Rychlá závodní auta, rivalita, přátelství, láska.  Světové okruhy s tribunami křičících fanoušků, adrenalinové jízdy po dálnicích, závody na sněhu a ledu mezi vrcholky zasněžených Alp, překrásné ženy - nejen v publiku, ale i za volantem... to je život automobilových šampiónů. Závodník Michel Vaillant je obdivovaným hrdinou, téměř vždy vyhrává. Proti rodině Vaillantových se ale spiknou rivalové z konkurenční "stáje" a rozhodnou se vyřadit je z prestižního závodu Le Mans. Mezi těmi nejlepšími rozhoduje o vítězství nebo prohře často jen souhra náhod. A náhodě se přece dá trochu pomoc i... Během rozhodujícího závodu musí Michell Vaillant zachránit svou rodinu, lásku i život. (oficiální text distributora)

Macik

Jak se většinou u některých filmů stává, tak první půlka je naprosto parádní.. Z tý kamery jsem byl naprosto uvytržení... Každej záběr ve mě vyvolával obrazou euforii a už už jsem si v hlavě sumíroval hodnocení jak tenhle snímek vychválím.. Jenomže to by nesměl být Luc Besson.. :-/ Lucovi prostě v poslední době nejde psaní scénářů.. Ať už Purpurové řeky 2 tak Na plný plyn... Docela u mě tímhe ztrácí.. No ale proč.. Ta druhá půlka je tak debilní až je to hanba.. Zase ti špatní jsou mega špatní a ti hodní jsou mega hodní.. ti špatní se neštítí ničeho v zájmu své věci a ti hodní naopak jedou podle zákona.. :) Když Michelovi unesli otce nic to se mnou neudělalo ani náznak obavy či strachu o jeho život.. (ale to není lucova chyba;) Zkrátka a dobře jediné co je na tomhle filmu dobrý jsou ty závody aut ikdyž přiznejme si ke konci už poněkud nudí.. Zápletka jak ze scénky z GoGo šou a Diana Kruger naprosto bez prostoru.. :( A proto davám 2* + 1* za vážně skvělou obrazovou stránku.. ()

willis

Jsem příznivcem obojího, jak komiksů, tak automobilových závodů,takže dalo by se říct, že tenhle film by pro mě měl být to pravé ořechové. To je ovšem omyl, protože minimálně příznivci automobilových závodů by se na něj neměli dívat. Je zajímavé, že jsem měl taky pocit že sleduju pokračování Formule!. Všechno je přehnaný, to by se dalo u komiksu pochopit, problém ale je, že z filmu se ten komiks nějak vytratil, takže nesmyslnost a nevěrohodnost se jenom zvýraznila. PS:a to si myslím, že projet trať ze zavázanýma očima je možné. (23.1.2006) ()

petrfox

Velmi naivní, béčkový a jednoduchý příběh, ale ta "vozítka" a záběry z tratí včetně Le Mans stály za to... ()

mira007

Hledal jsem film s tématem formulí a dostalo se mi i dokonce něco málo reallye, působivé záběry, velký rozpočet, veleslavný scénárista, hezcí herci ... jenže to prostě vůbec nefungovalo jako zajímavý film. Herci krásní ale bez charismatu a já se do poloviny filmu nechytal o čem to jako má být. Těžké zklamání. Jestli něco z formulema tak zatím vede Sly v Driven ( ono snad nic lepšího s námětem závodů formule nebylo natočeno než ten sportovní film předělaný na akční ). ()

tom.cube

Tak čekal jsem větší průser. Pomineme-li občas šílený scénář, jako oddechovka celkem příjemné. Pro náročnější fanoušky motorismu mohu doporučit Le Mans (1971) se Stevem McQueenem. ()

D@ve odpad!

