Labuť

• USA The Swan
Krátkometrážní / Komedie
USA, 2023, 17 min

Dva suroví hromotluci drsně dotírají na drobného, chytrého chlapce. (Netflix)

Hanys_

Silný příběh, kde je kromě něj vlastně už jenom vypravěč v podání Rupperta Frienda a typická Andersonova stylizace. A i to stačí, byť to není regulérní krátký film. Jen takové dramatické a vizuálně poutavé "čtení do ouška". 7.5/10 ()

petikacka

Tak tato povídka byla zásah přímo na mou srdeční komoru. Už od Otravy jsem fascinována knižním stylem vyprávění ála audiokniha a super výtvarným ztvárněním coby čtenářovou představou. Nejvíc mi u všech povídek vadila ta šílená rychlost mluvení a střídání se všech vjemů, že jsem nebyla schopna všechno vstřebat. Teprve až u Labutě mě konečně napadla spásná myšlenka a prostě jsem zavřela oči... A pak už mi tekly jenom slzy...No, každopádně si povídky dám ještě několikrát abych si byla jista, že už jsem je opravdu pochopila a vstřebala. Za mě naprosto srdcervoucích 100% ()

Fifer

Dahlův příběh mě zaujal víc než Andersonova opakující se forma, která tančí na hraně manýry. Ale asi ho zase nechci tolik kritizovat, protože nebýt Wese, nevěděl bych o této povídce. A povídka je to opravdu zvláštní a zajímavá, jak to Dahl umí. ()

Likan7

Friend nemá takové charisma a tak dobré herectví jako herci ve zbývajících snímků. Tentokrát ale nepřišel ani poutavý příběh a zajímavé zpracování. Chybí Cumberbatch, Kingsley i Patel, který se v těchto filmech fakt našel. ()

OJan

Ze všech povídek Roalda Dahla, které letos Wes Anderson poctil přenesením na filmové plátno, dopadla Labuť v mých očích nejhůře. Technické zpracování včetně stylu vyprávění a citu pro detail znova samozřejmě chválím. Jenže příběh tentokrát nenabízí nic originálního. Jasně, myšlenku to má, avšak již mnohokrát strávenou. Snímek tak neobsahuje skoro nic, co jsme ještě neviděli. A bohužel se žádný jiný zásadní přesah nekoná. |65%| ()

rigby

Další videoklip ke čtené povídce. Asi nejsem cílovka, ani ty obrázky mi nic neříkaly, ale vždycky stačí jen zavřít oči a poslouchat. Za mě zcela zbytečné, stačí audionahrávka. ()