Tajemství N.I.M.H.

• USA The Secret of NIMH

Paní Brisbyová je vdova po Jonathanovi Brisbym. Když její syn Timmy onemocní zápalem plic, vydává se paní Brisbyová pro pomoc za panem Agesem. Ten jí dá lék a také jí poradí, že Timmy nesmí minimálně měsíc z postele. Jenže den přesunu je již blízko a vzhledem k Timmyho zdravotnímu stavu nemůže paní Brisbyová riskovat a přesunout svou rodinu. Velká sova jí poradí, aby vyhledala krysy pod růžovým keřem. Krysy, stranící se ostatním tvorům, jí pomohou přesunout její domov a ona se dozví tajemství o NIMH. Paní Brisbyová potkává nové přátele a také v sobě objeví důležitou vlastnost - statečnost, která jí pomůže překonat všechny překážky. (ČSFD)

Khare

Film, který jsem jako dítě milovala, nádherná hudba, krásný příběh a především úžasná, silná a milá hrdinka. ()

MtS

Lepší čtyři. Tenhle animák je krásný. Především pak zaujme nádhernou animační stránkou a sympatickým stylem vyprávění. Určitě jeden z nejlepších Bluthových filmů. ()

RoyBatty444

Krásne stvárnený nie moc komplikovaný príbeh s prímesou rozprávky a star wars sily. N.I.H.M je National Institute of Mental Health ()

Kat_u_lik

Do dnešního dne jsem o existenci této pohádky, neměla ani tušení. Dneska jsem měla chuť na nějaký animovaný film, tak jsem na stránkách s online filmy, zadala sekci "animovaný" a projížděla tak dlouho až jsem na něco klikla a čekala co se bude dít. A ono mě to bavilo. Nádherná hudba, bouda příběh, správně trhlá vrána! A že je to už tak staré by mě nenapadlo. Lituji, že jsem tuhle krásnou, neobyčejnou pohádku neviděla dřív, protože mi to připomíná původní Disneyovky z 50. a 60. let a ty jsou nejlepší. Prostě plných 5 hvězd! ()