Ikdyž mnoho našich klasických kriminálek zestárlo, mají stále svůj půvab, atmosféru a někdy i zajímavý děj. Kde alibi nestačí má velký klad na opravdu hvězdném hereckém obsazení (zajímavě obsazená legenda Oldřich Nový). Sice je film lehce poplatný době svého vzniku, přesto i dnes se řeší podobné případy hyenismu.(23.10.2009)

Volné pokračování filmu "105% alibi", tentokrát na téma nelegálního prodeje a falšování medikamentů. Stejná dvojice vyšetřovatelů, tedy, kde nestačí alibi, stačí Tůma s Líbalem. Krásné exteriéry Karlových Varů, zajímavé herecké výkony i v ostatních vedlejších rolích, viz namátkou Nový, Tříska, Šmída. Stále vysoký divácky oblíbený nadprůměr, navíc i v některých momentech na klasickou kriminálku, v níž nejde jen o pachatele, vtipné..(11.5.2006)

Velmi příjemný krimi příběh se zkušeným Karlem Högerem, zábavným Josefem Bekem a cynickým Oldřichem Novým, zasazený do prostředí Karlových Varů. Tentokrát jdou po stopě falešného léku Cordofilin, který má údajně léčit těžkou srdeční chorobu. V tubě je však obyčejný B-komplex. Šlo by o takový "malý meloušek", kdyby však již tři lidé, kteří uvěřili zázračnému léku a nešli proto na operaci, nezemřeli... Pěkné herecké výkony a hezky vystavěný příběh i s pointou.(19.10.2008)

Kde alibi nestačia, tam je 93 minút zase trochu príliš. Prípadu by možno viac slušala hodinová dĺžka a zasadenie napríklad do seriálu typu Hriešni ľudia. Film má tak trochu pomalší rozjazd, čo našťastie vynahrádza napínavý a zároveň takmer komediálny záver, čo paradoxne spolu výborne funguje. Všetci sú nóbl, nahodení v kvádrach, zahalení v cigaretovom dyme, pijú panák za panákom, dokonale oholení a tip top. Samozrejme okrem hlavného podozrivého, ten musí mať trojdňové strnisko. Vrahom mohol byť iba jeden z podozrivých, takže nejaké veľké prekvapenie diváka na konci nečaká, podstatná je ale myšlienka, že naša posadnutosť západným pozlátkom je iba prázdnym gestom, pretože sa pod ňou skrýva tuctovosť a povrchnosť. Táto tendenčná myšlienka sa dnes ukazuje ako nadčasová. Súdruhom musí stačiť Plzeň! Z Hogera aj celého filmu by mal Bogart určite veľkú radosť. 70%.(6.4.2013)

Oldřich Nový v roli ředitele hotelu si neodpustí jednu velmi jedovatou narážku na socialismus, což mne velmi překvapilo že prošlo. Jinak trochu vykonstruovaná detektivka z lázeňského prostředí. Zajímavé, jak se i tehdy provozovaly šantány pro bohaté, aby byly nějaké ty dolary a mařeny. Celý film mi jaksi neseděl, ale dokoukat se dal...70%(15.9.2013)

• - Filmovalo se v Karlových Varech. (M.B)