S kriminalisty kapitánem Tůmou a nadporučíkem Líbalem (v podání nezvyklé, ale dokonale ladící dvojice K. HögerJ. Bek) jsme se poprvé setkali ve filmu 105% alibi, v němž brilantně vyřešili případ vraždy. Úspěch inspiroval scenáristu Karla Copa a režiséra Vladimíra Čecha k dalším dvěma filmům, které spojuje slůvko alibi – Kde alibi nestačí a Alibi na vodě... V příběhu nazvaném Kde alibi nestačí vyšetřovatelé Tůma a Líbal sledují stopu neznámého vraha. Vede k bandě, která prodává údajně „švýcarský“ lék Cordofilin lidem se srdečními chorobami, a tak má na svědomí smrt několika nemocných. Vyšetřování a stopa po zmizelém Josefu Šestákovi (B. Šmída), jednomu z prostředníků prodeje, je pak zavede do luxusního mezinárodního hotelu v Karlových Varech a skladů Mediky, kde bylo zcizeno velké množství B-komplexu. Okruh podezřelých se neustále rozšiřuje. Jeden z nich je vrah. Všichni však mají alibi… (Česká televize)

topi

Tahle trilogie o alibi patří mezi mé nejoblíbenější kriminálky, ve kterých nechybí ani napětí a ani humor. Kapitán Tůma v podání Karla Hogera a jeho asistent poručík Líbal v podání Pepíčka Beka jsou perfektní dvojkou. A tady jsem si velice oblíbil herce Bohumila Šmídu v roli zlodějíčka Šestáka. A naprosto mě uzemnilo herectví Oldy Nového v roli podváděného manžela a jeho věta Janu Třískovy - " Kdyby jste se přesto pokoušel znovu scházet s mojí ženou, tak Vám trochu rozbiju hubu...So long and good luck..." Perfektní!! A ještě bych zapomněl na úžasnou práci kameramana Josefa Střechy, Ta kamera je hodně nadčasová! ()

xaver

Výborná česká detektivka, další z řady kvalitních snímků, které podtrhují solidní úroveň detektivního žánru v naší kinematografii. Karel Höger a Josef Bek jsou jako kriminalisti uvěřitelní, žádní supermani, ale obyčejní lidé se svými přednostmi i nedostatky, ale jejich výkon je tak trochu zastíněn skvělým Oldřichem Novým v roli decentního ředitele hotelu. Děj je místy odlehčen nenásilným inteligentním humorem, který umocňuje kvalitu snímku. Zajímavou postavou je iluzionista skvěle stvárněný Milošem Nedbalem, který si vůči příslušníkům bezpečnosti dovolil celkem dost. Jan Tříska se mi ale do role milence jaksi nehodil. Tady režisér s výběrem šlápl podle mě trochu vedle. Na druhou stranu snímek dobře oživuje postavička malého podvodníka v podání Bohumila Šmídy. Filmem se v roli svědků mihne i milenecká dvojice v podání mladičkých Josefa Abrháma a Libuše Geprtové. Prostě kvalita. 4 a půl *. ()

blackrain

Karel Höger a Josef Bek vytvořili příjemnou a sympatickou dvojici vyšetřovatelů. Nesmím zapomenout i na Oldřicha Nového, který hrál ředitele hotelu. Sice už to byl starý pán, ale stále působil šarmantně a elegantně. Mladého Třísku moc nemusím. Tenhle příběh by se klidně mohl odehrávat i v současnosti. Jen by byl mnohem akčnější, plný střílení a krve. ()

WinstonS

Průměrná detektivka nepostrádající úsměvné kouzlo nechtěného (postava mladého Jana Třísky snícího o životě tam venku musela herci mluvit z duše :-) Jinak herecky i režijně průměrný snímek, kterému chybí dodržování základních prvků žánru. Aspoň, že některé humorné repliky nepůsobí příliš křečovitým dojmem... ()

Enšpígl

Napětí pomohlo, že nás děj netahal z místa na místo jak nadmutý kozy a většina pátrání se odehrávala v uzavřených místnostech. Skvěla napsané postavy, zejména tu kteoru ztvárnil Oldřích Nový můj zážitek z filmu ještě zvýšily. Nemůžu si pomoct, ale herecký projev mladýho Třísky se až neskutečně podobá hereckýmu projevu mladého Bebela (pohyb tělem, pohledy ). Parádní patráčka na který bych ještě jako třešinku na dortu bych vyzvihnul velmi originální vtipný úvod na který navazuje stejně tak originálně vtipný závěr. ()

• V titulcích na začátku filmu je v dalších rolích uveden František Kovařík. Správně je jeho příjmení Kovářík. (Sooky)
  • Filmovalo se v Karlových Varech. (M.B)