poster

Důkaz

 • USA

  Proof

 • Slovensko

  Dôkaz

 • Velká Británie

  Proof

Drama

USA, 2005, 95 min

Režie:

John Madden

Scénář:

David Auburn (scénář, divadelní hra)

Střih:

Mick Audsley

Scénografie:

Alice Normington

Kostýmy:

Jill Taylor
(další profese)

Externí recenze k filmu (9)

 • CinemaView.sk (Robert Pospiš) ****

  "Nový film anglického režiséra má svoje slabé stránky v podobe niektorých dialógov najmä medzi Catherine a Halom. Ich spojenie niekedy pôsobí umelo. Niektorých divákov môže odradiť zápletka, ktorá sa opiera o matematiku. Môžu si totiž predstaviť film plný rovníc a čísel určený iba pre úzky okruh…" (více)

 • Filmkabi.net (David Patras) ****

  "Gradace je příkladová a i když film neskončil tak, jak bych si byl býval přál, tak z objektivního hlediska musím být satisfakován. Všem zbývajícím složkám můžu vytknout jedině přílišnou nenápadnost, ale chápu, že to je jen a jen pro dobro celku. Důvodem, proč tomuhle dílu dávám jenom osm bodíků je…"

 • Filmpub.cz (Petr Trella)

  "Důkaz je filmem, u nejž byste těžko hledali slabiny, týkající se nabité sestavy, jež nám ho přivedla na filmové plátno. Režisér John Madden po slabší Mandolíně kapitána Corelliho opět vytahuje všechny trumfy své práce, díky kterým si za Zamilovaného Shakespeara vysloužil Oscarovou nominaci.…"

 • Filmweb.cz (Kateřina Grosmanová) ****

  "Důkaz je snímek, na němž si pochutnají především filmoví fajnšmekři, kteří však nezavrhují automaticky vše, co pochází z Hollywoodu. Není to přímo film pro náročného diváka, Důkaz je velmi srozumitelný takřka každému, jeho forma však všechny nezaujme. Pokud se vám ale líbilo kupříkladu drama V…" (více)

 • Kinema.sk (Vladimír Kurek) ***

  "Rovnica je teda veľmi prostá. (Častá téma + častý žáner) x kvalitní herci + (rutinná forma) + vizuálne a formálne bežný obal = 6. Chcete presvedčivejší dôkaz? (Ne)choďte do kina. Ja si na záver pomôžem citáciou filmu:" (více)

 • Metalopolis.net (Ondřej Tolde) ****

  "Důkaz patří mezi tu skromnou (co do počtu) kategorii filmů hollywoodské produkce, která udrží mysl diváka po celou dobu v aktivním stavu a nesnižuje se na audiovizuální prožitek. Nebojte se, že byste museli přemýšlet nad matematickými vzorci. Jediné vzorce skutečně viditelné jsou vzorce lidského…" (více)

 • MovieZone.cz (Petr Siska) ****

  "Díky Maddenově střídmému a neefektnímu režijnímu podání se prakticky celý děj odehrává v jednom domě, jeho sdělení je neseno dlouhými dialogy či monology bez jediného střihu, osvětlení i výprava jsou tlumené a největší akcí je, když jedna z postav v afektu shodí ze stolu hromadu knih. Jediným…" (více)

 • Tiscali.cz (Darja Nečasová)

  "Důkaz je snímek natolik komorní, že možná lépe než filmové plátno mu bude svědčit televizní obrazovka. Nominace Gwyneth Paltrowové na Zlatý glóbus za nejlepší ženský herecký výkon v kategorii drama však svědčí o tom, že tvůrci Důkazu nejsou zcela bez šance ani při udělování letošních Oscarů."

 • 4men.cz (Vojtěch Rynda) ****

  "I když v Důkazu nenajdete slabý herecký výkon, suverénně mu v roli Catherine kraluje Gwyneth Paltrow. Tenhle někdejší blonďatý přívěsek slavnějších kolegů už dávno vyrostl v jednu z nejtalentovanějších hereček své generace a tady je jako zplihlý, nejistý, do sebe schoulený králíček, který kolem…" (více)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace