Důkaz

Catherine je sedmadvacetiletá žena, která je oddaná svému otci Robertovi, geniálnímu a proslulému matematikovi. Zatímco se Robertova obratnost ve světě čísel stále jeví jako neotřesitelná, jeho kontakt s realitou se pomalu vytrácí. Když Robert propadne šílenství, Catherine začne přemýšlet o tom, zda mohla po tátovi zdědit duševní chorobu společně s jeho mimořádným matematickým talentem. Po Robertově smrti se na Catherine obrátí Hal, otcův nadaný, ale příliš horlivý student, který chce nahlédnout do poznámek zesnulého muže v naději, že objeví jeho poslední významný počin. Zatímco Catherine se zdráhá ponořit hluboko do otcovy práce v obavách, že by tam mohla vyčíst něco o své vlastní budoucnosti, Halovi k tomu dá svolení. Odhalení matematického důkazu potenciálně historických rozměrů, který se skrývá v jednom z poznámkových bloků, vyvolá vlny šoku, a to v nejednom slova smyslu. (HBO Europe)

Von Kempelen

Pro mě tenhle film bohužel zabíjí vražedně pomalý tempo, který mě uspává, namísto aby mi udržovalo v napětí. Jinak pěkně natočený, s hereckou sestavou, která by neuměla hrát špatně i kdyby chtěla, ale prostě to nešlape. ()

Rathe

Tenhle film je doslova genialitou. A to nejen matematickou. Gwyneth Paltrow zahrála svoji roli možná poblázněné možná nepoblázněné dívky naprosto úžasně. A Anthony Hopkins si svoji roli taky užíval (a to nemusel hrát žádného vraha, pošuka či blázna). Takže snímek mě i se svoji zápletkou hodně zaujal. ()

walsidal

Legendární matematický důkaz o nekonečném počtu prvočísel je hlavním námětem amerického filmu s Gwyneth Paltrow v tak trochu nezvyklé, ale precizně zvládnuté roli geniální dcery geniálního matematika v podání Anthony Hopkinse, jejíž psychické problémy jí pomáhá řešit další matematik, Jake Gyllenhaal. Tahle trojice rozehrála dobrou, napínavou podívanou, která zaujme i nematematiky. ()

Vardara

Uznávám, že ta čtvrtá hvězdička je především za mladého Gyllenhaala a jeho štěněcí kukuč. Jinak pozornost to udrželo po celou dobu a já souběžně hlavní hrdince nadávala nebo fandila. Řečem kolem matiky jsem sice příliš nerozuměla, ale i tak mě to oproti jiným filmům s podobnou tematikou nenudilo. ()

Sejkorka

Zajímavé téma. Je Catherine již na pokraji šílenství, nebo má zbytečné obavy ? Proč pochybuje, že ten důkaz je skutečně její? Gwyneth hraje skvěle, jedna z nejlepších rolí. Zajímavá je postava k sestry Catherine (Hope Davis). Příklad typu lidí, kteří to nemyslí zle, ale nadělají víc škody, než užitku ()

Richard768

Zaujme herecké podanie rôznych afektovaných situácií a zmien nálad. Okrem toho tiež prelínanie deja medzi minulosťou a súčasnosťou. Tá matematika asi nie je až tak podstatná. ()

peproch

Ano, ano, ano. Skvěle zvolené obsazení, uvěřitelně podané motivace. Viděla jsem i pražskoé divadelní provedení a Oldřich Vízner byl maličko lepší než AH. Avšak GP a HD byly vývečnéééééé. ()

1308boddah

Pěkný film, dobré obsazení. Nevím kam se píšou chyby, ale culík Gwyneth Paltrow přeskakuje přes rameno tam a zpět kolem 1:20:00 - 1:21:00 a nalakované vlasy horou zkroceného teplouše taky dost často mění tvar. Má to být vyhrocená scéna, ale mnohonásobné chyby jí jaksi upírají na důležitosti, protože vidíte, že to točili na mnohokrát (pak se člověk zkrátka nesžije). Jinak je film fajn a ostatní chybky odpuštěny, zřejmě špatný střihač. Jinak všichni víme, že když rodiče začnou blbnout, tak to není žádná hitparáda a užije si to nejvíc ten, co je má na bedrech. Pěkný film. ()

Iloveporn odpad!

Od samýho začátku to působilo úchylně, neupřímně a nepříjemně, jako ti přeslazeně hodní úchylové točící dětské snuff movies v Running scared.  Herce mám rád, ale v jiných filmech. Tady byly nekoukatelní. ()

18.01.2006

14.12.2005