poster

Nomád

 • Francie

  Nomad

Historický / Drama

Francie / Kazachstán, 2005, 107 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Davson
  odpad!

  Ve snaze prorazit do zahraničí a zavděčit se co největší mase diváků se Kazachstánci rozhodli natočit svůj národní filmový epos se striktním dodržováním hollywoodských šablon. Máme tady dva nejlepší přátele milujíc stejnou ženu, neporazitelný hlavní hrdina je snad samotný Hercules, hrdinův učitel/kmet promlouvá prázdné monology... Ale všechno tohle by ještě nebylo tak strašné, kdyby Nomádi nebyli v celku tak zoufale nudní a ničím nezajímaví. Teda, nedovedu se představit, že by to mohlo dopadnout hůř.(6.8.2006)

 • Falko
  ***

  Z tohto filmu mam zmiesany pocity, pretoze nemal by sa prirovnavat k takym filmom, ako su GLADIATOR (2000), ALEXANDER VELKY (2004) alebo TROJA (2004), tak ako je to napisane na obale DVD, pretoze to su naozaj velkorozpoctove filmy, pritom tento posobi lacno, ma jednoduchy scenar a zrejme uspokoji obycajneho divaka, ktory ma rad historicke filmy a nerozlisuje kinofilmy od lacnych televiznych projektov. Mna sice bavil, ale je to tak na jedno pozrietie. Prekvapivo je pod vyrobou filmu podpisany aj Milos Forman... 11.03.2010 _______ Kuno Becker - (Mansur) +++ Jay Hernandez - (Erali) +++ Jason Scott Lee - (Oraz) +++ Doskhan Zholzhaksynov - (Galdan - sultán) +++ Mark Dacascos - (Sharish) +++ Ayanat Ksenbai - (Gaukhar) +++ Produkcia: Milos Forman +++ Hudba: Carlo Siliotto +++(11.3.2010)

 • gogo76
  ***

  Miloš Forman presents...Celkom slušný historický film o snahe zjednotenia kazažských kmeňov v boji proti ich spoločnému nepriateľovi. Príbeh o dvoch chlapcoch, z ktorých sa jeden stane vyvoleným zjednotiteľom. Film funguje dobre, ale tesne pred záverom, kde sa stretnú ako bojovníci v aréne proti sebe, by mohol ešte lepšie, keby sa režisér ich vzťahu v predchádzajúcich minútach venoval viac. Takto bohužiaľ iba slušný priemer aj vďaka najlepšej scéne vo filme, v ktorej je vyvolený nútený na koni prebehnúť určitý úsek a vyhnúť sa desiatkam smrteľných šípov lukostrelcov. Film 60%.(21.4.2009)

 • fmash
  **

  Věčné slunce Nursultán Nazarbájev, takto president deváté nejrozlehlejší země světa, ochránce lidu a hrdina (myslete si co chcete, ale on to říkal, tak je to asi pravda) rozhodl, že je na čase oslavit velkou historii kazašského národa. Najal tedy pár Američanů (a Mexikána), aby mu o tom natočili film. Jako hrdinu (tentokrát pravého, třeba si to lidi nějak spojí dohromady) vybral Ablajchána, který vskutku v 18. století dovedl odolat Číně i Rusku a vybojoval nejedno vítězství. Je trochu škoda, že Ablaje (Mansura) musel hrát chlápek z Mexika - nevím, jestli chtěl pan president působit světově, nebo jestli není dost kazašských herců... Aby bylo jasno, já se nechci moc posmívat - on ten styl tak nějak vystihuje celý film.            Nomád na pohled nevypadá vůbec špatně, spousta lidí odvedla dobrou práci a nebylo jí málo. Naprosto zoufalý je ale scénář, až má jeden opravdu pocit, že do toho někdo kecal. Postavy jsou pochopitelně schematické, ale navíc je jich hodně, kupí se na sebe nerozehrané motivy, divák se nemá kde chytit (hlavně emocionálně), celé vyprávění je prosté a naivní (proč ne, má-li být určeno k ohni v jurtě, ale ono asi není; představte si, že po vás chce někdo historku, ale vám se nechce ji vyprávět, tak to odbydete během pěti minut)... Celá ta mělkost je zastřešená vypravěčem na pozadí, který toho namluví opravdu hodně, a ani mu nic jiného nezbývá, pokud se má divák dovědět, co se vlastně děje. Výsledkem je ani ryba ani rak. Mohl to být tříhodinový epos (zaplaťpámbu není), kdyby nějaký skutečný scénárista rozepsal stávající materiál. Nebo to mohl být (a to by sedlo dokonale, kdyby se vynechala zbytečná milostná vsuvka a pár nadbytečných krváren) čtyřicetiminutový zábavný dokument určený k promítání při hodinách občanské nauky - byl by rozpočtově velkorysý a bylo by to bez další práce, protože přesně takhle film působí už teď. Vizuálně slušný, ale jinak nedomrlý, bezkrevný a venkoncem nezajímavý. Škoda.(11.8.2010)

 • Terva
  ***

  Legenda se zrodila. Režie: Ivan Passer, Sergey Bodrov a Talgat Temenov. Scénář : Rustam Ibragimbekov. Kamera : Ueli Steiger a Dan Laustsen. Soundtrack - Účinkují : Bulgarian Symphony Orchestra, Kazakh Kurmangazi Orchestra Of Folk Instruments a další. Ocenění - 2007 - Golden Globes, USA - nominace ( Nejlepší originální score ).(29.5.2011)

 • - Jedním z producentů filmu byl i Miloš Forman. (Vojcl)

 • - Snímek se natáčel na přelomu let 2003 a 2004 v centrální Asii v Kazachstánu. (Lynette)

 • - Nejdražší kazašský projekt všech dob. Náklady na jeho výrobu se vyšplhaly až ke 40 milionům dolarů. (Karlos80)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace