (Bube1)