Důkaz

Catherine je sedmadvacetiletá žena, která je oddaná svému otci Robertovi, geniálnímu a proslulému matematikovi. Zatímco se Robertova obratnost ve světě čísel stále jeví jako neotřesitelná, jeho kontakt s realitou se pomalu vytrácí. Když Robert propadne šílenství, Catherine začne přemýšlet o tom, zda mohla po tátovi zdědit duševní chorobu společně s jeho mimořádným matematickým talentem. Po Robertově smrti se na Catherine obrátí Hal, otcův nadaný, ale příliš horlivý student, který chce nahlédnout do poznámek zesnulého muže v naději, že objeví jeho poslední významný počin. Zatímco Catherine se zdráhá ponořit hluboko do otcovy práce v obavách, že by tam mohla vyčíst něco o své vlastní budoucnosti, Halovi k tomu dá svolení. Odhalení matematického důkazu potenciálně historických rozměrů, který se skrývá v jednom z poznámkových bloků, vyvolá vlny šoku, a to v nejednom slova smyslu. (HBO Europe)

ŠpetaMarek

Velmi příjemná adaptace divadelní hry,s dobrými výkony (že je Paltrow občas nesnesitelná je prostě součást role). Je to povinnost pro někoho, kdo měl na výšce matematiku a přitom to o tom není. ()

Emafera

Film Důkaz je důkazem toho, že i v 95 minutovém filmu s Gwyneth Paltrow, Anthonym Hopkinsem a Jakem Gyllenhaalem se můžete nudit. ()

Duke90

Já nejspíš potřebuji trochu víc, než jen nezpochybnitelný důkaz o prvočíslech. Ne že by schizofrenie geniální dcery geniálního matematika nebyla podána věrohodně, protože pasáže s Anthony Hopkinsem jsou to nejlepší, ale mě to prostě celkově nějak moc nebavilo a čím více herci podléhali kouzlu matematiky, tím víc můj zájem začal opadat... U mě spíš průměr. ()

Ixi

Anthony Hopkins ve strhující roli geniálního šílence, i když poněkud jiné než jsme zvyklí. Jako matematický génius byl do vínku obdařen i mentální poruchou, takže se o něj jeho dcera (Gwyneth Paltrow) musí starat. Celý film - čemuž napomáhá i výborná hudba - je protknut neuvěřitelně depresivním nádechem a stojí především na skvělých výkonech hlavních představitelů. K páté hvězdičce chybí jen dotáhnutější konec. ()

Sir Ludvig

Pomaly plynúci príbeh plný vnútornej dynamiky o vzťahoch s Áčkovými hercami, tak trochu o chorobách a matematike. Nechajte sa poláskať ďalšou kvalitnou komornou drámou, ach koľkože ich ešte bude? ()

LuNaj

V pohodě filmeček. Ač nejsem matematický nadšenec, spíše naopak, tak mě film zaujal a vydržel jsem až do konce. A po skončení jsem byl překvapen, jak rychle to uteklo. 3,5* ()

nula87

Velmi slušné drama zkoumající hranici geniality a bláznovství. Příběh se sice odehrává na matematickém hřišti, ale ani divák, který by měl strach, že tomu nemůže rozumět, se nemusí bát. Protože tenhle film je především o odvaze, obětování, sebedůvěře. Gwyneth je v roli neustále pochybující geniální dívky skvělá, Gyllenhaal nezaostává. "Divadelnost" celého projektu je očividná, ale vynahrazuje to výbornými nenudícími dialogy. 75% ()

Bigwave

Film pro mě velmi vzdálený, myslím tím po matematické stránce. Jsem rád, že si spočítám, zda mi správně vrátily. Zpět k věci. Film je více než působivý. Hranice mezi šílenstvím a genialitou, je zde vyváže obyčejnými životními strastmi a podmanivě podtržena lehkým románkem. Lehké drama, které zaujme trochu jinými tématy, než klasický žánr dramatu. Mohu vřele doporučit, pro celkový pozitivní dojem z tohoto kousku. ()

MaxForValue

Gwyneth Paltrow a Anthony Hopkins riešiaci Riemannovu hypotézu. Jake Gyllenhall sekundujúci "hezoun". Najviac si však na Proof cením to, že odhaľuje to, čomu mnohí nerozumejú - matematiku, respektíve to, čo je za ňou, nepolapiteľné a presné dôkazy. Škoda, že je tak málo ľudí, ktorí vidia až za čísla a nevidia len číslo, svet by bol hneď miestom o niečo lepším. ()

Le artist nova

Jak krásný je pocit, když něco velkého dokončíme, je jedno jak velký význam to má pro ostatní, důležitý je význam z toho plynoucí pro nás. Důkaz je film, kterému jsem věřil, který jsem procítil. Nebylo tam nic navíc a ani o snímek méně. Role střižené jako ztělesnění přirozeně se chovajících lidí, dialogy, které mi připomínaly lidskou afektovou řeč, nebo alespoň její přesnou kopii. Rozhodně se jedná o pozoruhodný počin, který se výrazně vryl do mé soukromé, filmové síně slávy. ()

subic

Trochu těžkopádné. Tohle není film, na který bych se rád podíval znovu, až ho budou někdy opakovat. 55% ()

kubilov

No.. film o tom, jak si tři lidi, z nichž jeden je mrtvej a jeden blázen, povídaj o matice, hledaj nějaký nový matematický věci a občas tam někdo na někoho vyjede. Tipuju, že tak za měsíc si z toho nebudu pamatovat kulový. ()

Pete

Hysterická, bláznivá Paltrow byla tady pro mě už nesnesitelná. Navíc - usnul jsem u toho, 2x. A to je Důkaz, že je něco špatně. Víc mě snad baví dokonce i řešení diferenciálních rovnic. ()

Ukrizku

Poměrně průměrný šablonovitý film z řady o podivínských géniích, kde vyčnívá jen hlavní Gwyneth Paltrow. ()

Lewaso

Matika mě bavila od základky, takže pokud vidím film se vzorečkama, žeru ho. Po čisté duši další perla... ()

Nefaria

Tak tento film mi poskytol hneď dva nezabudnuteľné zážitky. 1. bol asi najkrajší úsmev, aký som kedy videla (keď sa na kare Jake usmial na Gwyneth) a jeho výraz a lá "hele, tady magor", keď hral na bicie... tú scénku som si prehrala asi 15x a zakaždým som lapala po dychu od smiechu... :)) ()

18.01.2006

14.12.2005