Dost dobrá stará detektivka s detektivem kliďasem Karlem Högerem a hlavně Oldřichem Novým, kterej sice zrovna neexceluje v hlavní roli, ale jeho postavu si zaručeně zapamatujete. scéna v restauraci, kde si dá Olda sraz s mladým Třískou (ten mu tady leze za ženou) mě vyloženě pobavila :). "Poslouchejte, pane Kraus, já si budu za vaší ženou chodit kdy budu chtít, rozumíte..". "Ne, kdy já budu chtít. A já už nechci." "Nebo co?" "Nebo vám trošku rozbiju hubu. So long and good luck, my boy." Takhle jsem starýho šviháka Novýho ještě naviděl a fakt mu to sedlo. Neříkám, že je celý film špička, ale kvůli některým scénám (jako třeba tahle) se fakt vyplatí se na něj podívat.(12.9.2008)

Kriminálny film kde kpt. Tuma spolu s por. Líbalom vyšetruje vraždu v Karlových Varoch. Musím pochváliť režiséra V.Čeha , že sa mu opäť podarilo natočiť dobrý film. Je trocha na rozdiel od 105%aliby , ladený uvolnenejšie. Výborné herecké obsadenie a krásny výkon O.Nového, ktorý dokázal, že bol výborný aj v nekomediálnych postavách. Zaujal ma aj mladučký Jan Tříska. Hodnotím 75%.(26.9.2005)

Pro mne vrchol Tůmovsko-Líbalovské kriminální série. Bez ohledu na zápletku přitaženou za vlasy a propagandistický osten okatě z filmu čnící, je tento snímek plný vtipných dialogů a dobře zahraných postav, kterým vévodí v jedné ze svých nejlepších pozdních rolí Oldřich Nový, coby zahořklý, cinický a ironický řiditel hotelu.(13.7.2007)

Ještě lepší než jsem si pamatoval. Od úvodního vtípku po jeho variaci v závěru zábavná detektivka, která přihodila pořádnou dávku humoru, aniž by přitom musela slevit na položkách napětí a drama. Opět spousta podezřelých, opět spousta alibi, a mezitím proplouvá hláškující Karel Höger s Josefem Bekem, který sice občas také nějakou hláškou vyrovnává skóre, ale přesto je trochu odsunut spíš do role nahrávěce. Výborný je Oldřich Nový, který neslevil ze svého prvorepublikového šarmu, ale přitom v závěru s přehledem předvedl láhudkového drsňáka a několika přesně mířenými... větami zvítězil nad sebědomým mlaďochem K.O. Napínavá, zábavná detektivka, která nenudila ani okamžik. A vyčítat jí to ideologické blýskání je asi jako vyčítat černobílému filmu, že je málo barevný.(6.10.2013)

Tahle detektivka těží především ze silného hereckého obsazení nejen v hlavních rolích. Nový zde nemá příliš prostoru, ale Šmída a jeho unikátní herecký projev ano. A to je moc dobře. Potěšila mne přítomnost mladého Třísky a ještě o něco mladšího Abrháma ve vedlejších rolích. V samotném ději se nehodlám příliš rýpat, protože způsob dopadení pachatele hodný postupů Leóna Cliftona by mohl výrazně negativně ovlivnit mé hodnocení snímku.(6.4.2013)

• - Filmovalo se v Karlových Varech. (M.B)