Také druhý díl ze série alibi se vyznačuje určitou výjimečností, která byla triptychu vtisknuta již úvodním příběhem z konce padesátých let. Prostředí karlovarského hotelu, pohybujícího se stále v ovzduší určité mezinárodní kooperace, přivádí na scénu populární dvojici vyšetřovatelů i téma manželského trojúheníku. A především to nejdůležitější: zločin. Film, stejně jako jeho předchůdce, sází na atmosféru a slovní přestřelky, což funguje především v kombinaci s představiteli hlavních rolí. Högera s Bekem tentokrát trumfuje výkon Oldřicha Nového v roli sarkastického ředitele hotelu, v němž bývalý Kristián v mnohém naznačuje méně využívanou parketu svého hereckého rejstříku, na hony vzdálenou unylým milovníkům, a zvýrazňující nezanedbatelný smysl pro strohé, takřka civilní, zpodobnění záporných charakterů. Ovšem i v tak nelehké konkurenci hereckých es vyniká celá plejáda dalších - vynikající Záhorský, delonovský Tříska, který zaujme nejen svým sex-appelem, ale také jakoby moderním pojetím současných mladých mužů, neodolatelný Šmída alias Šesták, Nedbal, mladinký Abrhám, stojící teprve na startu své herecké dráhy. Absence soudobé politické rétoriky budiž tvůrcům ke cti a možná, že právě díky jisté nadčasovosti je i druhé alibi vděčným zážitkem pro další generace spokojených diváků.(24.12.2010)

Opäť výborná högerovská detektívka. Oproti predchodcovi (105% alibi) som čakal istý prepad, kupodivu, ten sa nekonal. Opäť tu máme zaujímavý nápad, duo vyšetrovateľov (viackrát aj v zmysle dobrý a zlý policajt), výborne napísanú zápletku a nevtieravý jemný humor, ktorý sa k záveru stupňuje. Istý čas trvá, kým sa divák zorientuje v tej džungli mien, ale potom už príbeh rýchlo odsýpa. Z vedľajších rolí by som vypichol duo Nový a Šmída.(26.1.2016)

Tahle trilogie o alibi patří mezi mé nejoblíbenější kriminálky, ve kterých nechybí ani napětí a ani humor. Kapitán Tůma v podání Karla Hogera a jeho asistent poručík Líbal v podání Pepíčka Beka jsou perfektní dvojkou. A tady jsem si velice oblíbil herce Bohumila Šmídu v roli zlodějíčka Šestáka. A naprosto mě uzemilo herectví Oldy Nového v roli podváděného manžela a jeho věta Janu Třískovy - " Kdyby jste se přesto pokoušel znovu scházet s mojí ženou, tak Vám trochu rozbiju hubu...Ádios..my darling..." Perfektní!! A ještě bych zapoměl na úžasnou práci kameramana Josefa Střechy, Ta kamera je hodně nadčasová!(25.12.2012)

Herecky stejně dobré jako předešlý případ, režijně nápadité a scénaristicky vtipné. Černobílé tóny opět působí, za absence komunistického balastu, proti překotnému stárnutí snímku a i po letech spřístupňují detektivní příběh dnešnímu běžnému divákovi, který je kojen sice kvalitními CSI případy, přesto častokrát hnanými zbytečně na efekt. 70%(27.10.2008)

Spoilery? U filmu, kterej už od dob pravidelné relace Filmu pro pamětníky dávají tu či jinde každý měsíc? Ale jo. Všechny položky v alibiovské sérii spadají do kolonky "ultimátní nedělní film". A tenhle je ze všech tří nejlepší. Míra nadhledu je nastavena tak akorát (už se tolik nekáže jako v předešlém díle a nadhled nesklouzává k parodii jako u "Alibi na vodě". Ocitáme se ve fotogenických Karlových Varech, kšeftuje se s B-komplexem, hovoří se anglicky a francouzsky. To by v tom byl čert, aby se z toho buržoustskýho hnízda někdo nevypadl... řádně zavražděnej samozřejmě. Nešvary osob nenacházejících zalíbení v socialistickém zřízení se sice celou hodinu a půl tepou prakticky neustále a i rozuzlení se nese v duchu "vrah je živnostník", ale tahle povinná omáčka jde v mišmaši dobrých hereckých výkonů a zábavných dialogů strávit bez následků. Kromě celkem hezké filmařiny filma stojí a padá s herci. Ústředí dvojici to jiskří jak milencům, ostatní za nimi nezůstávají pozadu - Lohniský baví, Tříska zde našel uplatnění pro svou oblíbenou polohu na hranici romantiky a trapnosti. Do kapsy všechny pohodlně vkládá "v mezích zákona cynický" elegán Oldrič Nóvy (od "Dancer In The Dark" mu jinak neřeknu). Možná právě on v roli poněkud zatrpklého ředitele hotelu, který sice plní plán, ale myslí si své, je tou čtvrtou a pátou hvězdičkou v mém nadsazeném hodnocení, ale nemohu jinak. Tahle poctivá detektívka si pobyt v modrých číslech totiž nezaslouží.(1.10.2011)

• - Filmovalo se v Karlových Varech. (M.B)

• - V titulcích na začátku filmu je v dalších rolích uveden František Kovařík. Správně je jeho příjmení Kovářík. (Sooky)