Akční / Dobrodružný / Fantasy / Krimi

USA, 2005, 95 min

• Fleur6

Elektra je imo o triedu horší komix ako Daredevil a to už je čo povedať. Najvýraznejšia črta je trápnosť a najväčšie lákadlo (aspoň pre istú časť publika) - Jennifer Garner, ktorá síce vie vyzerať sexy, ale akosi by sa mohla naučiť aj hrať (na poslednú bojovú a "oživovaciu" scénu mi napadá len reakcia: "Wtf?!"). Takže ešte raz dodávam - najhorší Marvelov komix, aký som mala tú smolu vidieť.(27.9.2008)

• Antek

"Výjimečný" talent Roba Bowmana mu umožňuje natáčet filmy s klesající kvalitou. Poté, co natočil nadprůměrné celovečerní Akta X, vrhl na plátno nudu ztělesněnou Královstvím ohně. Ale být nudný, to Bowmanovi nestačí, a tak to trumfnul tímhle "skvostem". Jennifer Garner v ústřední roli Elektry sice hezky vypadá, ale to, co předvádí je umučení v přímém přenosu. Její nijaké výrazové prostředky a chybějící charisma se pojí s naprosto debilním scénářem (obsahujícím dialogy jako od pacientů po lobotomii) a příšernými triky (Xena ap.) do ztráty hodiny a půl vašeho drahocenného života. Tak si to užijte.(15.8.2005)

• M.Macho

Elektra má jakože navazovat na DareDevila. Elektru zprovozenu ze světa měl oživit jakýsi bizardní rituál... Zní to podivně, stejně jako celý film... Kupení dialogů, (ne)efektní akce zase noří komiks do pěkné žumpy. Jediné chvíle, kdy film mohl jaksi zazářit byly meditativní chvíle ticha v kláštěře. Další dvd disk, další kroucení hlavou... Další deprese pro Franak Millera...(7.7.2008)

• Adrian

Daredevilov spin-off je síce vďaka Jennifer viacej sexi ako Affleckov maskovaný červeniak, ale rovnako je žiaľ aj oveľa, oveľa nudnejší, debilnejší a zbytočnejší. Len o niečo menej zbytočný výgrc ako Uweho Alone in the dark.(27.3.2005)

• liquido26

Naprosto zbytečný film s příšerně nudným příběhem a co je nejhorší, tak s otřesnou hlavní hrdinkou. Jennifer Garner je totiž strašně hnusná, když má ten kostým, tak se na ní ještě dívat dá, ale jinak ne. A bohužel ho tam skoro nenosí. Závěrečná bitka v létajících prostěradlech by asi mohla vypadat líp v nějakém Hrdinovi nebo Klanu létajících prostěradel. __ EDIT: Teď jsem si četl svůj 8 let starej koment v Daredevilovi a tam jsem psal, že Jennifer Garner je krásná ... fakt nechápu ´, ale pobavilo mě to :-))(12.2.2016)

• - Elektra se poprvé objevila v roce 1981 v komiksovém sešitu "Daredevil #168". (Bube1)

• - Oproti komiksové předloze, kde má Elektra hnědé oči jako má ve skutečnosti Jennifer Garner, ve filmu herečka nosí zelené kontaktní čočky. (Roman.Ticka)

• - Scény Bena Afflecka, které zde natočil, byly nakonec z finální verze vystřiženy. (Roman.Ticka)