• Pitryx

Nemám rád filmy, které musím dávat podruhé, abych vůbec pochopil o co go. Tady mi to moc nepomohlo. Byla to naprosto zbytečná motanice, proč, a kdo dal po dítěti pátrat, to mi uniklo, a do toho blbé hemzy těch dvou mladých. Na chalupě se nic nedělo, tam nuda, v případu zase nesrozumitelnosti. Nakonec jsem to vzdal a měl klid. Výjimečně tak trochu souhlasím s ofic textem distributora. Prostě celý film nestál za nic. Hodnotím do plusu herce ve vedlejších rolích, a lokace. Boušková byla naprosto příšerná.(20.10.2016)

Ano, dialogy nepůsobily moc přirozeně. Ano, objevili se zde ti nejméně sympatičtí čeští herci, jako je Boušková (naštěstí bez typického afroúčesu), Hrušínský ml. nebo Brabec, který sem prosublimoval z majora Zemana a vzal sebou jeho gesta a chování (pravda, velice účinné při eliminaci zločinu, neboť při pohledu na tiky v Brabcově oku a tajtrlické poskakování a máchání rukama se i nevinný radši přizná k čemukoli). Ale na druhou stranu film nese nezpochybnitelnou ideu dobra, a to oceňuji.(8.9.2013)

Mně osobně se film velice líbil. Nevšední způsob vyprávění, taková poetická detektivka, to mi vyhovovalo. Postupné odkrývání příběhu starého deset let. Postavy naprosto věrohodné, příběh jednoho zpackaného života a jednoho policajta, který na tom zpackání měl svůj podíl. Pro někoho možná nuda, pro mne zásadní film do videotéky. 85%(5.4.2015)

• Master19

Pro mě překvapivě vysoce hodnocená konverzační moralita, která je sice plná výborných herců, ale také nudných dialogů a suchých postav. Z nich vyčnívá jen ironický "major Zeman".(24.8.2007)

"Nechte ho bejt nebo si vzpomenu kdo mě v tý tmě vzal židlí po hlavě." 75%(14.2.2014)

• - Filmovanie prebiehalo v dedinke Ounuz, ktorá sa nachádza v okrese Tábor. (dyfur)