• baroko
  ****

  Pokud se člověk dokáže oprostit od dobového zasazení e stále ještě jasnými obrysy třídního boje a vylhané politické objednávky uvědomělých kriminalistů, kteří jsou ve svém jednání stále svázáni dohledem pracujícího lidu a vlastním charakterem k naprosté korektnosti a k přesnému dodržování nároků lidově-demokratické morálky, okořeněné jejich lidským nadhledem, pak je to vcelku zajímavá detektivka.(29.9.2017)

 • majo25
  ****

  Opäť výborná högerovská detektívka. Oproti predchodcovi (105% alibi) som čakal istý prepad, kupodivu, ten sa nekonal. Opäť tu máme zaujímavý nápad, duo vyšetrovateľov (viackrát aj v zmysle dobrý a zlý policajt), výborne napísanú zápletku a nevtieravý jemný humor, ktorý sa k záveru stupňuje. Istý čas trvá, kým sa divák zorientuje v tej džungli mien, ale potom už príbeh rýchlo odsýpa. Z vedľajších rolí by som vypichol duo Nový a Šmída.(26.1.2016)

 • petaspur
  ****

  Stopa zločinu, i Josefa Šestáka přezdívaného Šoufek, vede do Karlových Varů a proto tam vyráží i duo kapitán Tůma a poručík Líbal. Je zajímavé sledovat známá místa z dob před mnoha lety, zvlášť když se při cestování v prostoru vozidlu podaří při odbočování z ulice Sadová doleva (do ulice Zahradní) vjet přímo před oddělení VB v ulici I. P. Pavlova.(17.12.2008)

 • Crocuta
  ****

  Pro mne vrchol Tůmovsko-Líbalovské kriminální série. Bez ohledu na zápletku přitaženou za vlasy a propagandistický osten okatě z filmu čnící, je tento snímek plný vtipných dialogů a dobře zahraných postav, kterým vévodí v jedné ze svých nejlepších pozdních rolí Oldřich Nový, coby zahořklý, cinický a ironický řiditel hotelu.(13.7.2007)

 • blackJag
  ****

  Herecky stejně dobré jako předešlý případ, režijně nápadité a scénaristicky vtipné. Černobílé tóny opět působí, za absence komunistického balastu, proti překotnému stárnutí snímku a i po letech spřístupňují detektivní příběh dnešnímu běžnému divákovi, který je kojen sice kvalitními CSI případy, přesto častokrát hnanými zbytečně na efekt. 70%(27.10.2008)

 • - V titulcích na začátku filmu je v dalších rolích uveden František Kovařík. Správně je jeho příjmení Kovářík. (Sooky)

 • - Filmovalo se v Karlových Varech. (M.B)