Zátoka ticha

Sam nemůže zapomenout na den, kdy byl zbit ve škole třídním rváčem Georgem. Ani jeho starší bratr Rocky nechce, aby zapomněl. Společně se svými nejlepšími kamarády Rocky naplánuje pro George nevinný vtípek s lekcí pokory. Plán se však tragicky zvrtne a všichni musí projít skutečnou lekcí o nesení odpovědnosti za své činy. Snímek o přátelství, toleranci a odpuštění. (oficiální text distributora)

vesper001

Něco mi říká, že tihle hoši od Bobří řeky se mezi Rychlé šípy nedostanou. Na rozdíl od Foglarovek je Zátoka děsivě realistická. Přestože oficiálně podle skutečných událostí není, vsadila bych se, že je. Bohužel. ()

touchmud

Zajímavý film o jednom plánu, jehož důsledky tragicky poznamenají všechny zůčastněné. Škoda ale druhé poloviny filmu, jejíž nevyjasněnost bohužel snižuje celkový účinek filmu. ()

Triny

Vždycky jsem si říkala, že já na drama moc nejsem, ale tenhle snímek se mi moc líbil.. Atmosféra filmu je nádherně napjatá, charaktery mladých herců, krásně různorodé, a to všecko dohromady funguje tak, že se neustále sami sebe ptáte, jak to bude dál, co asi teď udělají, no to snad nemyslí vážně..... určitě jsem to neviděla naposledy.. ()

marvan

Film iniciační, kde dětství není předmětem idealizace, ale tíživým stavem, ze kterého je třeba vyrůst. Vykreslení krajiny dětské duše je prosté jakýchkoli sladce melancholických filtrů. Nejprve sledujeme děti připravující pomstu svému tyranskému vrstevníkovi, která spěje k nezamýšlenému vyvrcholení. Druhá část, tak trochu poznamenaná autorskou svévolí, popisuje zánik dětského světa pod tlakem okolností. Moralita v tom nejlepším slova smyslu. ()

Pavlínka9

Film, který je hodně zvláštní..Pomalý začátek, který až po dobré půlce graduje do určité situace, z které už není návratu. Mladí herci - stokrát omýlané téma k tomuto snímku-také mě velice potěšili. Klan Culkinů není nutné připomínat a že Rory je dalším z jejich rodiny, kterému bylo přáno do vínku, o tom není pochyb. Více jsem si ale všimla psychické proměny mladé Millie, která do dané situace byla připletena zcela náhodou. Její projev při pohledu na něklik chlapců, kteří přemýšlí nad tím, co udělat s mrtvým tělem, je ukázkou toho, že se v ní něco najednou změnilo. Pokud by snímek dostal větší prostor k vyjádření, byl by z toho podle mého názoru silný psychologický film, který na hrstce mladých lidí ukáže, jak se jejich život dokáže zcela obrátit kvůli vykonání určitého skutku. Ale na určitou stranu jsem zase ráda, že film končí tak, jak končí..Je také možné, že by z delšího natahování vznikl pouze rozbředlý film s nicneříkajícím koncem. ()

uiu

Obří palec nahoru. Partička děcek se domluví, že vezmou s sebou na loďky na projížďku školního ranaře a šikanátora, aby mu dali co proto. Během společného odpoledne přijde většina na to, že veskutečnosti není takovej tyran, ale stačí chvilka nepozornosti a tlouštík je pod vodou. Parta puberťáků, malej kluk, malá holka a jedno mrtvé tělo. Moc dobré. ()

lennyd

Malý Sam (Rory Culkin) dostal ve škole přes držku od staršího George (Josh Peck), a jelikož Georga nemá rád vůbec nikdo, se svým bratrem a jeho kamarády připraví pomstu. Chtějí pozvat Georga na projížďku lodí, a ve vhodnou chvíli jej svléct a nechat nahého daleko od domova. Jenže vše se zvrtne, a George během hysterického záchvatu spadne z lodi a utopí se... Vcelku sympatický film, i když příběh je takový hodně očekávaný - George je hodně nesympatický (palec nahoru pro Joshe Pecka i povedený český dabing), takže bylo jen otázkou, kdo ho první křísne pádlem po hlavě (pro rejpaly - to se nakonec nestalo). Z ostatních herců mne zaujal "malý" Culkin - je vidět, že mají herectví v genech všichni, a nejen jeho starší bratři a hlavně Scott Mechlowicz. Jinak mi film něčím připomínal starší Stůj při mně, i když abych pravdu přiznal, nevím čím. Na závěr bych si ještě dovedl představit tak 5 až 10 minut s tím "co bylo potom"... ()

