Reklama

Reklama

Obsahy(1)

S kriminalisty kapitánem Tůmou a nadporučíkem Líbalem (v podání nezvyklé, ale dokonale ladící dvojice K. HögerJ. Bek) jsme se poprvé setkali ve filmu 105% alibi, v němž brilantně vyřešili případ vraždy. Úspěch inspiroval scenáristu Karla Copa a režiséra Vladimíra Čecha k dalším dvěma filmům, které spojuje slůvko alibi – Kde alibi nestačí a Alibi na vodě... V příběhu nazvaném Kde alibi nestačí vyšetřovatelé Tůma a Líbal sledují stopu neznámého vraha. Vede k bandě, která prodává údajně „švýcarský“ lék Cordofilin lidem se srdečními chorobami, a tak má na svědomí smrt několika nemocných. Vyšetřování a stopa po zmizelém Josefu Šestákovi (B. Šmída), jednomu z prostředníků prodeje, je pak zavede do luxusního mezinárodního hotelu v Karlových Varech a skladů Mediky, kde bylo zcizeno velké množství B-komplexu. Okruh podezřelých se neustále rozšiřuje. Jeden z nich je vrah. Všichni však mají alibi… (Česká televize)

(více)

Recenze (135)

Tsunami_X 

všechny recenze uživatele

Skvělé repliky cedící Höger a Bek, drobná poúnorová typologická rehabilitace Oldřicha Nového a co do lokací a kamery jedna z nejzábavnějších krimi komedií, které kdy v Československu spatřily světlo světa. Jenže co se dá dělat, když se do nás na mnoha místech zase podprahově šije, až jsme z toho celí zarudlí. ()

Jara.Cimrman.jr 

všechny recenze uživatele

"Já se starám jen o tržbu a splnění plánu, kdežto vám jde o člověka ... ovšem teprve, až už je po něm, že. V tom je soudruzi ta chyba." Tak v tom bych souhlasil s cynickým ředitelem Krausem, ale asi bych to před soudruhy vyšetřovateli neříkal tak nahlas. Čest vaší práci, soudruzi. Jinak je celé to vyšetřování takový standardní, ale některý postavičky byly dokonalý. Třeba padouch Šoufek je naprosto fantastickej, kouzelník Bonhardi mě taky bavil a jedinečnost recepčních při vyhazování českejch hostů z "plnýho" hotelu byla famózní. Navíc mě pobavila vzpomínka na obsazený telefonní budky a frontu nervózně pošlapávajících občanů kolem nich. Je to tak, hodnotím nostalgicky, ale omlouvá mě to, že v roce 1961 jsem já, csfd a vlastně ani internet ještě neexistovali, tak jak by se v tom mohla objevit nějaká objektivita. ()

Reklama

Enšpígl 

všechny recenze uživatele

Napětí pomohlo, že nás děj netahal z místa na místo jak nadmutý kozy a většina pátrání se odehrávala v uzavřených místnostech. Skvěla napsané postavy, zejména tu kteoru ztvárnil Oldřích Nový můj zážitek z filmu ještě zvýšily. Nemůžu si pomoct, ale herecký projev mladýho Třísky se až neskutečně podobá hereckýmu projevu mladého Bebela (pohyb tělem, pohledy ). Parádní patráčka na který bych ještě jako třešinku na dortu bych vyzvihnul velmi originální vtipný úvod na který navazuje stejně tak originálně vtipný závěr. ()

Radek99 

všechny recenze uživatele

Druhé volné pokračování ze série detektivek s kapitánem Tůmou (v podání Karla Högera) a poručíkem Líbalem (představovaného Josefem Bekem) je zřejmě vrcholem celého triptychu. Osvědčený model z předchozího 105% alibi je sice bohužel trochu obohacen o ideologickou rovinu ideové fronty buržoazně ocejchovaných občanů, jejichž náklonnost ke všemu ,,západnímu" působí stigmaticky a která stojí za majetkově motivovanou trestnou činností, což má prudce kontrastovat s nezkažeností soudruhů. Poukázat na prohnilost ideových nepřátel lidu bylo ideovým záměrem, uměleckým záměrem ale naštěstí bylo natočit funkční krimi komedii, což je můj ústřední vjem z celého snímku. Jako zajímavost pak herecký debut Josefa Abrháma v celovečerním filmu. ()

Karlos80 

všechny recenze uživatele

Volné pokračování filmu "105% alibi", tentokrát na téma nelegálního prodeje a falšování medikamentů. Stejná dvojice vyšetřovatelů, tedy, kde nestačí alibi, stačí Tůma s Líbalem. Krásné exteriéry Karlových Varů, zajímavé herecké výkony i v ostatních vedlejších rolích, viz namátkou Nový, Tříska, Šmída. Stále vysoký divácky oblíbený nadprůměr, navíc i v některých momentech na klasickou kriminálku, v níž nejde jen o pachatele, vtipné.. ()

Galerie (9)

Zajímavosti (5)

  • V titulcích na začátku filmu je v dalších rolích uveden František Kovařík. Správně je jeho příjmení Kovářík. (Sooky)
  • Filmovalo se v Karlových Varech. (M.B)

Reklama

Reklama