Šťastné a krvavé

• Norsko There's Something in the Barn (více)

Bill, jeho manželka a dvě dospívající děti jsou prototypem naivní americké rodinky. Když Bill zdědí po strýci starou horskou usedlost v Norsku, nadšeně se před Vánocemi stěhují do svého nového domova s vyhlídkou přeměnit nemovitost na výdělečný podnik. Jejich představa o romantickém zasněženém severu nemůže být vzdálenější realitě… Každý rodilý seveřan totiž ví, že správná skandinávská usedlost má stodolu a v ní samozřejmě žije prastarý elf, který má rád svůj klid. Existují přísná pravidla, jak udržet stodolního skřeta šťastného, aby neškodil. Tím nejdůležitějším je – žádné společenské oslavy, žádné návštěvy! Když se Bill rozhodne ve stodole uspořádat velký vánoční večírek, klidumilný elf se nevítaných vetřelců rozhodne nemilosrdně zbavit za každou cenu. (Bioscop)

C0r0ner

Občas blbá trapárna, občas docela slušná prdel, zejména když se chlastá. Elfy bych elfy nenazval, to jsou regulérní fantasy trpaslíci, které teda očividně není radno nasrat. Obecně tedy takový ten průměr na jedno podívání, který nenadchne, ani neurazí. 60% ()

oveckaoa

Tohle je jako horor? Však i jakýkoliv díl Scooby Doo mě vyděsí více než tohle. Americká rodina zdědí v Norsku barák se stodolou a v té žijí skřítci co nemají rádi světlo a  hluk  syn si s jedním z nich rozumí pak , ale jeho rodina pořádá v té stodole uvítací párty a ten skřítek se nasere a jde po nich. Nefunguje to jako komedie jelikož to není vtipné vtipy typu zapnu televizi a je tam samé lyžování nebo nehrají tam sotfbal jelikož je tam všude sníh jsou na úrovní Trošky a kameňáků po hororové stránce to selhává úplně. Na konci je ti skřítci napadnou , ale tohle by nemělo být vůbec vyrovnané dva dospělí by jim měly nakopat prdele jak nic a ne naopak. Navíc nemají  rádi hluk a světlo a jeden zde jezdí na sněžném skútru a útočí na ně v rozsvíceném baráku pokud nasadíte nějaké pravidla a sami je porušujete k čemu to je.  Těch 20 procent je pro mě a ty lidi co na to nešly do kin jelikož vyhodit za tohle prachy v kině je šílenství.  Jak se taková sračka dostala do kin je mě taky záhadou. P.s. co je horší, že se Vás pokoušejí zabít skřítci nebo to, že uvíznete na letišti a máte průjem? Že jste si mysleli to první chyba podle téhle rodiny je to totiž to druhé. ()

JohnSmith

Myslel jsem,že to bude blbý,ale ve finále jsem se celkem bavil. Samozřejmě jen díky trpaslíkům, protože herci byli hrozní, krom výborné policistky a upřímně i na tricích se dost šetřilo. ()

jefff

Je to špatný, fakt jo. Podle mě tu byl nápad tvůrců natočit "něco" s trpaslíky. A zbytek už vymýšleli za chodu během natáčení, protože jinak tenhle pseudo scénář vzniknout nemohl. Scény jsou často nahodilé a úplně tragicky natočené, víceméně na úrovni domácích rom-kom filmů posledních deseti let. Fakt. A hlavní vtip celého filmu - tedy naštvaní skřítci - přestává být vtipný někdy po dvaceti minutách. Ještě kdyby to mělo 80 minut maximálně, tak by to šlo, ale stovka je hrozně nesoudná. ()

