Trio z Belleville

• Francie Les Triplettes de Belleville (více)

Šampion je osamělý chlapec, kterého adoptovala jeho babička, madan Souza. Ta se postará o to, aby vnuk našel věrného kamaráda v psovi Brunovi a aby našel životní zálibu v jízdě na kole. Pod babiččiným vedením se ze Šampiona stane favorit slavného cyklistického závodu Tour de France. Během závodu, vysoko v horách, je však Šampion spolu se dvěma dalšími kolegy unesen francouzskou mafií. Madam Souza s Brunem se rozhodnou ho zachránit. (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

packa

Nejoriginálnější animovaný film posledních let! Pasáže z Tour de France nemají chybu, animátoři geniálně vystihli mimiku ztrhaných cyklistů, smekám pomyslný klobouk. Spousta vizuálních vtípků je doslova k popukání (socha svobody...), film si rozhodně nenechte ujít. Jo a ještě něco, tento film není pro děti. Ne že by obsahoval něco závadného, ale děti jej nemají šanci pochopit a zcela jistě by se nudily. ()

Janek

Nostalgické a už teď nesmrtelné. Neuvěřitelně přehnaná animace dává snímku sladkou patinu a na mě dýchla takovou upřímnou dojemností, že nemohu dát Triu jiné než absolutní hodnocení. ()

codeas

Americká studia vyrábějící příliš na oko dokonalé filmy, se pokusily francouzská studia vytvoři pravý opak. Působí vtipně a ironický. Animovaný film nevydělávající další peníze na reklmních předmětech - jen tak dál... ()

ScarPoul

Trio z Belleville je plné emotívnych obrazov a krásnych podobenstiev. Sylvain Chomet predstavuje svojského tvorcu na poli animácie a tento jeho prvý celovečerný film to potvrdzuje. Príbeh babičky, ktorá sa vyberie zachrániť svojho vnúčika pred zlými mafiánmi môže znieť banálne - ale v Chometovom prevedení sa jedná o veľmi citlivý príbeh. S neuveriteľnou ľahkosťou sa tu striedajú dramatické a temné pasáže s tými hravými a vtipnými. Postavičky majú svoje typické črty - predĺžený nos, veľké oči, výrazné zuby a tak si v mozaike rôznych ľudí môžte všimnúť rôzne typy a charaktery - až teda na Američanov, ktorý sú všade rovnaký. Krásna melancholická atmosféra podfarbená príjemnou hudbou a dokonalé prepracovaným prostredím robia s tohto filmu nezvyčajný zážitok. A to aj napriek faktu, že sa nejedná o typickú dramatizáciu príbehu a film je skôr pomalý a má v sebe veľa skrytých myšlienok - či už je to znázornenie pokroku, ktorý ničí všetko prirodzené a ženie svet do chaosu, alebo že láska a úcta a spomienky nám dávajú silu postupovať vpred. Je tu toho strašne veľa a je veľmi zábavné všetky odkazy a myšlienky čo ich len na svete je objavovať v tomto 80 minútovom snímku. Jeden z filmov, ktorý majú šancu stať sa skutočne nezabudnuteľnými. Absenciu dialógov schvaľujem. ()

Beast

Film s nádherným výtvarným pojetím, inteligentním vtipem a neuvěřitelnou poetikou - ohromná protiváha Hollywoodské produkci. - Film nikoli pro celou rodinu, ale spíš pro dospělé. ()

bouncer

Krásný a skvěle výtvarně zpracovaný animovaný film, kterého si cením především pro jeho krásnou poetiku, pomalé tempo, při kterém si vychutnáte všechny "vychytávky" a hlavně za to, že vznikl v dnešní době a na nic si nehraje, maximálně vám do noty :-) ()

Avalon820

Jak málo slov je potřeba, aby bylo vyřčeno vše a ne, že by toho bylo málo, ba naopak. Velice zajímavý, pro animovaný film navíc také dosti netypickým příběhem oplývací snímek a velmi osobitá, zvláštní, retro, ale stylová animace - to jsou faktory, jenž charakterizují tento film. A také vtip. Ono... lovit žáby granátem a parapletem, to se také hned tak nevidí. ()

st.ranger odpad!

Asi jsem plně nepochopil poseltví tohoto filmu, každopádně pro mě to byl vrchol nudy. Animace řádně zvrácená, v některých okamžicích se mi dokonce jevila jako odporná. Prostý děj snímku taky nijak nepomáhá. ()

murakamigirl

Za osobitú animáciu, retro atmosféru, odzbrojujúce hudobné čísla, bezbrehú nápaditosť, nevídané karikatúry, vodopád ohromných gagov, drsňáčku babičku a neprekonateľného čašníka.....:) už len kvôli nim dvom túto hravú, ironickú odviazanosť a bizarnosť s príchuťou európskej melanchólie MUSÍTE ochutnať. Vážne! Koho nerozosmeje Trio z Belleville, ééé ten je v keli, bohužiaľ... 4,5* ()

Tyler:D

Skvelá animácia, niekoľko zaujímavých nápadov, pár vtipných situácií a veľmi jednoduchý, slabý príbeh. Škoda. 70% ()

Marek1991

Čudesná rozprávka, ktorej animácia sa mi nepáčila. Tie deformácie na mňa pôsobili rušivo. Príbeh bol celkom zaujímavý, myslím že dobre zvolený, sem tam dokonca aj tie deformácie dobre zvýraznili prehnaným spôsobom niektoré detaily, no neužil som si to, kvôli niektorým pravopodivnostiam a zbytočnostiam v tom. Asi so mnou niečo je, keďže ma to veľmi nebavilo alebo mám len iný štýl humoru. ()

hous.enka

Hodně zvláštní animovaný film - a to nejen po kreslené stránce. Zápletka je vlastně dost triviální: americký mafián ukradne (ok, to už nezní tak triviálně :D) tři závodníky z Tour de France a babička jednoho z nich se vydá svého vnuka zachránit. Líbilo se mi hlavně americké prostředí, kde existují jen dvě vrtvy: bohatí mafiáni s rudým nosem od přemíry vína a chudé vysloužilé žabožroutky (eh, pardon všem Francouzům). Babička a její šilhavé oko a kratší noha jsou kouzelné. Trio z Belleville je důkazem toho, v čem se liší evropská animace od té americké. A to nejen ve stylu kresby. ()

ledzepfan

Úžasná výtvarná stylisace a hromada hravých nápadů udrží divákovu pozornost i přesto, že postavy nejsou zrovna sympatické a příběh není zrovna strhující... ()

depony

Trio dam zapůsobilo i "po letech":) Babička byla okouzlující, obětavá a prostě super. zaslouží si *****!!! A hudba je příjemnou změnou:) ()

Cimr

Nemyslel jsem si, že dám nějakému filmu absolutní hodnocení jenom kvůli tomu, jak je to nakreslené, ale už to tak bude. Trio z Belleville má tak úchvatnou animaci, že jsem to v žádném jiném filmu neviděl. Prostě to na mě zafungovalo. Vtipný roztomilý příběh, famózní výtvarná stránka, skvělá hudba, nenucený sentiment, pěkný konec. Chuťovka, kterou si dám určitě ještě jednou. A pak znovu a znovu.. ()

Chomet si troufá na italskou legendu

Chomet si troufá na italskou legendu

10.08.2014

Francouzský animátor a režisér Sylvain Chomet za sebou ještě mnoho celovečerních filmů nemá, ale vždy, když s něčím přijde, je to velká událost. Jeho Trio z Belleville a Iluzionista jsou špičkou… (více)