SPOILER!!! Celou dobu sem se jen nechápavě díval a říkal si Co to Ku**a je!?!?!? Jede se rallye, jeden s týmových kolegů se nabourá, projíždí kolem druhý, zastaví a ptá se jestli sou v pořádku, jako by nešlo o každou vteřinu. Další věc - hlavní favorité se předjíždějí přímo na trati...no a co že každý vyjížděl z odstupem nějakého času...to se hned zapomíná.... O asi vtipné scéně kdy si oba borci v závodních speciálech přijedou natankovat na normální benzínku klasické palivo se rozepisovat nebudu, úplně stačí že vjedou na trať pár vteřin před koncem kvalifikace a i když nezajedou ani 1 kolo, tak se o jednu vteřinu kvalifikují. Jako by těch těsných okamžiků nestačilo tak se při 24-hodinovém závodě rozhoduje v posledním kole a to tak, že hl. hrdina dokáže vyhrát i s prasklou pneumatikou, protože se jeho protivníkovi zadře motor pár metrů (možná jen 1) před cílovou čárou...Taky by se dalo ještě kritizovat to že si vyjedou v polovině závodu zachránit otce, nebo že se jen tak nenápadně převleče závodník do kombinézy jiného týmu a dokonce za ně jede, postřelený chlapík poskakující na stupních vítězů....Ale už mě bolí ruce. ()

Shakaar

Asi jeden z těch podprůměrných filmů. Co si budem namlouvat. Přesto to u mě má jakési kouzlo. Kouzlo malého kluka který by chtěl být závodníkem a vyhrávat. Právě to mě napoprvé nadchlo, když jsem film poprvé viděl (bylo to někdy v noci na tv nova - dost pozdě což značilo hodně podprůměr), že jsem si film sehnal (byla to práce teda) a dodíval celý. Moje nadšení ovšem po chvíli opadlo. Nebýt skvělého začátku asi bych hodnotil * nebo odpad. Právě potencial tohoto filmu byl promrhán a celý závod (včetně závodníků) se cvrkl na spor dvu rodin/závodní stájí, které si vyřizovali své účty. Pravda je sice že se to odvíjelo podle francouzské komixové předlohy, ale autor mohl trochu přidat na fantazii. Tatímco začátek, který člověka navnadí tak zbytek filmu se velice unudí (samořejmě až na závod...no tom to je ne :-)), až do té doby než to podle očekávání dobře dopadne. Ovšem pokud nehledáte nějak extra nabitý film plný hvězd holywoodu, popřípadě něco na zabití času...tak to doporučuji. Oscara to rozhodně nevyhraje, ale vzhledem k omezneným množstvím filmů z tohoto prostředí je to pro fanouška motorového sportu asi povinnost. Poznámka: Znovu zaperlil český překlad :-) ()

aik

Film dvou tváří. Z počátku to vypadalo na poměrně slušný kousek, který diváka vtáhne do světa motoru. Ovšem v půli se všechno zlomí až to dovrší kvalifikací na Le Mans a finishem, kde jsem si již neodpustil pár úšklebků, protože právě s Le Mans přišlo tolik směšných situací a klišé (př. když neprohraješ ....zabijeme ti otce), ne že bych věřil že motoristický svět je bez podrazů a podvodů...ale. No nic méně si poměrně cením více než slušné kamery, střihu a režie - bez nich by to kleslo podstatně níž. ()

hull

Michel Vaillant: "Vezmu si plnou a zaplatí ten z helikoptéry". Obsluha čerpací stanice: "A bude chtít taky plnou" Michel Vaillant: Myslím, že ne. (A vzápětí přistane za obsluhujícím chlapíkem helikoptéra). Nevzniklo to v USA. Je to slušné Béčko. A například film Formule, kde hraje slavný Sly, strčí hravě do kapsy. ()

fordhont

Takhle stupidní děj si může dovolit akorát komedie a tohle se tvářilo jako akční drama. Filmaři si udělali ze závodu "24 hodin v Le Mans" holubník, jezdci se střidali v autech, dojížděli bočními branami atd. Dotlačení auta (:-)) bylo opravdu zajímavý a úsměvný, ale hodilo by se spíš do animovaného filmu. Do rolí byli vybráni snad modelové a modelky s absolutně umělým vzhledem (i když jsou to francouzi). Akorát ty záběry se mi líbily. Stručně prostě naivní film. ()

