Spisovatel Michael Burgess předal práva na svůj bestseller o americké revoluci. Do městečka přicházejí filmaři, aby natočili filmovou adaptaci a události dostanou najednou rychlý spád. Režisér a producent neustále mění scénář, Michaelova matka věří, že je v její kuchyni ďábel, problémy s přítelkyní a svérázná kráska Faith, to všechno udělá Michaelovi ze života blázinec. (oficiální text distributora)

sharka.68

5 hvězdiček! Za to nádherný ztvárnění a zapojení lidiček, co dělají living history....ten humor a paličatost re-enactorů pochopí jen ti, (do detailů), co provozují totéž......a já mezi ně také patřím a u tohoto filmu, který letos vyšel i na levných DVD se třískáme smíchy.... ()

Bau.Baushka

Dokonalé to vážně není, ale na pohodu koukání. Mě osobně by se víc líbilo ubrat tomu trochu humoru a víc z toho udělat dráma....a nebo zase přidat víc humoru, aby se to opravdu dalo považovat za Komedii. Pfeiffer je tam neuvěřitelně krásná, obzvlášť když pokuřuje v té velké košili. A mohli ukázat, jak byla nakonec střižená ta bitva. Takže celkově: Klidně kouknu znova. ()

kolodej1

velmi zajímavý film, který si poučeně utahuje ze zlozvyků ve filmovém byznysu. Inteligentní "aldovský" humor, " Já herce neobsazuju, já jsem jen napsal knihu, podle které se film netočí" Vtipné jsou také scény se spisovatelovou matkou. Film asi téměř nikoho nezklame ()

antragus

Není co dodat. Jen by mě zajímalo, zda je Alan Alda v civilu takový, jaké jsou jeho filmy a jeho humor. Jemný, decentní, přesto úsměvný a zábavný, inteligentní… Už Čtyři roční období, které jsem viděl dříve, zanechaly dobrý dojem, Sladká svoboda jej jen potvrzuje, ač se jeví trochu slabší. Ale to může být jen zdání. Podobně jako se mi zdá, že tenhle rukopis umí jenom Alda. Ale umí to dobře. ()

Mates Hradecky

Alan Alda je hrdý americký patriot. Ve své memoárové knize věnoval jednu kapitolu útoku na WTC 11.září. Prý když se to dozvěděl, měl potřebu něco prostě udělat. Tak ve svém předměstském luxusním domečku upekl koláč ozdobený americkou vlajkou. No comment. ()