blackkocour

Ono jednoho krásného zasněženého polárního dne se Czechcloud rozhodl, že se svou rodinkou nebude o svátcích spát na vavřínech, a radši ze svého nevhodného komentování nad cizími neštěstí, se na pár dní ukryje do hor. Aby to nestačilo, probudí prokletí pohádkových skřítků a plebů, co mu chcou zavřít hubu.. kdyby se takhle prezentoval film, byl by hned zajímavější. Tak z jiného soudku, zas tak černě bych to neviděl. Víme, že Norové dokážou ty hororové komedie [bože, tohle slovní spojení už předemnou neříkejte..], trochu okořenit originálním pojetím, aby se to obešlo bez rodinného klišé, ale pořád aby se zachoval duch rodiny, tyhle hrůzné svátky každého stmelí, třeba nějakým masakrem hobitama, nebo malých liliputů. Označení malí lidé, to by se jim dvakrát nelíbilo. Není to Dead Snow, ale pokud si ještě pamatujete Gremlins, tohle by se mohlo vysílat dopoledne na Štědrý den. Ať už jsou Američani blbý hamburgerový národ, a Norové morousové po krk ve sněhu, oba dva to jsou na hovno národy.. Dalo by se tohle zařadit do mého vánočního playlistu na příští rok? To asi ne, ale cítil jsem větší elán a angažma od celého štábu a herců, že si to zaslouží aspoň veselou trojku. Jako trojku, ne švédská trojka. Já bych si teda hned na místě zabral tu stepmom, a ta dcerka taky ušla, i když nebyla plnoletá, ale jsme v Norsku, vánoční vize, nezapomněliste? ()

bobstock

Trpajzlíci vám vlezou všude, naserete je a nemáte kašičku, je zle. Seveřani rádi zhmotňutí své kouzelné bytosti a ještě lépe s příměsí bloody mary. V tomhle případě se moc děsu ani nechutných zabijaček nedočkáte. Přecejenom hrají v tom děti a ani Brown ani Martens si nedovolili useklé genitálie či vytrhané střevní ústrojí. Upozorním jen, že se při natáčení nestalo nic žádnému liliputovi. 45% ()

Wancohoff

kto videl gremlins 1984, musi uznat, ze je tam značná inspiracia. no urcite je to jedna z tych lepsich novych hororovych komedii, kde na mna fungoval aj ten humor, 60% ()

Warhorr

Ale jo, taková pohodová konina na jedno zkouknutí. Když od toho nebudete moc očekávat, tak to ani moc neuškodí. Rodinka se přestěhuje na odlehlé zimní sídlo, jehož součástí je i stodola. No, akorát je to stodola s elfem. Ten, jakmile se dostaví na scénu a navíc, když ho ještě pořádně naserou, tak se to rozjede. Jakože nebýt těch srandovních elfů ( chlastací scéna je fakt top ) tak už bych se fakt nudil. Škoda, že se nezapracovalo na gore, docela to vybízelo a být z toho lepší jatka, možná bych i hvězdu přihodil. Hoďka a půl utekla jako voda a Amrita se mi teda setsakramentsky zamlouvá. ()

SpeedyCZ

Lehce dysfunkční americká rodina se přesune za dědictvím do Norska. Záhy zjišťují, že v domě nejsou tak úplně sami a ve stodole cosi přebývá. Komedie s prvky hororu, kde je slabší prvek lidské obsazení a scénář. S daným tématem by šlo pracovat lépe. Poslední hororová třetina ale ujde. Když nad filmem nebudete moc přemýšlet, na zimní večer vás asi zabaví, ale vánoční klasikou se nestane. ()

AnanAss

Norové se už pomalu chystají na největší svátky obžerství, zkaženého svařeného vína, za břicha se popadajících obchodníků a hygienou zanedbaných tlouštíků v rudých hábitech, uvízlých v komínových konstrukcích. A to rovnou fantasy komedií se špetkou toho rodinného hororu, ve které se nově nastěhovaná americká rodinka musí potýkat nejen s nepochopením místních křupanů, ale také s jedním starým skřetem, obývajícím jejich stodolu. A podobně jako v osmdesátkách u Gremlinů, tak i pro leprikony platí nějaké ta pravidla, které je nutno dodržovat. Nevystavujte je ledkově podsvíceným kýčovitým vánočním ozdobám, nežerte jim jejich ovesnou kaši a v žádném případě s nimi nepořádejte večírky. Chtějí mít jen svůj klid… za něj vám budou vděčni a třeba i rádi pomůžou s odklizením sněhu a posekáním dřeva. V opačném případě je s vámi amen. Děj zbytečně brzdí zdlouhavý rozjezd… a je to škoda, protože závěrečná trpasličí home invasion párty je fajn (i když se klidně mohlo přitvrdit) a nadraní elfové měli rozhodně šanci na větší potenciál. Ale jako předkrm, před tím pravým vánočním terorem, docela v pohodě. ■ AnanAss‘s Score: 5/10 ■ ()

