bjh

Filmy na téma "americký prezident" fakt nemám rád, tudíž jsem si to pustil jenom kvůli Sigourney Weaver. Ta hrála dobře, ale blbou roli. Takže 1 hvězda za Sig a 2. za program 100% zaměstnanosti. ()

SNCIS

Obsahuje spoilery: "Nikomu jsem nechtěl ublížit... Myslel jsem, že dokonce někomu pomáhám..." O čem to je? Prezident upadl do kómatu a na jeho místo byl, v zájmu zabránění skandálu, dosazen jeho dvojník, který se jinak živí jako komik. Prezidentovi poradci se snaží udržet ho ve funkci co nejdéle, aby se mohli zmocnit vlády sami. Avšak Dave se nechová, tak, jak to od něj očekávali, protože začne úřadovat jako správný prezident. Propracovaný scenář, co dodat. Sigourney Weaver a její postava první dámy je neskutečně lidská a sympatická. Pak osobního strážce v podání Winga Rhamese je zde také super. Celkově tři a půl hvězdy. A půlka se zaokrouhluje nahoru. - 65%. ()

McGuffin

Dave je padělek prezidenta Spojených států, při jehož prohlížení má velká část veřejnosti i publika dojem, že je dokonalejší originálu. To co originál nevyřeší, seškrtat státní rozpočet, zvládne padělek levou zadní. To co originál zkazí, vztah s první dámou, padělek napraví raz dva. Výzvou je závěr, když se padělek pustí do volební kampaně, aby se, hle hle, dokonce s podporou první dámy, bez padělání sám stal originálem. Jenže před tím scénář Garyho Rosse končí. P.S. To je odstavec o příběhu, ne o filmu z něj. MacGuffin Angus ()