• Radek99
  ****

  Druhé volné pokračování ze série detektivek s kapitánem Tůmou (v podání Karla Högera) a poručíkem Líbalem (představovaného Josefem Bekem) je zřejmě vrcholem celého triptychu. Osvědčený model z předchozího 105% alibi je sice bohužel trochu obohacen o ideologickou rovinu ideové fronty buržoazně ocejchovaných občanů, jejichž náklonnost ke všemu ,,západnímu" působí stigmaticky a která stojí za majetkově motivovanou trestnou činností, což má prudce kontrastovat s nezkažeností soudruhů. Poukázat na prohnilost ideových nepřátel lidu bylo ideovým záměrem, uměleckým záměrem ale naštěstí bylo natočit funkční krimi komedii, což je můj ústřední vjem z celého snímku. Jako zajímavost pak herecký debut Josefa Abrháma v celovečerním filmu.(7.4.2013)

 • Snorlax
  ****

  Tahle detektivka těží především ze silného hereckého obsazení nejen v hlavních rolích. Nový zde nemá příliš prostoru, ale Šmída a jeho unikátní herecký projev ano. A to je moc dobře. Potěšila mne přítomnost mladého Třísky a ještě o něco mladšího Abrháma ve vedlejších rolích. V samotném ději se nehodlám příliš rýpat, protože způsob dopadení pachatele hodný postupů Leóna Cliftona by mohl výrazně negativně ovlivnit mé hodnocení snímku.(6.4.2013)

 • brooklyn73
  ***

  Role pro pana Noveho byla napsana na telo, skvele se v ni vyradil.Skoro zaverecna scena kdy stira pana Mirka Zacha Trisku je uzasna.Pro mne nastal ve filmu zvrat v okamziku kdy na scenu vstoupil Bohumil Smida alias Sestak,tento clovek mne dokazal vyborne rozesmat.Vydarena je cast s kytkou. Skvele vykony od vsech hercu.V jedne z vedlejsich roli se opet mihne jeden z mistru naseho herectvi tentokrat se jedna o Frantiska Kovarika.V jednom ze svych prvnich filmu se nam ukaze uplny mladik Josef Abrham.(12.1.2008)

 • otík
  ****

  Druhá detektivka z třídílné série s kapitánem Tůmou (Karlem Högerem) a poručíkem Líbalem (Josef Bek). Klasická detektivka s vraždou a velkým podvodem. Oba hlavní hrdinové jsou stěžejní postavy a především díky Högerovi stojí film za vidění. Nepřináší nic zásadního na poli české detektivky, ale je slušnou částí zapadající do zajetých krimi kolejí. Potěší krásná mladá role Josefa Abrháma.(17.12.2011)

 • Sarkastic
  ***

  Začátek filmu mě příliš dobře nenaladil, spíš naopak, několik klišé, policejní amatérismus, no a samozřejmě silně socialistický podtón. Postupně se to však začalo lámat, měnit v docela slušnou detektivku, a přestože se dal vrah čekat (ostatně kdo jiný by jím mohl být, že?), tvůrci s odhalením chvíli počkali a konec pak pěkně gradoval. Příjemné je také herecké obsazení, kdy i do menších rolí byli obsazeni kvalitní herci. Film byl navíc v mnoha ohledech úsměvný, někdy schválně, jindy zas neúmyslně. V každém případě, lepší 3* je pro film maximum, na lepší hodnocení má pro mě moc ale. „Vám jde o člověka…ovšem, teprve až už je po něm.“(20.12.2012)

 • - Filmovalo se v Karlových Varech. (M.B)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace