Stopa zločinu, i Josefa Šestáka přezdívaného Šoufek, vede do Karlových Varů a proto tam vyráží i duo kapitán Tůma a poručík Líbal. Je zajímavé sledovat známá místa z dob před mnoha lety, zvlášť když se při cestování v prostoru vozidlu podaří při odbočování z ulice Sadová doleva (do ulice Zahradní) vjet přímo před oddělení VB v ulici I. P. Pavlova.(17.12.2008)

Pro mne vrchol Tůmovsko-Líbalovské kriminální série. Bez ohledu na zápletku přitaženou za vlasy a propagandistický osten okatě z filmu čnící, je tento snímek plný vtipných dialogů a dobře zahraných postav, kterým vévodí v jedné ze svých nejlepších pozdních rolí Oldřich Nový, coby zahořklý, cinický a ironický řiditel hotelu.(13.7.2007)

Tahle trilogie o alibi patří mezi mé nejoblíbenější kriminálky, ve kterých nechybí ani napětí a ani humor. Kapitán Tůma v podání Karla Hogera a jeho asistent poručík Líbal v podání Pepíčka Beka jsou perfektní dvojkou. A tady jsem si velice oblíbil herce Bohumila Šmídu v roli zlodějíčka Šestáka. A naprosto mě uzemilo herectví Oldy Nového v roli podváděného manžela a jeho věta Janu Třískovy - " Kdyby jste se přesto pokoušel znovu scházet s mojí ženou, tak Vám trochu rozbiju hubu...Ádios..my darling..." Perfektní!! A ještě bych zapoměl na úžasnou práci kameramana Josefa Střechy, Ta kamera je hodně nadčasová!(25.12.2012)

Volné pokračování filmu "105% alibi", tentokrát na téma nelegálního prodeje a falšování medikamentů. Stejná dvojice vyšetřovatelů, tedy, kde nestačí alibi, stačí Tůma s Líbalem. Krásné exteriéry Karlových Varů, zajímavé herecké výkony i v ostatních vedlejších rolích, viz namátkou Nový, Tříska, Šmída. Stále vysoký divácky oblíbený nadprůměr, navíc i v některých momentech na klasickou kriminálku, v níž nejde jen o pachatele, vtipné..(11.5.2006)

Dost dobrá stará detektivka s detektivem kliďasem Karlem Högerem a hlavně Oldřichem Novým, kterej sice zrovna neexceluje v hlavní roli, ale jeho postavu si zaručeně zapamatujete. scéna v restauraci, kde si dá Olda sraz s mladým Třískou (ten mu tady leze za ženou) mě vyloženě pobavila :). "Poslouchejte, pane Kraus, já si budu za vaší ženou chodit kdy budu chtít, rozumíte..". "Ne, kdy já budu chtít. A já už nechci." "Nebo co?" "Nebo vám trošku rozbiju hubu. So long and good luck, my boy." Takhle jsem starýho šviháka Novýho ještě naviděl a fakt mu to sedlo. Neříkám, že je celý film špička, ale kvůli některým scénám (jako třeba tahle) se fakt vyplatí se na něj podívat.(12.9.2008)

• - Filmovalo se v Karlových Varech. (M.B)