Nomád

Nomad: The Warrior

Nomad

Historický / Drama

Francie / Kazachstán / Rusko, 2005, 107 min

Rozhodně se nebojím dát čtvrtou hvězdu a dost dobře nechápu zdejší nízké hodnocení. Perfektní výprava, stáda překrásných koní, doslova skvělá hudba v podání Bulharského symphonického orchestru a pěkná kamera, obzvláště poslední záběry podtrhují tuhle epizodu nám nepříliš známých dějin Kazachstánu, a byly evidentně zajímavé. Vcelku sympatické herecké obsazení dotvořilo film, kde převládala stará, poctivá filmařina bez přehršle triků, takže přirovnávání k vykrádání Pána prstenů, tedy sorry, to mi zvedlo tlak. Já byla spokojena.(15.7.2017)

• Mi Nü-Chai

Kazachstán nějakým zázrakem sehnal prostředky na národní epos s nadnárodním obsazením (předpokládám, že zastavením přísunu potravin do pár okresů...však lid je zvyklý) a byť by mě nenapadlo, že tohle někdy řeknu, kéž by je chudina raději projedla v pirožcích či propila ve vodce! Na obalu DVD mi velmi chyběl nápis Tento film škodí kazašské pověsti více než Borat. Btw. i když jsou autoři očividně ultraneschopní, vychcanost jim nechybí, jediná aspoň trochu použitelná scéna (roztrhání koňmi) je prozíravě umístěna až v poslední třetině filmu, aby ubohý divák pod heslem "nic lepšího tu už stejně nebude" nevypnul tuhle stvůrnost příliš brzy.(21.11.2009)

Rozpočet $40miliónovTržby USA $79,123Tržby Celosvetovo $3,081,405║ Povrchná preplácaná prázdnota z niekoľkými dobrými súbojmi, nezvládnutým miš-mašovým záverom a neskutočne premrhaným $40miliónov rozpočtom, ktorý tam fakt nie je vidieť. /20%/(21.12.2009)

Historický film o minulosti Kazachů. Produkoval MIloš FORMAN a též režiroval jako jeden ze tří režisérů český režisér Ivan PASSER. Já se pouze ptám : proč tento film nerežiroval sám Miloš Forman ? Vždyť námět byl výborný a pokud by byl obsazen známějšími a výkonnějšími herci, jistě by to byl úspěšný film. Byla jsem překvapena, že Kazachové jsou potomci Hunského válečníka ATTILY a ČINGHISCHÁNA. Proto tedy dabing tohoto filmu jenom do češtiny a maďarštiny. Logicky tedy vyplývá, že Maďaři jsou potomci Kazachů. Film přesně vystihuje, že JUNGÁROVÉ byli vyhnáni za hory Kazachstánů až k řece Volze. Kdo tedy byli Jungárové a kdo jsou jejich potomci ? Když víme, že od poloviny 18.stol.(za panování Kateřiny Veliké) kolem Volhy sídlili NĚMCI. Historická otázka ? Kdo miluje historii, film nezavrhne.(25.5.2008)

Na to, že sa na tom podieľal človek, čo stojí za MONGOLOM, je to trochu fádne a dokonca ani miestami zaujímavé akcie, nie sú až také "gulervúce" ako by mohli byť. Snaha o ďalšie KRÁĽOVSTVO NEBESKÉ je zrejmá a miestami aj podarená, no stále tomu chýba niečo hlbšie. Čo sa týka obsadenia - už mi tam chýbal len Don "The Dragon" Wilson a bol by totálny výmet neúspešných akčných hercov s mongoloidnými rysmi kompletný...(11.11.2008)

• - Jedním z producentů filmu byl i Miloš Forman. (Vojcl)

• - Nejdražší kazašský projekt všech dob. Náklady na jeho výrobu se vyšplhaly až ke 40 milionům dolarů. (Karlos80)

• - Snímek se natáčel na přelomu let 2003 a 2004 v centrální Asii v Kazachstánu. (Lynette)