figliar

Neviem kto si vymyslel že sa jedná o komédiu, a už vôbec nie o horor. Skorej by som film nazval fantasy rozprávkou. Až na pár momentov to však bola celkom nuda a severania ma svojou originalitou v tomto prípade sklamali. ()

BOURQUE

Rodinný horor? Nie úplne a rozhodne v inom predvedení, ako by sa očakávalo. Kamera a nórske prostredie fajn, ale nápad a scenár bez nejakých „pokročilejších“ vecí. Prečo tých 100 minút? Osobné hodnotenie: 60% (**) ()

MickeyStuma

O tom, že existují skřítci Elfové pro země, které o vánočních svátcích vyznávají reklamní postavu Santa Clause společnosti Coca-Cola, se ve filmu mluvilo nesčetněkrát. I to, že jsou všichni mírumilovní a velmi přátelští. Ale jak tento film mimořádně ukazuje, pokud to nejsou staříci a nežijí v Norsku. Právě tam se přistěhuje americká rodina z USA a nestačí se divit. Film je sice Norsko-finskou koprodukcí, ale jeho obsah přináší všechna americká klišé. Otec je nadšený, matka o něco méně a vystřízliví z toho velmi brzy, děti jsou ze stěhování od začátku nevrlé. Mladší syn méně, starší dcera více. A místní policistka má na všechno odpověď, jen aby nemusela vyšetřovat každý incident. Takže její osud není nijak překvapivý. Vánoční horor o napadení starými skřítky zkrátka přináší čistou vánoční hororovou zábavu, která využívá tolik známých motivů a postupů, že je vývoj děje předvídatelný až hanba. Ale je to film severský a to se počítá. A co je nejdůležitější, filmovým fanouškům připomíná přesně ten typ vánočních hororů z osmdesátých a počátku devadesátých let, které se nebraly vážně a které už dávno zavál čas.. ()

Daiker

Ani horor, ani komedie... Prostě divná stupidita.... Prostředí je dobré, ale vše ostatní moc nefunguje.... Aspoň ti skřeti mohli být více strašidelní... ()

Johny M.

Rozhodně nejlepší letošní vánoční snímek; sympaticky krvavej, ale zároveň příjemně vtipnej. Nesympaťáka Starra tam naštěstí kompenzuje krásná nepálka Amrita a celkem sympatický děcka; castingově mi to sice nepřišlo zrovna moc důvěryhodný, ale bavil jsem se... ()

John80

Tento snímok s vianočnou tématikou ťažšie možno poňať ako komédiu a ešte ťažšie ako horor , nezmyselné postavy elfov ,ktorý sa snažia vyhnať z domu rodinu ,ktorej dom  manžel zdedil ,ďalší zbytočný natočený snímok s pokusom o vianočnú tému 1* ()

RypavaDvojka

At si všichni remcaj jak chtěj, mně se to docela líbilo. Jasně, hororové prvky jsou tu velmi omezené a film sází spíše na komediální složku. Jako celek mi to ale sedlo, suchý humor tohoto typu mám docela rád. Takové Norské brutálnější Sám Doma, kde místo dvou nemotorných zlodějíčků přichází tlupa nemotorných elfů.   75% ()

Clark_Kent

Škoda, že jsem tu stodolu tenkrát nestrhnul, mohl bejt na Vánoce klid. Je to šílený a co je potřeba podotknout, že zde fungují starý dobrý praktický efekty. Každej kdo si chce pozvednout Vánočního ducha, necht přinese dobře uvařenou kaši, dolů do stodoly. ()