Brano

Veľmi nezáživná záležitosť s naivným príbehom a klasickým happy endom na konci. Svet rýchlych áut, táto téma ma nikdy nebavila. Celý film je len o pretekoch a podvádzaní medzi pretekármi. ()

mrclTV

Prvýkrát som tento film videl asi pred 12 rokmi, keď som mal okolo 13 rokov. Vtedy som to celkom hltal, rýchle autá, jasný jednoduchý príbeh, kočky za volantom aj mimo neho. A teraz? Francúzska odpoveď na americký film Driven - je to podobný blivajz. Jediným bodom plus je veľké množstvo eye candy vymazlených záberov a pretekárskej akcie so skutočnými autami a nie počítačovými modelmi. Naopak, veľkým mínusom je pridaná akčna vložka a samozrejme množstvo absurdností, ktoré si každý fanúšik rýchlych kolies jednoducho musí všimnúť, pričom jeho oči ťažko-preťažko zabolia (striedanie jazdcov ako sa šéfom zapáči, tankovanie obyčajného benzínu na pumpe, zaujímavý kvalifikačný formát na pretek, pobehovanie po trati, záchranárske vozidlo zaflekuje na tráve :D lebo ho riadi pretekár atď., je toho skutočne veľa). Film o pretekoch, ale pre ľudí, ktorí nepozerajú preteky, alebo radšej pre vôbec nikoho. Nedávam odpad iba preto, že ide o môj obľúbený pretek 24 hodín Le Mans (ale poriadne ho sprznili). ()

wopi

Ty dvě hvězdičky jsou za opravdu výborné obrazové zpracování. Jinak film sám je kandidát na hodnocení "odpad". Tolik zkoncentrovaných nesmyslů ze závodního prostředí jsem naposledy viděl ve Formuli se S.Stallonem. Nechápu věty typu "film pro lidi, co mají rádi silná auta a závody". Vždyť je to naopak! Tohle je film pro lidi, co znají závody jen ze zpravodajských relací. Ti, co se o automobilový sport opravdu zajímají, nevědí, jestli se smají smát nebo uronit slzu. Tento film beru jako poučení, že na scénáře naprosto odtržené od života nemají patent jen američané. ()

ric

Kdyby si to místy nehrálo na drama a nebýt těch dnes už trapných kousků s únosem, dalo by se to brát za pěkný závodnický/podvodnický průměr. ()

Tichoza

No jo no...žádná pecka to nebyla...ale je na tom vidět (obrazově), že to nepřišlo z Hollywoodu. Krasný záběry, občas krásná příroda, mráčky, no hezký no. Příběh trochu přes kopírák, ale to jsem od toho tak trochu čekal, takže žádný velký zklamání. ()

harvy

tak neviem to naozaj nik nedokáže nakrútiť poriadny film na tému závady na okruhoch ? som myslel, že Harlinova "formula" je dosť zlá, ale toto je ešte o niečo horšie :( je síce pekne sa pozerať na super autá aj na tie všetky babenky, ale to je akurát tak všetko :( zatial najlepšie čo som videl na túto tému sú auta od Pixaru :D ()

HorstFuchs

Vizuálně je tento snímek téměř dokonalý, krásná podívaná, dynamické záběry. Dějově je to ovšem velmi ubohé. Kdyby si při tvorbě tohoto filmu nechal záležet nejen na obrazovém zpracování, ale alespoň trochu i na scénáři mohl to být mnohem lepší film... Takhle jen ** za nádherné zpracování i záběry z automobilového prostředí... ()

Konys

Viděl jsem dobré filmy i špatné filmy, dlouhé i krátké, zajímávé i nudné, krváky i pohádky. Ale jěště jsem neviděl nic, co by vypadalo jako 100-minutová, naprosto bezpohlavní reklama na TIC-TAC. A to má tenhle filmek jěště jednu obrovskou devízu. V množství "neuvěřitelně" cool zpomalených zaběrů, překoná i takové velikány jako je Gibsonovo Umučení Krista a to už je teda vážně kumšt. ()