Brandon

Stupidní příběh nepovedeného výletu mladých amerických skautíků kontrastuje s výbornou kamerou a hudbou. Rozčarování. ()

davidek

Než jsem se na film podíval, několik mým přátel mi říkalo, že je škoda že jsem to ještě neviděl. Musím říct, že měli pravdu. Závěr filmu je hodně realistický a je tam několik momentů kdy mě tak trochu mrazilo. ()

Linkyc

Film o chlapci, který byl i přes všechna svá omezení a povrchní hloupost schopný stát se kamarádem pro ostatní vrstevníky, ale nikdo mu nedal šanci vyslechnout si jeho příběh. Proto se snaží zachytit svůj koloběh života na video-kameru. Velice depresivní a zimomřivá atmosféra doplněná skvělýmí výkony mladých herců. S pocitem viny se nedá žít po zbytek života. Tento příběh se mohl a může stát komukoliv z nás. ()

sedm.1

Co musím na Zátoce ticha ocenit nejvíc,je jeho pomalu a o to tísnivěji budovaná atmosféra,gradující síla očekávaného činu je na hranici maximálního napětí a samotný čin je pak mrazivý jak arktická zima.Bohužel,poté nastane mírný sešup dolu a zbývající stopáž zabývájící se následky a osudy viníků už zdaleka nemá takovou sílu (ovšem tomu už autoři nevěnovali naštěstí ani takový časový prostor). Nicméně jde o velmi silný film,plný emocí a dusné atmosféry.K tomu všemu přispívá i velmi trefný výběr kvalitních dětských herců a hudby. ()

coscarelli

Maly intenzivny snimocek s vacsou vypovednou hodnotou ako sa zda. Odtiekol velmi rychlo a uz od uvodu ma nechal sediet na ihlickach a nezanechaval velmi prijemne pocity. Ale fakt, nic nieje take ako sa na prvy pohlad zda. Staci len pozriet pod pokrievku a pan Estes to urobil. ()

-Dawe-

Syrový, ponurý a děsivě autentický. Skvěle vybraní herci a Culkin má tady po Znamení další zářez. Mimo nezávislárny byste asi takovej film nenašli a proto je máme tolik rádi. 80% ()

cab

Skupinka kamaradu si usmysli potrestat sikanu maleho Sama provedenou tridnim tlustochem Georgem. Nevinny vtipek se vymkne jejich kontrole. Predstavitele chlapcu se muzou na platne roztrhnout, ale komorni pojeti a zabiti dobre rozjeteho stroje zhruba v polovine, neda sanci zapusobit a moralizovat, jak bylo od prvni klapky planovano. Vystraznych 30% bez slitovani. ()

J*A*M*A*L

Na včerejší večer jsem si stále nemohl najít geniální film, který bych opravdu mohl shlédnout, už jsem si i pár filmů stáhl, ale stále jsem si nemyslel, že to bude to pravé ořechové, ale poté jsem objevil toto, tak jsem si přečetl popis a jelikož vypadal slušně, tak jsem se dal okamžitě do stahování, mezi tím jsem si zašel na tréning, umyl se, navečeřel a poté jsme se vrhl do sledování a říkám si, že lepší film jsem si pro včerejší večer vybrat nemohl. Po pár dnech opět hezký a také pro můj vkus film. Navíc výkony mladých herců také nebyly vůbec špatné a film se vlastně dost povedl. Docela i pěkně natočené. Už pořádně nevím co k tomu mám říct a jelikož bych plácal nesmysly, tak se už nebudu rozepisovat. Shrnu to do jednoho tak, že jsem byl zkrátka spokojen. ()

Jayem

Veľmi dobré herecké výkony a to aj u menších detských predstavitelov s prekvapivo dobrou hudbou a zaujimavo napísaným scenárom, ktorý pomali rozbieha charakteri jednotlivých postáv. ()

chelsea17

Pro někoho depresivní, ale pro mě ... vlastně pro mě taky depresivní. Svým způsobem to je ale krásný, dokáže to vtáhnout do děje, zařídí to myšlenku, donutí to člověka myslet. Nemyslet jen na zábavu, ale taky na vážnou věc o které je právě tenhle film. O klukovi, který nemá kamarády, ale chtěl by je mít, jenže neví jak si je má získat ... ()