Akční / Dobrodružný / Fantasy / Krimi

USA, 2005, 95 min

Tak je to jeden z filmů, který je až příliš proklínán. Zápletka je stupidní, ale v té době veškeré komiksové filmy nebyly nikterak převratné. S první hodinkou jsem neměl žádný problém, Garner se do role nesmírně hodí, záparáci jsou pestří a akce docela šlape.. Bohužel poslední půl hodinka je nepochopitelně pokažená. Především akční scény se bortí tvůrcům pod rukama, kdy je triková přeplácanost a nad některou choreografií, zvlášť například za létající prostěradla by se nestyděl ani Aladin. Proč do prdele nějaké mizení záporáků a tolik nadpřirozena? Kdyby to celé působilo reálněji, mohla to být naprostá pecka. Není to propadák, ale zahození slibného potenciálu.......5/10(28.11.2016)

• jh666

Není to tak špatné, jak jsem se obával, ale dobré to není. Lidi nadávají na Affleckova Daredevila, že byl špatný. Po shlédnutí tohoto musím říct, že byl jen průměrný s nevyužitým potenciálem. Elektra má sice trochu povedenější triky, ale to je všechno. Na to, že má film je hodinu a půl mu dělá problémy držet pohromadě a vůbec se rozhodnout, co vlastně chce být. Nakonec mi tak jako jediný klad zbývá Jennifer Garner, které to v tom červeném oblečku neuvěřitelně sekne, ale to na alespoň průměrný film nestačí. 40 %(18.7.2015)

Překvapivě velmi stravitelná a spíše komorní komiksárna, která mě narozdíl od příšerného filmového Daredevila nenudila. Vztahové, trochu sentimentální a kupodivu se to úplně lišilo od mých očekávání. Nízké hodnocení úplně nechápu a ačkoli má film své rezervy - počínaje slabším scénářem, který se nezdráhá neznalci předlohy vůbec nic vysvětlit, konče slabší choreografií bojů a jistou béčkovostí celkově - užil jsem si ho. Jennifer Garner role kupodivu docela sedla, Kirsten Prout je příjemná jako vždy.(13.10.2016)

• Fleur6

Elektra je imo o triedu horší komix ako Daredevil a to už je čo povedať. Najvýraznejšia črta je trápnosť a najväčšie lákadlo (aspoň pre istú časť publika) - Jennifer Garner, ktorá síce vie vyzerať sexy, ale akosi by sa mohla naučiť aj hrať (na poslednú bojovú a "oživovaciu" scénu mi napadá len reakcia: "Wtf?!"). Takže ešte raz dodávam - najhorší Marvelov komix, aký som mala tú smolu vidieť.(27.9.2008)

Opět úplně tak nesdílím zdejší "zděšení" nad "kvalitou" filmu, i když tentokrát jsou ty tři hvězdičky opravdu slabé. Přesto má snímek kromě x-krát viděného konceptu příběhu a řady nudných a hluchých míst i některé světlé chvilky. Těmi jsou v prvé řadě samotná Elektra v podání Jennifer Garner, dále velice atraktivní vizuál, zajímavé efekty(tetování) a působivé lokace. Většina akčních scén má pak i vcelku povedenou choreografii(vede souboj mezi závoji). Škoda, že tohle všechno sráží omšelý příběh o zázračné dívce "pokladu".(21.12.2010)

• - Scény Bena Afflecka, které zde natočil, byly nakonec z finální verze vystřiženy. (Roman.Ticka)

• - Elektra se poprvé objevila v roce 1981 v komiksovém sešitu "Daredevil #168". (Bube1)

• - Oproti komiksové předloze, kde má Elektra hnědé oči jako má ve skutečnosti Jennifer Garner, ve filmu herečka nosí zelené kontaktní čočky. (Roman.Ticka)