Čtyři chlápci z LA a jejich monstrózní úspěchy a ďábelské propady na poli hudební superslávy v otevřeném životopisném filmu podle bestselleru skupiny Mötley Crüe. (Netflix)

Tomas_PO

Hraný dokument o Mötley Crüe, no ako fanúšik Glam Rocku nepozri to... V princípe ide o relatívne stručnú (107min) chronológiu kapely a ich hektických prvých 15 rokov plných rokenrolu, ktorý sa teda javí riadne povrchne. Vo všetkom. Keďže je to však natočené podľa predlohy knihy, ktorej autormi sú osobne Tommy Lee a Vince Neil, nie je dôvod o autenticite pochybovať. Žiaľ :D. No mohla to byť aj väčšia katastrofa, pozrieť sa to dá. ()

kissinka

Ještě, že tento film nešel do kin.. to by zase bylo najednou fans a "znalců" Motley Crue, který o nich před zhlédnutím The Dirt nikdy neslyšeli a už by hrdě nosili jejich merch.. Film mě mile překvapil a vykreslení osudů členů kapely bylo zajímavé, i když podle mě příliš osekané, zestručnělé a některé zajímavé události úplně chybí. Podle mě je to spíš film pro fanoušky Motley Crue a nezasvěceného diváka až tolik nezaujme, oproti třeba Bohemian Rhapsody o Queenech. ()

ZetDaElO

Bohemian Rhapsody s ratingom R. Prvá hodina absolútne brutálna jazda, škoda až prílišných emócií na konci. Ale tak to napísal život, všakže. ()

Sympy

Měl jsem možnost,si Dirt přečíst a ještě se dostat na jejich koncert.... takže musím říct i když se něco líbit nemusí, líp to asi natočit už nejde.Spokojenost/samozřejmě oproti knize okrouhaný.... M ()

Lykr

The Dirt alias Bohemian Rhapsody pro opravdové fanoušky rock´n´rollu bez ulíznutých emocema našpikovaných scén. ()

bonovox

Výborný film o kapele Mötley Crëy. Od výberu hercov, tempo humor a hlavne hudby. Nikdy som nebol milovníkom Heavy metalu ale rád si túto kultovú štvorku vypočujem. Už tu chýbala len Pamela... ()

kolly13

Skvělý životopisný snímek o Mötley Crüe, o které jsem nikdy neslyšel a jejich hudba mne více méně nezajímá. Přes ambiciózně dementní oblečky, pytle drog a ojetých fanynek mi kapela, tedy spíše jejich protagonisté, přišli sympatičtí a film mne bavil až do konce. Zejména svou otevřeností a přímou dějovou linkou. PS: scéna s dcerkou frontmena mi takovou flákla, že jsem byl schopen mu vše odpustit a soucítit v nezměrné bolesti, kterou by nikdo neměl zažít. ()

Perunwit

Podle komentářů to vypadá, že většina právě dokoukala svůj druhý snímek o muzice ever - hned po Bohemian whatever. Zde se však nezapichují údy do výtrusnic, nýbrž jehly do tepen. Muzika této partičky je veskrze průměrná a tak je do extraligy vytáhly podobné eskapády. Na rozdíl od kultu LEMMY si těchto borců ale těžko někdo bude vážit pro jejich přínos muzice. ()

Peter.Coney

Pro fanoušky vlhkej sen. Já fanoušek nejsem, ale i tak jsem si nějakou tu vložku měl vzít s sebou, nechci být tak spjatej s bio tekutinama jako Ozzy. Nerad to přirovnávám ale určitě se mi to zalíbilo víc než Bohemian Rhapsody, je to zábavnější, dle mýho dramatičtější a opravdu pár dobře zpracovaných průserů uvidíte. I když je to upravená realita, je fajn vidět od takových lidí i sebereflexe. ()

stanlyOu

Ako fanúšik Mötley Crüe viem trochu prižmúriť oči. Množstvo klišé a pseudooriginalitu pri rozprávačstve prehliadnúť ale neviem. Energická jednohubka s fajn kastingom.  6/10 ()

Easykill

Sex, drogy a rock'n'roll je oblíbené téma a tady v tom "hnüsu" je toho víc než dost! Teď ani nevím jestli to, že se film občas nebere vážně(mluvení do kamery) bylo víc k užitku či na škodu, protože tenhle kousek obsahuje jak stupidní vtipy, tak vážné věci ze života a krutou realitu. Ale nic mi tam nějak nevadilo, takže asi v pohodě. Každopádně každá jízda jednou musí skončit, to je prostě zákon. Obsazení mě bavilo a MGK celkem dost překvapil. Plaval tam jak ryba ve vodě. Možná taky proto, že jako jediný ze zúčastněných má takový velký shows. Nejvíc byl stejně ten fake mladej Ozzy šňupajíc lajnu mravenců. "Dej sem to brčko! Potřebuju lajnu!" ()

