Zvon, kniha a svíčka

Bell Book and Candle

Komedie / Romantický

USA, 1958, 106 min

Vida! James Stewart a Kim Novak v komedii. Ano, ti samí, kteří zazářili v geniálním Vertigu. Tohle, přiznejme si to na rovinu, není geniální. Ani vzdáleně. Je to ale velmi příjemná romantická komedie, která uběhne bez sledování časomíry a pobaví. Dosud jsem viděl Stewarta pouze v Hitchcockových filmech, ale tady mě znovu překvapil. Stejně výborně jako závrať dokáže zahrát i hrůzu z polykání jakéhosi šíleného lektvaru. Vidět ho takhle se křenit je k nezaplacení. Asi si ho dám na plochu. 85%(7.4.2014)

4++. Přestože jsem už v životě viděl plno filmů ve kterých hrály prim čarodejnice různých kvalit (třeba ta v Noční Hlídce byla dost přesvědčivá...), tak Kim Novak je každopádně ze všech čarodejnic ta nejsvůdnější, a to prave zde. James Stewart jako jeji "cil" ujde, Janice Rule to taky sekne, Pyewacket přede jak o život, příběh je krásně romantický, ...prostě ideální film pro zvednutí nálady. :-)(18.4.2009)

Dvojice Stewart a Novak psala v osmapadesátém filmové dějiny ve Vertigu, ale i jejich druhý společný snímek z toho roku stojí za zhlédnutí. Kim Novak je naprosto neskutečně sexy a chemie mezi ní a Stewartem by zachránila tenhle film, i kdyby celou dobu jen oba seděli naproti sobě a povídali si. Bell Book and Candle je příjemně romantická záležitost, jakých není nikdy dost.(10.3.2007)

Na této fantastické romantické komedii je samozřejmě nejzajímavější, že vznikla v témže roce jako Vertigo a nabízí dvojici James Stewart a Kim Novak ve zcela jiném podání. U filmu tehdy teprve začínající Jack Lemmon tu o sobě dává také vědět, takže tahle nostalgicky příjemná podívaná z časů klasického Hollywoodu je stále zábavná (70%).(23.3.2015)

• YURAyura

2/10 Zacatek dobry, ale pak se to v zavrati zvrhne do tuctoveho romantickeho cajdaku, ktery ani tri zvucna jmena nezachrani - mno ten stek co tam ma Lemon se snad ani neda zminit. Promarnena prilezitost, ale chapu, ze kazdy musi nejak vydelavat a nejsou vsechny filmy jenom do kina - nektere jsou zrovna na video/DVD - ale v padesatych letech? ;]](11.8.2009)

• - Cary Grant aktivně usiloval o hlavní roli Shepherda Hendersona. (Mol)

• - Natáčanie filmu prebiehalo v meste New York. (dyfur)

• - Během natáčení oslavil herec James Stewart své padesáté narozeniny. (Mol)