Důkaz

Catherine je sedmadvacetiletá žena, která je oddaná svému otci Robertovi, geniálnímu a proslulému matematikovi. Zatímco se Robertova obratnost ve světě čísel stále jeví jako neotřesitelná, jeho kontakt s realitou se pomalu vytrácí. Když Robert propadne šílenství, Catherine začne přemýšlet o tom, zda mohla po tátovi zdědit duševní chorobu společně s jeho mimořádným matematickým talentem. Po Robertově smrti se na Catherine obrátí Hal, otcův nadaný, ale příliš horlivý student, který chce nahlédnout do poznámek zesnulého muže v naději, že objeví jeho poslední významný počin. Zatímco Catherine se zdráhá ponořit hluboko do otcovy práce v obavách, že by tam mohla vyčíst něco o své vlastní budoucnosti, Halovi k tomu dá svolení. Odhalení matematického důkazu potenciálně historických rozměrů, který se skrývá v jednom z poznámkových bloků, vyvolá vlny šoku, a to v nejednom slova smyslu. (HBO Europe)

Bosvin

Gwyneth Paltrow se prekonava - cely film necha divaka tapat, jestli je blazen nebo genius nebo oboji. Pohreb s zivou kapelou ma stavu! ()

raru

Komorný príbeh,ktorý ku koncu celkom slušne graduje,ale predovšetkým herecký koncert Gwyneth Paltrow. ()

pichta

Hlboký a ťažký film. Pomätenie hlavy zobrazila dokonale, ta rozpolitost osobnosti, argumenty, logika. Dobrý film. ()

michael99

Herci dělají film. To je moto, které říkám prakticky u každého filmu. I v tomto případě jsem měl pravdu. Nebýt Gwyneth, Anthonyho a Jakea film by byl o prdu. Jenomže režisér si vybral dobře. Gwyneth, která zapadá buď do cvokárny a nebo na univerzitu. Část filmu geniální a část filmu naprosto nekontrolovaně šílená. Do toho Jake. Herec co dokáže udělat hlavní postavu i z vedlejší role. A Anthony, jehož herecké výkony na jeho věk v tomto filmu velice obdivuji. ()

TheKleofa

Malý velký film, od něhož víceméně nic nečekáte, ale který vás odzbrojí svou autentickou naléhavostí. A to nejen z důvodu, že v postavě Catherine se, ať už v problematické rovině vztahu dcera - rodič nebo v rovině lability vlastního já, alespoň částečně najde snad každá žena. Hvězdičku musím ubrat za Gyllenhaala, jehož charakter jednak nepůsobil uvěřitelně a především byl tak trochu rušivý - a vůbec i zbytečný. ()

dauby

Není to nic jiného než povrchní slátanina a ani hvězdné herecké obsazení nemůže z tohohle hloupoučkého scénáře vytlouct alespoň průměrný film. Velké zklamání. ()

J.CTORN

Za mě 6,5/10. Proč? Když bych tu měl shrnout co se mi líbilo a co ne, tak rozhodně se mi nelíbilo časové rozvržení filmu. První hodinu se prakticky nic neděje a až potom se něco začne dít, což to je clkm škoda. Herecké výkony ušly, nejvíc se mi tu líbil Hopkins, SPOILER ve scéně v mrazu kde nadšeně mluvil o tom jak se mu rozsvítilo. To bylo fenomenálně zahrané. Nápad filmu měl jistě potenciál ale proto že si režisér tak trochu hrál s ohněm když experimentoval s časovým dějem, kde jeho posloupnost kolikrát nesla rozeznat a já se v tom zamotal. Holt každý nemůže být Christopher Nolan že. Ale i tak clkm fajn film, pokud chcete něco delšího a matematickýho tak tohle 6,5/10 ()

Cooolboy

Predpoklad: Človeku, ktorý strávil 8 rokov v matematickej triede ba sa film o dôkaze radu prvočísel zrejme mal páčiť. Analýza: Matematická tematika filmu z neho pre matematika nemusí urobiť film dobrým ale určite ho hodnotí trochu miernejšie. Záver: Dôkaz ma do kina nalákal viac menej na filmové obsadenie a vôbec som nevedel o čo sa v ňom jedná. Dej filmu je trošku ťažkopádny a okrem pár frkov a rockovej kapely matematikou (najväčším hitom je skladba "i") ma tam toho veľa nezaujalo. Páči sa mi však motív, herecké výkony tiež celkom ujdú a keďže som matematik som zhovievavý a dávam filmu 7/10. ()

