Street Fighter II

Sutorîto Faitâ II gekijô-ban

Street Fighter II Movie

Animovaný / Akční / Sci-Fi

Japonsko, 1994, 99 min

Animovaná verze legendární počítačové hry dopadla skvěle. Akční scény jsou rozpohybovány výtečně, hudba je strhující a navíc se sem podařilo vměstnat velké množství postav. Jen je škoda, že na některé nezbude moc času.(7.8.2006)

Kdo by neznal legendární počítačovou hru od firmy Capcom??? Tohleto je naprostá úchvatná kopie toho, co jsem si prožil během hry až k zabití nejvyššího Bosse. Je pravda, že animace pokulhává, ale rok vzniku hovoří za vše. Lepší snímek k výročí jsem si nemohl ani přát. Lepší verze anime než sračka s Van Dammem.(22.12.2008)

Kurnik šopa, to ale bolo tvrdé! Capcom na to šiel zaujímavo, hraný film ako paródia a kreslený ako brutálny trýskajúci testosterón. A ja že rozprávka... Nutno však dodať, že pozerať na animované súboje neposkytuje zďaleka taký pôžitok a ohromenie ako sledovať tie hrané - lebo čo je na tomto žánri najpríťažlivejšie a fascinujúce, sú práve tie možnosti ľudského tela. A nakresliť sa dá čokoľvek.(14.5.2016)

Už úvodní souboj Sagat vs Ryu je skvělej a to zakončení Hadoken je paráda. Dál je děj rozmělněn mezi několik dalších známých postav a tvoří skládačku ve které chce Bison získat moc ostatních. Není to nic extra, ale podle bojovky, inu proč ne? Je však pravda, že některé postavy se objeví jen na chvilku, aby navíc dostali nakládačku od jiných, ale co. To se nedá nic dělat. Celkově je ale snímek vážně moc fajn. Soubojů je spousta a člověk v nich najde známé bojové techniky ze hry, takže jsem se jen usmíval a vše rychle uteklo.(14.7.2010)

Animovaná podoba herní bojovky Street Fighter II se vydařila tak, jak jsem přesně očekával. Divákovi je naservírováno mnoho povedených bojů (jak animačně, tak obsahově), objevují se tam skoro všechny postavy ze hry, nicméně některé jen chvíli. Ve výsledku se jedná o příjemný průměr a tak dávám lepší 3/5*.(9.8.2009)