Zvon, kniha a svíčka

• USA Bell Book and Candle

Jsou lidé, kteří na kouzla nevěří. A pak také ti, jež je činí. Když mladá newyorská čarodějka Gillian zjistí, že její sympatický soused odshora, dobře situovaný nakladatel Shepherd Henderson, chystá svatbu s někdejší Gillianinou nenáviděnou spolužačkou z kolejí, rozhodne se za pomoci svého čarovného kocoura Pyewacketa zakročit. Ne vždy se ale každé kouzlo povede. (dopitak)

Bernhardiner

Vida! James Stewart a Kim Novak v komedii. Ano, ti samí, kteří zazářili v geniálním Vertigu. Tohle, přiznejme si to na rovinu, není geniální. Ani vzdáleně. Je to ale velmi příjemná romantická komedie, která uběhne bez sledování časomíry a pobaví. Dosud jsem viděl Stewarta pouze v Hitchcockových filmech, ale tady mě znovu překvapil. Stejně výborně jako závrať dokáže zahrát i hrůzu z polykání jakéhosi šíleného lektvaru. Vidět ho takhle se křenit je k nezaplacení. Asi si ho dám na plochu. 85% ()

vitekpe

4++. Přestože jsem už v životě viděl plno filmů ve kterých hrály prim čarodejnice různých kvalit (třeba ta v Noční Hlídce byla dost přesvědčivá...), tak Kim Novak je každopádně ze všech čarodejnic ta nejsvůdnější, a to prave zde. James Stewart jako jeji "cil" ujde, Janice Rule to taky sekne, Pyewacket přede jak o život, příběh je krásně romantický, ...prostě ideální film pro zvednutí nálady. :-) ()

Chegi

Sexy Novaková (odvolávám, co jsem o ní napsal ve Vertigu, tady ji to vážně sekne), hrající Stewart a bavící Lemmon. Přesto to jaksi nesedí. A viníkem je scénář. Slabý, občas zmatečný a děravý. První půlhodina měla spád a nápad, pak se mi ale zdálo, že se autor vyčerpal a neví jak dál. Je to škoda, protože mezi ústřední dvojicí to vážně klape. A tak to jsou trochu lepší tři. ()

Mikino00

Jak zde mnoho diváků píše, úvod je skvělý, ale filmu to nevydrží, stane se z něj laciná romance s pár kouzly, které nejsou schopny solidně natáhnout průhlednou zápletku. ()

Tamdydam

Příjemná oddechovka, z které na vás dýchne duch starých dobrých časů. Ať už si o těchto časech myslíte cokoliv:-) Kdyby pro nic jiného, doporučuju tento film zhlédnout kvůli Kim Novak. Která vás určitě očaruje s kocourem, nebo bez ()

PlysovyMacko

V New Yorku zije komunita carodejnic, ktore nevedia plakat a nemozu sa zamilovat. Mladej carodejnici Gillian sa paci fesacky sused Shep a tak ho ocaruje, prekazi mu svatbu a on sa do nej zblazni. Vsetko im klape az kym sa mu Gillian neprizna. On tomu neveri samozrejme. James a Kim maju chemiu, ale hraju nieco uplne ine ako vo Vertigu, Kim je uhranciva a James ma roztomilo chaoticky prejav, nevedela som ze vie robit aj komediu. Jack Lemmon ma malo priestoru a pacila sa mi magicka zasnezena atmosfera New Yorku. Milujem ako sa bozkava v tychto starych filmoch. ()

Johgas

Romantická čarodějnická komedie. Sice se odehrává o Vánocích, ale svou nenáročností je velmi vhodná pro romantické letní večery. Tématem je to podobné Konci vodníků v Čechách (nadpřirozená bytost se zamiluje do obyčejného člověka), ale Vodníci mě bavili více. Kim Novak úžasná, ale Libuška je Libuška ;-) ()