Vráťa

Hezký filmek, nebýt čisté duše, kterou silně připomíná... Ale osobně jsem radši, že je až druhý v pořadí. BTW nevíte někdo jak to s tím důkazem o prvočíslech je doopravdy? ()

MAKITA

docela rozostřené dílko, které si zaslouží od mne čistejch 50% čekal sem víc díky mému oblíbemci A. Hopkinsovi, ale po pravděsem byl docela zklamanej... ()

ghostwo

Mě se to líbilo, hezky natočené. Svého času jsem byl také matematická hvězda, částečně na střední a hlavně pak na vejšce (kdo ne, že?).Takže všem okolnostem, které film provázejí dobře rozumím. Velmi sympatické výkony všech tří herců v hlavních rolích.Je zde několik pochval na výkon Gwyneth, s tím souhlasím, ale Hopkins to zahrál podle mě do puntíku tak, jak asi měl, vynikající. Docela mě zaujal pohled na duševní stav Hopkinse, kde měřítkem bylo hlavně to jestli dokázal v daném období pracovat nebo ne. Tento omezený pohled mi přijde docela trefný a typický, ale samozřejmě špatný. Měřítkem duševního zdraví je schopnost, kapacita, pro prožívání potešení, slasti (myšleno schopnost přijímat pozitivní vjemy). To si lidi pamatujte. Například lidé, kteří se vůbec nedívají na filmy, protože jim to nic nedává, jsou typickým příkladem tohoto-nedokážou přijmout něco hezkého.Určitě nejsou hned blázni, ale něco není v pořádku. ()

Katsiki

3 a půl...skvělá Gwyneth Paltrow, výborné psychologické drama, kde divák i Gwyneth sama, občas váhá, jak to s ní doopravdy je....k lepšímu hodnocení a tím věrohodnosti mi chyběl akorát větší prostor pro onen důkaz.... ()

silencewater

Nemuzu si pomoct ,ale ja te paltrow skratka neverim, proste mi to nejde. Neni to rozhodne zadne terno, spis takovy maly komorni film, pokus o drama ktere se v mich ocich nepovedlo. Nema zadnou hlubokou myslenku, snad je tam snaha pracovat s tematen starecke demence, ale ani to se moc nedari, zadna gradace ani napeti. Nudny film ()

anezzik

Musím říci, že tento film mě dost zklamal, čekala jsem mnohem víc. Navíc na mě hned po pár minutách začal působit jako zoufalý pokus o napodobení filmu Čistá duše. A slabý, nepřesvědčivý výkon Gwyneth Paltrow nezachrání ani legendární Hopkins. Nezajímavé dialogy, slabá zápletka, nijak zářivé herecké výkony a navíc mi to přišlo celé hrozně americky umělé a přehnané. Zkrátka jsem se moc nebavila, rozhodně ne natolik, abych si tento film někdy znovu pustila. Slabých 30% ()

krasava

Kdo by do Gwyneth řekl, že takhle perfektně zahraje nerdku. Byla hlavním tahounem filmu, Anthony též, jen neměl tolik prostoru. Jake sekundoval obstojně, kupodivu tu on obstarával roli hlavně okrasnou. Takhle to může fungovat, když je síla intelektu na ženině straně. Pefektní práce taky Hope Davis, která v této spíše negativní roli výborně posloužila k "vyvážení bílé." Slyšet film v původním znění byla balada. Zakazuji u takovýchto klenotů dabing! Nečekaný zážitek. ()

Halekal

Vynikající Gwyneth. Je zvláštní, že za parádně ztvárněnou roli geniální mimoňky sápané vlastní emociální nestabilitou, pochybami o sobě a svém směřování nezískala ani nominaci na Oscara. Žádná letuška první třídy, ale herečka první kategorie. Standardní Sir Anthony. Film výborně šlape, propojování žitého se vzpomínkami a představami, příjezd sestry z jiného světa. Nejen z NY do Chicaga, ale hlavně ze světa věcí do světa myšlenek. Hezounký matematik rozkročený mezi těmito světy a stojící vlastně nikde. Bylo by to jasných pět hvězd, kdyby filmu tak nějak nechyběl konec, ale pouze jakýsi odsek. Nicméně, díky Gwyneth přece jen pět. ()

18.01.2006

14.12.2005