Kinx

Jako Cckove televizni drama na nedelni dopoledne coby kulisa k zehleni dobre, ale jinak je to proste slaby film. Cetl jsem predlohu Nikkiho Sixxe a ta je o dost zabavnejsi, krom legendarnich historek s excesy obcas zabrousi i do kazdodenniho zivota velke kapely 80tych let, coz jsem na ni cenil nejvice - neukazuje totiz Motley pouze coby vysmazena hovada se zalibou v orgiich, ale i v jejich "svetlych chvilkach", za ktere se urcite nemusi stydet. Hvezdicka navic za hezky natocene explicitni sceny. ()

RavenSpector

Prakticky všechno co jsem měl po shlédnutí The Dirt na srdci už tady řekl Zeck a Marigold. A pro Garson - veledílo o Queen? To snad ne? Jejich muzika je rozhodně někde jinde, ovšem vypovídající hodnota filmu o kapele zase boduje pro MC. Bohemian Rhapsody je pohádka, The Dirt ze života. ()

karlvonarbei

Pravý opak velmi konvenčního snímku Bohemian Rhapsody vznikl na základě stejnojmenné knihy, jež vyšla i v českém překladu a nebyla jediným podobným počinem na našem trhu, samotná kapela však před lety v Praze místní arénu naplnila sotva jen z jedné třetiny, oproti vždy vyprodaným koncertům pouhého torza Queen.Ani film tedy nejde cestou nějakých kompromisů, ostatně historie Crue je na šoku přímo postavená, tam kde Kiss provokovali umělou krví a maximálně groupies nahoře bez, tím tito z části také maskovaní chlapci ze Sunset Stripu teprve rozjížděli své mnohem extravagantnější vystupování, což si žádala doba poloviny 80. let v prostředí zvaném hair - metal.Nějaký snímek o těchto zhýralcích je tedy samozřejmostí a protože karma je zdarma, vedle třeskuté zábavy jsme svědky i opravdových tragédií, o které v historii kapely nebyla nouze.Film Dirt oproti Bohemian Rhapsody ani nijak nemanipuluje s fakty a také po herecké stránce se tvůrcům vydařil, ač se šíří i hlasy, pro které je toto zábavné a poučné dílo velkým zklamáním, ti se však mohou donekonečna kochat pseudodokumentem o "Královně"..k filmu také bylo vydáno, Mötley Crüe ‎– The Dirt Soundtrack, 22 Mar 2019 ()

Grifindoor

Miluju filmy o rockových kapelách a tenhle se povedl, výborně! Po Bohemian Rhapsody tu máme další kousek z rockových legend. Jen tak dál, příště můžou být Black Sabbath, Beatles čí Deep Purple, námětů je milion... ()

Nataniel73

Ako fanúšik Motley Crue mám z filmu dvojaké pocity. Tie prvotné boli skôr negatívne. Herci boli typologicky vybratí dosť mizerne (hlavne Vince Neil). Niki Sixx vyzerá skôr ako chudáčik a nie drsný chlap z ulice, ale zato Mick Mars sa celkom vydaril. Nielen vizážou, ale aj perfektnými hláškami, ktorými pravidelne okoreňoval inak celkom zábavnú jazdu. Filmu sa nedá uprieť úprimnosť s akou k nemu tvorcovia pristúpili aj autentickosť životov jednotlivých členov (hlavne Vince Neil v dvoch životných traumách - autonehoda spojená so smrťou kamaráta a smrť jeho vlastnej dcéry). Miestami je film aj dosť nechutný, čo sa síce dalo čakať, ale Ozzyho Osbourna som si teda vedel predstaviť aj ďaleko lepšie stvárneného. Film môže istým spôsobom zaujať aj človeka, ktorý sa o hard rock vôbec nezaujíma hlavne svojim antidrogovým a celkovo životným posolstvom. Nie nadarmo sa hovorí: Kto vysoko lieta, nízko padá. Čo sa týka celkového dojmu, prevládajú skôr kladné pocity spojené s nostalgiou a uvedomením si, že túto kapelu nikdy neuvidím hrať v tak skvelej forme ako ju mali možnosť zažiť fanúšikovia koncom osemdesiatych rokov. Sex, drogy, rock "n" roll = Motley Crue. 65% ()

jauahaoas

Ano, jsou to vygumovaný transky, blbové zfetovaní, přiblblá image, kurviči všech tradic, konzumenti neřízení, ale až se nechce věřit, že dokázali tolik roků fungovat a dělat muziku a několik opravdu vynikajících chytlavých kusů typu "Sweet home Sweet" nebo "Shout At The devil". Asi dobrej a čistej fet, jinak by je to už dávno smetlo. Film dobrý, ale ta práce na písních a albech je upozaděná. Dělal to snad někdo jiný za ně? Kdo ví, v USA je možné všechno. ()